Nowości wydawnictwa Zysk i Spółka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 07-05-2018 14:21 ()


Prezentujemy listę najnowszych premier wydawnictwa Zysk i Spółka, które ukazały się wraz z końcem kwietnia.
 
W cieniu paproci
Anika Stelmasik
 
 
Format: 140 x 205 mm
Stron: 560
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-323-1
Premiera: 27.04.2018
Sugerowana cena det.: 37,90 zł

O samotności i miłości, o przegranych bitwach i wygranych wojnach Adam to artysta malarz, który z powodu kalectwa nie opuszcza swojego mieszkania-pracowni. Jedyną wartością, jaką wyznaje, jest sztuka, nic poza nią. Pewnego dnia do jego mieszkania wkracza szalona nastolatka Niki, która pod pretekstem akcji organizowanej przez jej liceum zmienia żarówki, a jednocześnie wprowadza sporo zamieszania w życie Adama. I prowokuje zmiany, których on zupełnie się nie spodziewa… Maria, dojrzała kobieta, mieszkająca ze swoją matką, przez całe dorosłe życie pielęgnowała pamięć po swojej młodzieńczej miłości do Jana. Po latach odkrywa tajemnicę zniknięcia Jana i postanawia zawalczyć o siebie. I Adam, i Maria – widzący siebie czasem nawzajem w oknach kamienicy podczas długich, bezsennych nocy – borykają się z samotnością, która w nich wrosła, jak im się zdaje, już na zawsze. Ale czy rzeczywiście na zawsze?
 
 
 
Radiofonia w Polsce. Zarys dziejów
Marcin Hermanowski
 
 
Format: 165 x 230 mm
Stron: 350
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-295-1
Premiera: 27.04.2018
Sugerowana cena det.: 55,00 zł
 
Jak powstało Polskie Radio? O czym rozmawiali Szczepko i Tońko? Czym był detefon i jak działa radio cyfrowe? Marcin Hermanowski prowadzi czytelnika od początków radiofonii na świecie oraz na ziemiach polskich, przez II wojnę światową, kolejne zmiany ustrojowe, aż po współczesne radio cyfrowe. Historia Polskiego Radia rozpoczęła się w 1926 roku i mimo wielu politycznych, społecznych oraz technicznych zmian, to medium nadal towarzyszy nam na co dzień i dostosowuje się do współczesnego świata. jest książką dla pasjonatów i amatorów – każdy zainteresowany powstaniem, Radiofonia w Polsce działaniem, rozpowszechnianiem i rozwojem radia znajdzie tu zarówno solidną syntezę naukową jak i moc radiowych ciekawostek.

 
Zwrotnik Węży
Marie Brennan
 

Format: 140 x 205 mm
Stron: 346
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Danuta Górska
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-319-4
Premiera: 27.04.2018
Sugerowana cena det.: 36,90 zł

Lady Trent, największy światowy autorytet w dziedzinie smoków, tym razem wyrusza na targany wojnami kontynent Erigi, by badać najbardziej egzotyczne gatunki tych stworzeń Trzy lata po fatalnej wyprawie w niegościnne góry Wystrany nieustraszona badaczka przeciwstawia się rodzinie i konwenansom, by wyruszyć z ekspedycją na rozdarty wojną kontynent Erigi, siedlisko takich egzotycznych gatunków smoków, jak żyjące w trawie węże sawannowe, leśne węże nadrzewne i najbardziej nieuchwytne z nich wszystkich, legendarne bagienne żmije z tropików. Wyprawa obfituje w wiele trudności, a Izabela, której towarzyszy dawny współpracownik i przyjaciółka-uciekinierka z domu, musi stawić czoło uciążliwym upałom, wyniszczającej gorączce, pałacowym intrygom, plotkom i innym niebezpieczeństwom w trakcie wędrówki po nieprzebytej dżungli zwanej Zielonym Piekłem. Odwaga, pomysłowość i naukowa ciekawość bohaterki zostaną wystawione na najcięższe próby.
 
„Lekkość pióra autorki, barwny styl, sprawiają, że z równym zainteresowaniem czytamy o polowaniu na smoki, co zarzucaniu sieci na... przyszłego męża. Debiut Brennan to błyskotliwe i wiarygodne fantasy. Warto”.
Damian Drabik, mechaniczna-kulturacja.plcomments powered by Disqus