Zespół Percival oczaruje swoją muzyką XVIII edycję Pyrkonu

Autor: Pyrkon Redaktor: Motyl

Dodane: 05-05-2018 12:22 ()


Mikołaj Rybacki ur. w 1972 roku, muzyk instrumentalista, kompozytor,  wokalista, rysownik, satyryk i karykaturzysta, ilustrator. Z wykształcenia plastyk o specjalizacji jubiler, z zamiłowania muzyk – instrumentalista i kompozytor. Założyciel, współkompozytor i lider:

  • zespołu  Percival – pierwszego w Polsce przedstawiciela gatunku mediewal folk,  współtwórcy  płyty "Równonoc" (status diamentowej płyty) oraz  soundtracku do  „Wiedźmina 3: Dziki Gon”;
  • zespołu Percival Schuttenbach – pierwszego w Polsce zespołu folk-metalowego
  • formacji Rivendell

Mikołaj Rybacki ponadto jest współkompozytorem muzyki do przedstawień teatralnych, gier i audiobooków.

Dorobek graficzny i malarski Rybackiego to miedzy innymi praca dla niemieckiego wydawnictwa Huber-Verlag, komiks „Bitwa pod Głogowem”, realizacje karykatur dla takich firm jak Telekomunikacja S.A., Orange  Polska, Huta Głogów, Near Olympic Casino - Gorzów i inne. Prace Mikołaja Rybackiego brały udział w wystawach pokonkursowych podczas Satyrykonu (2001 i 2004), prezentowane były również podczas 9 wystaw indywidualnych i 3 zbiorowych. Znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, na Białorusi i w Rosji. Twórczość Rybackiego oscyluje wokół rysunku satyrycznego,  karykatury, surrealizmu, aktu, fantastyki i komiksu. Jego ulubione techniki to tusz, akwarela, akryl i ołówek.
 
Katarzyna  Bromirska - zajmuje się muzyką od dziecka. Absolwentka Szkoły Muzycznej  I i II stopnia w Legnicy. Od wielu lat wiolonczelistka, kompozytor i  wokalistka zespołu Percival Schuttenbach oraz zespołu Percival, który znany jest najbardziej z pracy przy soundtracku do gry "Wiedźmin 3". Okazjonalnie udziela się w innych projektach muzycznych. Miała okazję nagrywać jako muzyk orkiestry symfonicznej oraz muzyk sesyjny w kapelach rockowych i metalowych. Jako wiolonczelistka przez jakiś czas udzielała się również w legnickim teatrze.

comments powered by Disqus