„Inspektor Akane Tsunemori” tom 6 - recenzja

Autor: Anna Andrys Redaktor: Motyl

Dodane: 04-04-2018 22:33 ()


Pościg za Makishimą trwa. Osobnik, którego postępowania nie można ocenić za pomocą odczytu Psycho–Passa jest niebezpieczny dla wizji idealnego świata bez przestępstw, a jednocześnie bardzo interesujący dla systemu „Sybilli”. Kougami widząc tylko jedno możliwe rozwiązanie, postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość. Rusza za przestępcą, jednocześnie odkrywając jego zamiary, które mogą wyrządzić dużą szkodę społeczeństwu. Za nimi podąża Akane wraz z pozostałymi członkami zespołu. Co zrobi, gdy już uda się ich dogonić? Czy oprócz powstrzymania ataku terrorystycznego, który planuje Makishima, zdecyduje się ona poprzeć Kougamiego i pozwolić na definitywne zakończenie tej sprawy? Czy też znając prawdę o „Sybilli”, ulegnie ich wizji świata i dla dobra społeczeństwa i egzekutora pozwoli, aby system zrealizował swój plan?

Szósty tom „Inspektora Akane Tsunemori” wprowadza historię w kulminacyjny punkt. Akcja dzieje się szybko i nieuchronnie prowadzi do zakończenia. Tylko czy jest ono zadowalające, czy można wszystkich ocalić? Akane staje przed trudnymi wyborami, a jednocześnie stara się być wierna swoim ideałom. Ostateczne spotkanie z Makishimą nie obejdzie się bez ofiar oraz bez zastanowienia się co jest ważniejsze spokój społeczeństwa czy prawda?

Ostatnia odsłona zawarta jest w trochę grubszym wolumenie, a na początku mamy kolorową wstawkę ze wszystkimi członkami zespołu. Trzeba przyznać, że „Inspektor Akane Tsunemori” to całkiem dobra historia osadzona w wizji przyszłości, zdominowanej przez technologię. Futurystyka, która niedługo może stać się naszą codziennością. Coraz bardziej uzależnieni od telefonów, Internetu, to niedaleka droga do całkowitej kontroli and społeczeństwem. Tylko czy ułudna utopia, którą może zaburzyć wybijająca się ponad reguły jednostka, jest lepsza od wolności? Czy system ukarze lepiej niż człowiek?

Dla osób, którym spodobała się ta seria i chętnie ponownie zanurzą się w tej tematyce, w kwietniu ukaże się pierwszym tom kontynuacji pod tytułem „Psycho –Pass 2”, gdzie będzie można zobaczyć dalszą pracę Akane.

 

Tytuł: „Inspektor Akane Tsunemori” tom 6

  • Scenariusz: Psycho-Pass Committee
  • Rysunki: Hikaru Miyoshi
  • Wydawca: Waneko
  • Premiera: 03.2018 r.
  • Oprawa: miękka
  • Format: A5
  • Papier: offset
  • Druk: cz-b
  • Stron: 250
  • Cena: 19,99 zł

Dziękujemy wydawnictwu Waneko za udostępnienie egzemplarza do recenzji.


comments powered by Disqus