CYFRAK - zapowiedź

Autor: Fabryka Słów Redaktor: Motyl

Dodane: 08-06-2018 09:53 ()


Wydawnictwo Fabryka Słów na 22 czerwca szykuje premierę retro cyberpunka od Krzysztofa Haladyna.

KRZYSZTOF HALADYN – CYFRAK – PREMIERA 22 CZERWCA

Klimat książki nawiązuje mocno do klasyki - "Blade Runnera" czy "Johnego Mnemonica". Krzysztof Haladyn, który debiutował w Fabrycznej Zonie z „Na skraju strefy” tym razem doskonale odnajduje się w nowym post-apokaliptycznym świecie techno noir.

Opisuje świat przyszłości. Mroczne, zapuszczone, pokryte pyłem miasto, gdzie za dnia nie da się ukryć przed palącym słońcem i wszechobecną korporacją monitorującą wszystko i wszystkich.

W takim świecie przyszło żyć  Nethowi, korporacyjnemu szczurowi i hakerowi po godzinach. Od samego początku zostaje wmanipulowany w grubą intrygę. Z początku plan jest prosty - wejść niepostrzeżenie, wynieść ile się da i zniknąć. Proste plany mają jednak to do siebie, że zazwyczaj dosyć łatwo się komplikują.

Cyberpunk - rasowy, z chromowanymi dodatkami do lakierowanych strojów i węzłami mięśni grającymi pod nanoskórą. Szybki, dynamiczny, brutalny. Tak jak lubią koneserzy.

MICHAŁ GOŁKOWSKI

Przeszedł przez jądro Zony i przemierzył postapokaliptyczną pustynię, by przynieść nam cyfrowy chrom! Oto elektroniczny Haladyn 2.0. - zupełnie nowy, po aktualizacji systemu! Załaduj go w swego chipa! Przed instalacją skonsultuj się ze swoim cyfrakiem lub technofarmaceutą.

MARCIN PODLEWSKI

Technologiczny raj zaprasza do piekła.

W zdewastowanym świecie przetrwały nieliczne, zarządzane przez korporacje Miasta. Uzależniony od cyfrowych narkotyków Neth żyje w jednym z nich, otoczonym przez pustynię RepTek Polis. Tutaj granice cywilizacji i względnego bezpieczeństwa wyznacza technologia - tam gdzie nie sięgają macki firmy panuje chaos. W Przymurzu, jednej z takich dzielnic znajduje się nielegalne laboratorium, stanowiące dla Netha i jego dilera Wiz.una łakomy kąsek. Nie przypuszczają oni jednak, że grasujący w tej dzielnicy zmutowani ocaleńcy Błękitnej Plagi, wszelkiej maści bioćpuny i zintegrowany system obronny placówki to dopiero początek ich problemów. Konsekwencje tego włamania zmienią losy całego Polis i nie tylko...

 

Krzysztof Haladyn

 

Urodzony w 1983 roku we Wrocławiu. Z wykształcenia dziennikarz i specjalista public relations, zawodowo żadnej pracy się nie boi.

Szeroko pojętą literaturą zainteresowany odkąd uznał, że tata zbyt szybko zasypia czytając mu na dobranoc. Oprócz książek uwielbia gry, zarówno te na planszy jak i na monitorze. Nie gardzi także dobrym filmem.

Dwie wizyty w Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej AES przypłacił utratą owłosienia w górnej części czaszki, więc teraz chciałby jechać w jakieś bezpieczniejsze miejsce – myśli o Nowej Ziemi lub okolicach zakładów Majak.

Za kordon Fabrycznej Zony wdarł się przebojem z konkursu debiutantów. Po spektakularnym rajdzie przez Zonę ruszył do cyfrowego Polis- czy i tu czekają na niego sukces, chwała i uwielbienie czytelników?!


comments powered by Disqus