Nowości wydawnictwa Zysk i Spółka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 09-04-2018 14:13 ()


Po świętach Zysk i Spółka wraca z trzema nowościami. Wspaniały pisarz Matt Haig powrócił z melancholijną i refleksyjną powieścią, o mężczyźnie, którego życie skrywa tajemnicę... "Jak zatrzymać czas" to opowieść w stylu "Wieku Adaline" czy "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" (w załączniku przesyłam grafiki z cytatami z książki, które można wykorzystać). Dla dzieci mamy pełną niezwykłych przygód i magii "Farmagię". Trzeci tytuł to przepiękne wydanie klasyki Tołstoja, czyli "Wojna i pokój" (w jednym woluminie dwa tomy).

Jak zatrzymać czas
Matt Haig

 

Format: 140 x 205 mm
Stron: 428
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Mariusz Warda
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-322-4
EAN: 9788381163224
VAT: 5%
Premiera: 09.04.2018
Sugerowana cena det.: 36,90 zł

Rozgrywająca się na przestrzeni wieków opowieść o mężczyźnie zagubionym w czasie, kobiecie, która jest w stanie go uratować i o tym, co to naprawdę znaczy być człowiekiem.
 
Tom Hazard posiada niebezpieczny sekret. Choć wygląda na przeciętnego 41-latka, cierpi na rzadką przypadłość, wskutek której żyje już całe stulecia. Tom przeżył kawał historii – występując z Szekspirem, eksplorując odległe morza z kapitanem Cookiem i pijąc koktajle z Fitzgeraldem. Teraz pragnie już tylko zwyczajnego życia.  Tom wraca do Londynu, swojego dawnego domu, aby zostać nauczycielem historii w liceum. Niespodziewanie  urzekająca nauczycielka francuskiego z tej samej szkoły zdaje się być nim zafascynowana. Ale Stowarzyszenie Albatrosów, sekretna grupa, która chroni ludzi takich jak Tom, ma jedną zasadę: nigdy się nie zakochuj. Bolesne  wspomnienia z przeszłości i nieobliczalne zachowanie czujnego przywódcy Stowarzyszenia zagrażają  wykolejeniem się nowego życia. Tom jednak czuje, że to na co nie może sobie pozwolić, jest zarazem tym, co może  go ocalić. Będzie musiał raz na zawsze zdecydować, czy utknie w przeszłości, czy wreszcie zacznie żyć  teraźniejszością. Jak zatrzymać czas to głęboko ludzka, szalenie oryginalna powieść o utracie, nieuchronności zmian oraz o tym, jak
odnaleźć szczęście.
 
JEDNA Z NAJPOPULARNIEJSZYCH KSIĄŻEK OSTATNICH MIESIĘCY W WIELKIEJ BRYTANII


Farmagia
Magdalena JasnyFormat: 140 x 205 mm
Stron: 296
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-324-8
Premiera: 09.04.2018
Sugerowana cena det.: 39,90 zł

Pełna magii i niezwykłych przygód opowieść dla małych i dużych Farmagia to miejsce magiczne. I jedyne takie na świecie. Przybywają do niej ranne jednorożce, chore pegazy, chimery, feniksy i gryfy. Czasem pobliskim strumieniem przypływa syrena, która ma problemy z łuszczącą się łuską, albo morskie hipokampy spragnione soczystych owoców. Czarodziejskie stworzenia wiedzą, że tu otrzymają  pomoc.

Farmagią opiekują się elfy. Problem w tym, że nie znają się za bardzo na leczeniu – uważają, że ludzie robią to lepiej. Od wieków więc zatrudniają Opiekunki – dziewczynki, które uzdrawiają chore magiczne istoty i dbają o nie. Ostatnia z nich niedawno opuściła Farmagię, ponieważ wydoroślała, a pełnoletni nie mają wstępu na farmę. Elfy  muszą szybko znaleźć nową kandydatkę. Udaje im się to w dość dramatycznych okolicznościach.  Dziewczynka ma na imię Tereska. Podejmuje się trudnej misji, choć nie ma pojęcia o leczeniu czarodziejskich  stworów.

Ale to jest najmniejszy z jej problemów…


Wojna i pokój t. I i II
Lew TołstojFormat: 135 x 205 mm
Stron: 811
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Andrzej Stawar
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-8116-165-7
Premiera: 09.04.2018
Sugerowana cena det.: 54,90 zł

Arcydzieło rosyjskiego mistrza.
 
Imponujące dzieło Tołstoja to książka, do której ciągle się wraca. Ta wielowątkowa rosyjska epopeja narodowa opowiada losy obywateli Cesarstwa Rosyjskiego w czasach wojen napoleońskich. Wierne tło historyczne oraz  wciągająca fabuła obejmująca bohaterów z różnych klas społecznych sprawiają, że czytelnicy z zapartym tchem  śledzą wojenne zawieruchy, wystawne przyjęcia i polityczne decyzje.  to powieść, którą trzeba znać – jest nie tylko historycznym arcydziełem, ale też inspiracją Wojna i pokój dla wielu  współczesnych pisarzy. Wychwalali ją Fiodor Dostojewski i Gustave Flaubert, a Ernest Hemingway od Tołstoja  uczył się pisać o wojnie. Jako nieprzemijający klasyk doczekała się też wielu, również oscarowych, ekranizacji,  a najnowszą jest widowiskowy miniserial BBC z 2016 roku.
 
„Znam w życiu tylko dwa prawdziwe nieszczęścia: wyrzuty sumienia i chorobę. Szczęście to tylko nieobecność dwóch nieszczęść”.

comments powered by Disqus