„World of Warcraft: Fale Ciemności” - recenzja

Autor: Damian Podoba Redaktor: Motyl

Dodane: 08-06-2018 12:07 ()


Dobre książki opisujące fabułę znaną z gier lub chociażby do nich zbliżoną, można policzyć na palcach. Nie precyzuje ilu rąk, bo jednak gusta są raczej subiektywne, a takich książek mnóstwo. Zdecydowana większość nie powinna ujrzeć światła dziennego.

Z „Falami ciemności” Aarona Rosenberga jest inaczej i zasługuje to na niemałe uznanie, w końcu autor staną przed zadaniem bardzo trudnym. Przeniósł na karty książki coś, co zna każdy fan Warcrafta, czyli drugą część gry. Azeroth stoi otworem przed Hordę prowadzoną przez Ogrima Zgładziciela. Czy znajdzie się ktoś, kto ocali tę krainę? Pewnie nawet nie jeden.

Zdecydowanie jest to książka akcji, gdzie czas biegnie od bitwy do bitwy, a trup ściele się gęsto. Autor, chwała mu za to, nie unika krwawych opisów. Fantasy to w większości światy brutalne, więc po co na siłę je ugrzecznić? „Fale ciemności” oferują jednak coś więcej niż tylko znane z komputerowego ekranu bitwy. Obserwujemy działania zakulisowe głównych bohaterów. Rodzące się sojusze, dyplomację i pełne strachu życie przed starciem.

Fabułą pędzi szybko, walka toczy się ekspresowo, a co za tym idzie, książka kończy się po jednym, dwóch wieczorach lektury. Czy to szybko? Ciężko określić, więc sami rozstrzygnijcie.

Dobrze prezentuje się tłumaczenie tekstu i cała praca redakcyjna. Wydawnictwo Insignis jest bez wątpienia jednym z najlepszych specjalistów na polskim rynku.

Okładka przedstawia się przyzwoicie. Oczywiście jak w innych książkach z uniwersum Warcafta, obecny jest szablon i logo serii. Natomiast ilustracja jest bardzo ładna i dopracowana. Smok budzi grozę i wygląda majestatycznie. Szkoda, że w morzu nie widać żadnego rozbitka, dopełniłoby to dramatyzmu.

Jeśli lubicie dobre fantasy, to nie możecie przejść obok „Fal ciemności” obojętnie. Jeśli chcecie spotkać starych znajomych bohaterów, również dołączcie do grona czytelników. Natomiast jeśli jesteście psychofanami serii gier, to uważajcie, książka nie zawsze zaspokaja oczekiwania. Chociaż w tym przypadku, kto wie?  

 

Tytuł: „World of Warcraft: Fale Ciemności”

  • Autor: Aaron Rosenberg
  • Wydawnictwo: Insignis
  • Tłumaczenie: Dominika Repeczko
  • Liczba stron: 328
  • Format: 140x210 mm
  • Oprawa: miękka
  • Cena: 39,90 zł


comments powered by Disqus