The Disaster Artist. Moje życie na planie „The Room”, najlepszego złego filmu na świecie - zapowiedź!

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 15-06-2018 10:32 ()


Już na początku lipca swoją premierę będzie miała książka opisująca wydarzenia, które rozgrywały się na planie najlepszego złego filmu świata! Mowa oczywiście o "The Room" w reżyserii Tommiego Wiseau.
 
The Disaster Artist. Moje życie na planie „The Room”, najlepszego złego filmu na świecie
Greg Sestero, Tom Bissell
 
Tytuł oryginału: The Disaster Artist: My Life Inside The Room, the Greatest Bad Movie Ever Made
Tłumacz: Piotr Kamiński

Niezwykła opowieść o Tommym Wiseau – pewnym niezwykle bogatym człowieku w nieokreślonym wieku i o niejasnym pochodzeniu (najprawdopodobniej z Poznania!), który w 2003 roku nie tylko napisał, wyprodukował oraz wyreżyserował słynny film The Room, ale także odegrał w nim główną rolę. Produkcja kosztująca 6 milionów dolarów zarobiła zaledwie 1800 dolarów i po dwóch tygodniach zniknęła z kin. Dziś znana jest jako najgorszy film świata i stanowi fenomen na skalę światową.
 
Nie trzeba jednak znać ani lubić The Room, aby pokochać historię o tym, jak Tommy Wiseau wbrew wszelkim zasadom sztuki i biznesu osiągnął swój wymarzony cel – sławę. The Disaster Artist opowiada o spotkaniu i przyjaźni dwóch aktorów kultowego filmu, Tommy’ego Wiseau oraz Grega Sestero. To nie tylko przezabawny portret niecodziennego celebryty, ale także wciągająca i poruszająca opowieść o spełnianiu marzeń.

Książka znalazła się na liście bestsellerów „New York Times”, a James Franco nakręcił na jej podstawie film nagrodzony dwoma Złotymi Globami i nominowany do Oscara.
To może być najważniejsza książka w dziejach literatury.
„The Huffington Post”

The Disaster Artist dostarcza fascynujących ciekawostek... Sestero porywa nas w podróż z futbolowych rozgrywek w Golden Gate Park na absurdalny, zbudowany na parkingu samochodowym plan filmowy, dorzucając po drodze ostre jak brzytwa przemyślenia i wywołujące szczery śmiech żarty.
„Los Angeles Magazine”

The Disaster Artist to najbardziej szczera książka o przyjaźni, jaką czytaliśmy.
„Los Angeles Times”

Popłakałem się ze śmiechu.
RollingStone.com

comments powered by Disqus