Nowości wydawnictwa Zysk i Spółka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 11-05-2018 14:04 ()


Mimo zbliżających się Festiwalu Fantastyki Pyrkon oraz Warszawskich Targów Książki wydawnictwo Zysk i Spółka przygotowało dla Was trzy nowości. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi tytułami.
 
Zombie 2 pl
Robert Cichowlas, Łukasz Radecki

 
Format: 135 x 205 mm
Stron: 450
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-071-1
Premiera: 14.05.2018
Sugerowana cena det.: 36,90 zł

W świecie opanowanym przez zarazę zombie, kilkoro ocalałych znalazło swoją przystań w krzyżackim zamku. Jednak to nie nieumarli stanowią największe zagrożenie dla resztek ludzkości. Karol Szymkowiak ma tylko jedno pragnienie – zobaczyć swojego synka i żonę – i zrobi wszystko, by dostać się do Poznania,  gdzie  zostawił  swoją  rodzinę.  Problem  w  tym,  że  dzielą  go  od  niej  setki  kilometrów  wypełnione krwiożerczymi zombie i polskim wojskiem, które nie zawaha się strzelać do cywili, jeśli uzna to za słuszne.
 
 
 

Niepewność Violet i Luke’a
Jessica Sorensen
 
 
Format: 140 x 205 mm
Stron: 260
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Ewa Helińska
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-321-7
Premiera: 14.05.2018
Sugerowana cena det.: 32,90 zł

Czy Violet i Luke'owi uda się odzyskać spokój, by mogli przezwyciężyć swoje lęki i stwierdzić, co naprawdę do siebie czują? Życie Violet Hayes to katastrofa, ma wrażenie, że zaraz straci kontrolę nad sobą. Niespodziewane informacje spadają na nią jak grom z jasnego nieba i okazują się ostatnią kroplą, która przelewa czarę. W rezultacie Violet robi coś,  przez  co  prawie  traci  życie.  Całe  szczęście,  próba  kończy  się  fiaskiem.  Obiecuje  sobie,  że  odtąd  jej rzeczywistość będzie wyglądała inaczej. Próbuje więc dowiedzieć się, co tak naprawdę czuje do Luke'a Price, jedynej osoby, która zawsze oferowała jej pomoc... Ale Luke to alkoholik i hazardzista, który dopiero zaczyna zdrowieć i sam musi zmagać się ze swoimi demonami. Zakochał się w Violet, lecz boi się jej to powiedzieć, bo może ją tym wystraszyć, albo co gorsze, odkryć, że ona nie odwzajemnia jego uczuć, tym bardziej, że na jej życiu nadal mrocznym cieniem kładzie się chłopak z jej przeszłości...
 

Królewicz i żebrak
Mark Twain
 
 
Format: 140 x 205 mm
Stron: 335
Okładka: twarda
Seria: Mała klasyka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Tadeusz Jan Dehnel
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-8116-326-2
Premiera: 14.05.2018
Sugerowana cena det.: 35,00 zł

Wzruszająca historia niezwykłej zamiany „W odwiecznym mieście Londynie pewnego jesiennego dnia w drugiej ćwierci szesnastego stulecia w ubogiej rodzinie nazwiskiem Canty przyszedł na świat chłopiec, którego rodzina ta wcale nie pragnęła. Tego samego dnia w bogatej rodzinie Tudorów przyszło na świat inne angielskie dziecko, gorąco upragnione przez tę rodzinę. Pragnęła go również cała Anglia i tak doń tęskniła, tak go oczekiwała, tak korne zasyłała oń modły do Boga, że gdy narodziło się wreszcie, ludzie bliscy byli radosnego szaleństwa”. (fragment książki)
 
Tom i Edward są do siebie bardzo podobni, a jednocześnie zupełnie różni. Tom pochodzi z bardzo biednej rodziny, Edward – z królewskiej. Pewnego dnia chłopcy niespodziewanie zamieniają się rolami. Jak sobie poradzą w nowych sytuacjach? Który powinien zostać prawdziwym królem? Ta historia podobno naprawdę wydarzyła się w XVI-wiecznym Londynie. Spisana przez Marka Twaina weszła do klasyki  literatury  dziecięcej  i  do  dziś  wciąga  dużych  oraz  małych  czytelników.  Nowe  wydanie  z  pięknymi ilustracjami bawi dowcipem Twaina i wzrusza losami chłopców, a także skłania do refleksji nad tym, czym właściwie jest sprawiedliwość.

comments powered by Disqus