„Psycho-Pass 2” tom 1 - recenzja

Autor: Ania Andrys Redaktor: Motyl

Dodane: 28-07-2018 17:04 ()


Psycho–Pass 2 to mangowa adaptacja drugiej serii anime o tym samym tytule i kontynuacja przygód Inspektor Akane Tsunemori.

Akcja pierwszego tomu rozpoczyna się dokładnie w tym samym miejscu, gdzie zakończyła się poprzednia seria. Do oddziału pierwszego trafia nowa inspektor – Mika Shimatsuki. Ma zaledwie 17 lat, ale udało się jej zdać wymagane egzaminy, aby rozpocząć pracę w wydziale dochodzeniowym. Jej motywacją do nauki była śmierć przyjaciółki w wyniku działań Makishimy. Dziewczyna od razu zostaje przydzielona do nowego dochodzenia.

Oddział Pierwszy przeszedł dużą zmianę. Zniknięcie Kougami oraz śmierć dwóch członków zespołu odcisnęło piętno na pozostałych. Sama Akane stała się dojrzalsza, prawdę o Sybilli musiała zachować dla siebie, dla dobra większości, ale pomimo tego została wciąż wierna swoim przekonaniom. Nie ma czasu opłakiwać swoich przyjaciół, bo zostaje wciągnięta w nową sprawę. Ktoś podkłada bomby, a tajemniczy mężczyzna pozostawia na ścianach napis WC? Kolejne trudne dochodzenie i następny niejednoznaczny przeciwnik. Druga seria Psycho –Pass trzyma poziom, ale daje też się odczuć pewną schematyczność fabuły. Miejmy nadzieję, że rozwinie się ona w ciekawym kierunku, a nie będzie kalką poprzedniej historii.

Co do charakterów postaci: Akane Tsunemori wydaje się dojrzalsza nie tylko ze względu na charakter, ale i rysunki. Za ilustracje tego tomu odpowiada Saru Hashino i widać różnicę w wyglądzie postaci. Przemianę widać również u Ginozy, zewnętrzną - jak brak okularów, ale i wewnętrzną. Trudno cokolwiek powiedzieć o nowych egzekutorach, było ich zbyt mało, aby wyrobić sobie o nich opinię, ale na pewno ich wątki zostaną rozwinięte w kolejnych odsłonach. Wprowadzenie nowej inspektor przypomina trochę początki Akane, ale widać, że ma inny charakter. Czy jej pojawienie się było konieczne i będzie wartościowa dla zespołu? Na pewno czytelnicy przekonają się o tym, śledząc kolejne tomy.

Psycho-Pass 2 to pozycja obowiązkowa dla fanów tej serii, którzy są ciekawi dalszych losów Akane i polubili świat, w którym za porządek odpowiada system Sybilla.

 

Tytuł: „Psycho-Pass 2”  tom 1 

  • Scenariusz: Psycho-Pass Committee
  • Rysunki: Saru Hashino
  • Wydawca: Waneko
  • Premiera: 05.2018 r.
  • Oprawa: miękka
  • Format: A5
  • Papier: offset
  • Druk: cz-b
  • Stron: 178
  • Cena: 19,99 zł

Dziękujemy wydawnictwu Waneko za udostępnienie egzemplarza do recenzji.


comments powered by Disqus