Powrót Olgi Gromyko - „Wierni wrogowie”, czyli kolejny tom serii Kroniki Belorskie

Autor: Papierowy Księżyc Redaktor: Motyl

Dodane: 18-07-2018 14:09 ()


Na fanów fantastyki czeka wznowienie "Wiernych wrogów", czyli kolejny tom serii Kroniki Belorskie.

WIERNI WROGOWIE

Format: 143×205 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 650
Seria: Kroniki Belorskie
Cena: 47,90 zł
Premiera: 18 lipca 2018
Tłumaczenie: Marina Makarevskaya
ISBN: 978-83-65830-10-4

Wierni wrogowie to długo wyczekiwana powieść Olgi Gromyko, która z jednej strony usatysfakcjonuje miłośników bestsellerowej serii o przygodach wiedźmy Wolhy, jak również ukaże nieznane jeszcze polskim czytelnikom literackie oblicze autorki.

Wierni wrogowie ponownie przeniosą czytelnika do świata Belorii, ale na wiele lat przed narodzinami Wolhy, pomiędzy wilkołaki, trolle, driady, elfy i smoki, w czasy heroicznych czynów, które dawno już przeszły do legend.

Nie zawsze jest tak, że ucieszą cię kłopoty wroga. A ucieczka przed problemami hen na kraniec ludzkich ziem bynajmniej nie gwarantuje świętego spokoju. Ba, obrażanie się na cały świat nie oznacza, że masz stać z boku i patrzeć, jak ktoś usiłuje go podbić tudzież godzić się na plany dotyczące bezpośrednio twojej cennej skóry.

Zdarza się, że grupa przypadkowych osób wbrew woli wciągnięta w wydarzenia, o których nie wiedzą prawie nic może zdziałać więcej niż cały konwent arcymagów, który w praktyce wcale nie jest aż tak wszechmocny i wszystkowiedzący. A może nawet występuje w nie do końca słusznej sprawie...

Czasami wir przygody w jednej chwili burzy z trudem zbudowaną codzienność i ciska cię na drugi kraniec świata bez żadnej gwarancji na powrót, a nawet zachowanie życia.

 

OLGA GROMYKO

Urodziła się w 1978 roku w Winnicy (obecne terytorium Ukrainy).

Z wykształcenia jest biologiem i przez kilka lat pracowała w Instytucie Naukowo-Badawczym epidemiologii i mikrobiologii. Debiutowała powieścią Zawód: Wiedźma, której główną bohaterką jest Wolha Redna.

Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród, w tym medal Nikołaja Gogola za rozwój literatury fantastycznej (2009). Obecnie mieszka w Mińsku.

Do tej pory nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc ukazały się następujące książki Olgi Gromyko: Szczurynki, trylogia Rok szczura oraz cały, liczący sześć tomów, cykl Kroniki Belorskie.


comments powered by Disqus