„Tylko Ptaki w Powietrzu” - zapowiedź

Autor: Tomek Kleszcz Redaktor: Motyl

Dodane: 31-03-2018 09:14 ()


Powietrze – bezbarwna i bezwonna mieszanina gazów, którą oddychamy. Ale czy na pewno bezbarwna i bezwonna? Jaką tajemnicę skrywa jesienno-zimowe powietrze w mieście, do którego sprowadziła się rodzina sympatycznych ptaszków – kowalików zwyczajnych?Czego skrzydlaci bohaterowie będą musieli dokonać i z kim się zmierzyć, aby uświadomić ludziom, jak bardzo zatruwają powietrze? I co każdy z nas powinien zrobić, aby bezpiecznie oddychać pełną piersią? Ta książeczka odpowiada na każde z tych pytań.

Publikacja przygotowana przez Dział Edukacji Ekologicznej firmy Abrys dostępna od kwietnia.

Format: 24x24 cm
druk kolor
stron 28
Scenariusz: Mikołaj Maternik
Rysunek:  Tomasz Kleszcz
Wydawca: Abrys
Nakład: 1000
Cena: 25 PLN
ISBN: 978-83-64816-50-5
 

Książeczka jest do nabycia w sklepie wydawnictwa: http://sklep.abrys.pl/pl/p/Tylko-ptaki-w-powietrzu/1087

Opis wydawcy:

Palenie w domowych piecach ma służyć zapewnieniu ludziom ciepła. Jednak spalanie opału niskiej jakości oraz odpadów powoduje też przedostawanie się zanieczyszczeń do powietrza, czyli tzw. niską emisję. Dymy i pyły z kominów osiadają na roślinach, skażają metalami ciężkimi glebę i wodę, podtruwają zwierzęta, a także niekorzystnie wpływają na zdrowie – zwłaszcza dzieci.

Tylko ptaki w powietrzu” to bajka poświęcona temu cywilizacyjnemu zagrożeniu, szczególnie poważnemu w Polsce. Już sam tytuł zdradza przesłanie tej książeczki: jedynym, co powinno unosić się w powietrzu, są zwierzęta, a nie pyły i inne rakotwórcze związki. Bajka za pomocą pięknych i angażujących ilustracji oraz wciągającej fabule dociera do wyobraźni dzieci, które, poznając przygody Ptaśka, zdobywają wiedzę, pozwalającą im uświadomić zagrożenie dorosłym.


comments powered by Disqus