Premiera książki Petera Ackroyda „Londyn. Miasto queer”

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 19-06-2018 09:48 ()


Już 25 czerwca nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwo pojawi się w księgarniach kolejna książka Petera Ackroyda „Londyn. Miasto queer”.

Autor po raz kolejny zabiera nas do stolicy Anglii (wcześniej: Londyn. Biografia i Londyn podziemny), tym razem opisuje Londyn z perspektywy dziejów i doświadczeń populacji queer.

 

  • Londyn. Miasto queer
  • Peter Ackroyd
  • Tytuł oryginału:Queer City
  • Tłumacz: Jerzy Łoziński
  • Cena detaliczna: 42 zł

FASCYNUJĄCA HISTORIA PŁCI I SEKSU W JEDNEJ Z NAJSTARSZYCH METROPOLII EUROPY

Peter Ackroyd odsłania tajemną historię Londynu w całym jej zróżnicowaniu, ze wszystkimi pokusami, ale także niebezpieczeństwami i okrucieństwami. Autor spogląda na Londyn z zupełnie nowej perspektywy: dziejów i doświadczeń populacji queer. Ackroyd prowadzi nas w odmęty nieznanych epizodów z dziejów Londynu, od osławionych średniowiecznych Normanów po szaleństwo egzekucji za sodomię w początkach XIX wieku. Wiedzie nas przez lupanary, puby, teatry i królewskie sypialnie, opowiada o Gay Liberation Front, muzyce disco i grozie AIDS, aż po czasy współczesnych parad równości.

„Po swej szamańskiej arii na cześć Londynu (Londyn: biografa) Peter Ackroyd przedstawił wartką, wciągającą, sporządzoną w »kieszonkowym« stylu historię seksu w jego ukochanej metropolii”.                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Alasdair Lees, „Independent


comments powered by Disqus