Nowości wydawnictwa Zysk i S-ka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 25-04-2018 13:19 ()


Kwiecień wyraźnie postanowił poprzeplatać nam trochę pogodę, ale nas to nie zraża, dzielne wstajemy do pracy i szykujemy dla Was książki. Dziś prezentujemy takie propozycje:
 
Prawo i pięść
Maciej Lisowski
 
 
Format: 140 x 205 mm
Stron: 330
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-330-9
Premiera: 23.04.2018
Sugerowana cena det.: 39,00 zł

Autor „Prawa i pięści”, jednocześnie założyciel i dyrektor Fundacji LEX NOSTRA przez lata toczył nierówną walkę z bezdusznością i niesprawiedliwością aparatu państwa. Jego droga udowodniła, że można nie tylko przetrwać i nie złamać się, ale poczucie własnej krzywdy przekuć w potrzebę pomocy innym, często słabszym psychicznie niż on. Fundacja LEX NOSTRA swym działaniem obdziera polski system wymiaru sprawiedliwości z szat bezprawia, arogancji i często bezkarności.

“Prawo i Pięść” to nie tylko opowieść o drodze, która zaprowadziła Macieja Lisowskiego do miejsca, kiedy zdecydował się założyć fundację, ale przede wszystkim to książka będąca zbiorem opisów kilkudziesięciu prawdziwych historii napisanych przez samo życie, którymi Fundacja LEX NOSTRA się zajęła - zbiór dwudziestu sześciu historii, które wydarzyły się naprawdę. To sprawy osób, które zgłosiły się do Fundacji o pomoc. To często brutalne historie łamania ludzkich życiorysów, ale także zapis walki ludzi o silnych, wręcz stalowych charakterach. Walki, którą wspólnymi siłami można wygrać. Tematycznie są to różnorodne przypadki, jednak fundamentalną, łączącą wszystkie sprawy kwestią jest nieprawdopodobny absurd, gigantyczne układy, całkowita niesprawiedliwość oraz realizacja z góry przyjętego celu.
 
 

Szkarłatny kwiat kamelii
Antoni Ferdynand Ossendowski
 
 
Format: 145 x 215 mm
Stron: 168
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Seria: Podróże Retro
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-8116-325-5
Premiera: 23.04.2018
Sugerowana cena det.: 29,90 zł

Szkarłatny kwiat kamelii – jedno z pierwszych świadectw fascynacji Krajem Kwitnącej Wiśni Pod koniec XIX i na początku XX wieku do Japonii zaczęli docierać polscy podróżnicy i badacze. Jednym z nich był Antoni Ferdynand Ossendowski. Wyrazem niezwykłego zainteresowania tą krainą są opowiadania zawarte w tomie . Ossendowski niezwykle barwnie opisuje tajemniczy, Szkarłatny kwiat kamelii tak odmienny od europejskiego świat samurajów, gejsz, cesarzy i szogunów. Czasem zabawnie, czasem refleksyjnie, zawsze z perspektywy bacznego obserwatora.
 

Pasja życia
Jacek Pałkiewicz
 

Format: 145 x 220 mm
Stron: 568
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd.10
ISBN: 978-83-8116-188-6
Premiera: 23.04.2018
Sugerowana cena det.: 69,90 zł

Nowe, uzupełnione wydanie fascynującego zbioru reportaży z całego świata. Słynny podróżnik, reporter i odkrywca opowiada o swoich największych przygodach, do których należą między innymi 44-dniowy samotny rejs przez Atlantyk, dwa lata służby na tanich banderach czy praca w kopalniach złota i diamentów. Niestrudzony eksplorator zdradza też kulisy własnych przełomowych odkryć – od przecierania szlaków na Borneo i Nowej Gwinei po ustalenie źródeł Amazonki. Nie ma drugiej takiej książki ani równie barwnego życia.

„Jacek Pałkiewicz zasłużył na umieszczenie w galerii najbardziej znanych podróżników naszych czasów”.
Corriere Della Sera

„Gdyby Jacek urodził się w czasach Kolumba, to Ameryka Łacińska mówiłaby po polsku”.
Aleksander Gudzowaty

„Jest gwiazdą na firmamencie podróżniczym, tworzy turystyczny krajobraz – jego sposób na podróżowanie jest
inspirujący dla młodych ludzi”.
Marek Kamiński

„Jacek ma odwagę robić to, o czym większość z nas – małych chłopców – tylko marzy. I jeszcze jedno – potrafi o tym
pisać. Szczerze zawistny Bogusław Linda”.
Bogusław Linda

„Wciąż mam nadzieję, że Jacek zabierze mnie na jakąś egzotyczną wyprawę”.
Lech Wałęsa
 
 

Jotka – łowca smoków. Smoki wysp brytyjskich
Łukasz Radecki
 
 

Format: 200 x 200 mm
Stron: 80
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-296-8
Premiera: 23.04.2018
Sugerowana cena det.: 29,90 zł

Nie takie smoki straszne Gdzie mieszkają smoki? Czy lubią kotlety sojowe? A czy rycerze myją zęby albo jedzą warzywa? Jeśli jeszcze tego nie wiecie – przeczytajcie W podróży do Wielkiej Brytanii w towarzystwie Jotkę – łowcę smoków. dzielnego rycerza, który nie boi się najgroźniejszych bestii, poznacie wiele niezwykłych miejsc i stworów. A jeżeli będziecie mieli jeszcze więcej pytań, koniecznie zajrzyjcie do Smokarium i Kącika Smoczego Historyka. Przygoda czeka! Pełne humoru przygody łowcy smoków, piękne ilustracje oraz kilka dobrych rad od samego rycerza pobudzą wyobraźnię każdego dziecka. Takiej zabawnej oraz mądrej książki potrzebują wszyscy rodzice – i oczywiście dzieci.
 
„Jotka wraz ze swoim dzielnym koniem Galopodem przemierza świat i wszędzie, gdzie spotka czyniące szkody smoki (bo musicie wiedzieć, że te stworzenia często rozrabiają — to nietrudne, kiedy jest się wielkim gadem ze skrzydłami), stara się rozwiązać problem pokojowo. A po wszystkim wraca zawsze do swojego domu, gdzie w fotelu przed kominkiem, z kubkiem kakao w ręku ogląda zdjęcia w Albumie Smoków i wspomina”.
(Ze Wstępu)
 

comments powered by Disqus