Nowości Wydawnictwa Zysk i S-ka

Autor: Zysk i spółki Redaktor: Motyl

Dodane: 23-05-2018 14:18 ()


Prezentujemy majowe nowości wydawnictwa Zysk i Spółka. Warto zwrócić uwagę na "Żonę między nami", to jeden z najgłośniejszych thrillerów tego roku.

 

Żona między nami

Greer Hendricks, Sarah Pekkanen
Tytuł oryginału: The Wife Between Us Przekład: Marta Faber

Stron: 432
Format: 145x215 mm
Wydanie: I
Seria: -
Oprawa: miękka
Gatunek: thriller
ISBN: 978-83-8116-353-8
Cena detaliczna: 37,90 zł


Niczego nie zakładaj. Podczas lektury pomyślisz, że to książka o zazdrosnej byłej żonie. I że ma obsesje na punkcie swojej następczyni - pięknej i młodej kobiety. Nic nie jest takie, jakie się wydaje. Czytaj między kłamstwami...

Vanessa Thompson zrezygnowała ze wszystkiego – z pracy i nowojorskich przyjaciół, by wieść bajkowe życie u boku „zbyt dobrego, by mógł być prawdziwy” męża Richarda, menedżera w funduszu hedgingowym. Gdy jednak ich z pozoru idealne małżeństwo się rozpada, Richard wiąże się z młodszą kobietą. Vanessa nie może się pogodzić ze stratą swojego męża…
Nellie, młoda nauczycielka, spotyka mężczyznę swoich marzeń. Starszy od niej o dziewięć lat Richard jest czarujący, przystojny i zamożny. Rozpieszcza ją i traktuje niczym królową. Do czasu…


NAJGŁOŚNIEJSZY THRILLER 2018 ROKU! OD STYCZNIA 2018 ROKU W ŚCISŁEJ CZOŁÓWCE LISTY BESTSELLERÓW „NEW YORK TIMESA”

Wall Street Journal: „Sześć książek z początku 2018 roku trzeba przeczytać”..
Glamour Magazine: „Książki, których nie możemy się doczekać w 2018 roku”.
Bustle: „Osiemnaście najlepszych powieści”.
Real Simple: „Najlepsze książki w 2018 roku”.
Bookbub: „Najlepsze książki sensacyjne, które się ukażą w 2018 roku”.
Retail Me Not’s: „Trzydzieści pięć najlepszych książek 2018 roku”.
Library Reads: „Pierwsza dziesiątka najlepszych książek”.


„W Żonie między nami czytelnik znajdzie błyskotliwą fabułę opowiedzianą w wartki i trzymający w napięciu sposób, i przerażający trójkąt miłosny, w którym nie wiadomo, komu można zaufać. Wspaniała książka”.
Gilly Macmillan, autorka Perfekcyjnej dziewczyny


„Absorbująca, znakomicie skonstruowana powieść o małżeństwie i zdradzie. Wciągająca historia i fascynujący bohaterowie. Nie będziesz mógł się od niej oderwać, a do ostatnich stron będziesz się głowił nad zakończeniem”.
Lauren Weisberger, autorka powieści Diabeł ubiera się u Prady

 

Starożytna mądrość chińska w sentencjach
Piotr Plebaniak

Stron: 280
Format:143x205 mm
Wydanie: I (w tej edycji)
Seria: -
Oprawa: twarda z obwolutą
Gatunek: filozofia/sentencje
ISBN: 978-83-8116-346-0
Cena detaliczna: 59 zł


Pijąc wodę, pamiętaj o źródle. Trzymasz w rękach zbiór najpiękniejszych, a jednocześnie niosących najgłębszą mądrość sentencji, które ukształtowały Kraj Środka oraz sposób myślenia jego mieszkańców — ich duszę, aspiracje i ścieżki, którymi przemykają przez codzienność.

 

Piotr Plebaniak (ur. 1975) socjolog, laureat stypendium tajwańskiego Ministerstwa Edukacji i doktorant Wydziału Historiografii w Chinese Culture University w Tajpej na Tajwanie. Bada wzajemny wpływ postrzegania świata i sztuki wojennej w starożytnej Grecji i cywilizacji konfucjańskiej (chińskiej) oraz ich oddziaływania na współczesną mentalność, sposób zarządzania konfliktami i wzorce toczenia wojen rozwijane w obu tych regionach. Zainspirowany powieścią Obcy w obcym kraju Roberta Heinleina został pasjonatem poznawania obcych kodów kulturowych. Z kolei lektura Myśli nieuczesanych Stanisława Jerzego Leca skazała go na kompulsywne kolekcjonowanie sentencji i aforyzmów. Zawodowo zajmuje się — zależnie od dyktanda chwili — prewencją, deeskalacją lub wszczynaniem awantur. Prywatnie miłośnik długodystansowych podróży motocyklowych i porządnej kiełbachy wypieczonej nad ogniskiem gdzieś hen, na końcu nieuczęszczanej drogi.

Aforyzmy i sentencje funkcjonujące w krajach dla nas odległych mogą być egzotyczne ze względu na dziwność myśli — tę jednak zazwyczaj umiemy opanować; albo ze względu na oryginalność formy. To, że kultury nie zawsze chętnie dzielą się swoimi metaforami, że nie zawsze odwołują się do tych samych toposów — jest ich przywilejem, a dla nas sposobnością do zyskania nowego sposobu postrzegania, a może nawet i myślenia.
Jerzy Bralczyk

 

Ostatnie konklawe
Marcin Wolski


Stron: 400
Format: 145x205 mm
Wydanie: I
Seria: -
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Gatunek: Powieść sensacyjno-obyczajowa
ISBN: 978-83-8116-385-9
Cena detaliczna: 39,90 zł


Marcin Wolski wraca do tematyki swej debiutanckiej powieści „Agent Dołu”. W niespokojnym zagrożonym kryzysem świecie w Watykanie odbywa się kolejne konklawe. Nieoczekiwanie ważną role zaczyna odgrywać na nim mało znany kardynał, którego szanse rosną z każdym kolejnym głosowaniem. W pewnym momencie okazuje się że jest to doskonale zakonspirowany emisariusz piekieł. Nieuchronny zda się bieg wydarzeń próbuje odwrócić dość przypadkowo skompletowany zespół - suspendowany ksiądz, zakonnica która utraciła pamięć, scenografka z telewizji o dość libertyńskich poglądach, jej znajoma charakteryzatorka – lesbijka , pisarz, który z trudem przezwyciężył chorobę alkoholowa i zakonnik komandos. Czy starczy im sił aby pokonać Moce Ciemności?


comments powered by Disqus