„Małgośka” Anna Nejman - zapowiedź

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 03-07-2018 14:30 ()


Już 9 lipca swoją premierę będzie mieć "Małgośka" autorstwa Anny Nejman! To wciągająca opowieść o tym, jak w trudnych sytuacjach zaskakujemy brawurą i inwencją, o które nigdy byśmy siebie nie podejrzewali! 
 
Wspaniała literacka podróż przez życie. Opowieść o przyjaźni i odwadze wypełniona wielkimi emocjami, barwną akcją i poruszającą relacją o przewrotności losu. Poznajemy w niej historię Małgośki - wyjątkowej bohaterki, w której każdy z nas odnajdzie przyjaciela, bratnią duszę i kwintesencję polskiego charakteru. 
Przemysław Janic, Sztukater.pl
 
"Jesteś mądrą dziewczynką i nie pozwól nikomu wmówić sobie, że jest inaczej" - usłyszała kiedyś od wujka Bazylego. Ale czy mądre dziewczynki pakują się w kłopoty? Sama, w obcym kraju, na nowym kontynencie. 
"Małgośka" to historia dziewczyny ze spokojnej wsi, którą los popchnął w podróż za ocean. Nie dajce się zwieść sielskiej atmosferze tej powieści, bo tytułowa Małgośka jeszcze nie raz Was zaskoczy! 
Natalia Golis, www.prostymislowami.com
 
 
Pisarka Eliza zaprzyjaźnia się ze swoją sąsiadką Gretą. O nowej przyjaciółce wie niewiele ponad to, że wcześniej nazywała się Małgorzata Rutkowska. Ciekawa przeszłości Grety zachęca ją do zwierzeń. Historia rozpoczyna się na polskiej wsi, gdzie Małgośka urodziła się i wychowała, niedoceniana przez rodzinę i otoczenie. Gdy dziewczyna kończy dwadzieścia lat, zostaje zaproszona do USA jako potencjalna dawczyni szpiku dla ciężko chorego stryja Bazylego, którego ledwo pamięta z dzieciństwa. W wyniku nieporozumienia, z torbą podróżną i kilkoma  studolarowymi banknotami, Małgośka staje w środku nocy na progu amerykańskiego domu, w którym jej rodzina już nie mieszka… Jak sobie poradzi?
 

comments powered by Disqus