KONgres 2018 - podsumowanie

Autor: CKZ Fantastyka Redaktor: Motyl

Dodane: 22-03-2018 13:10 ()


Druga edycja KONgresu – spotkania organizatorów imprez fanowskich odbyła się w miniony weekend we wrocławskiej Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej. Wydarzenie otworzyła dyskusja o wpływie wolontariuszy na instytucje kultury, która odbyła się w Starym Ratuszu, a następnie przez dwa dni uczestnicy szkolili się i dyskutowali podczas wykładów, sesji z ekspertami, paneli dyskusyjnych i warsztatów prowadzonych przez doświadczonych organizatorów konwentów i specjalistów z różnych dziedzin.

Ważnym elementem spotkania była KONferencja, podczas której wręczono KONgresowe wyróżnienie. W tym roku organizatorzy postanowili docenić zasługi Michała Karzyńskiego, wieloletniego koordynatora Pyrkonu, największej i jednej z najbardziej rozpoznawalnych imprez fantastycznych w naszym kraju – pierwszej o europejskiej randze i skali.

Została również ogłoszona decyzja o organizacji trzeciej edycji wydarzenia. Nadszedł czas, by KONgres wyfrunął z gniazda – spośród nadesłanych kandydatur Kapituła KONgresu wybrała organizatorów następnej edycji. KONgres w 2019 roku odbędzie się w Krakowie, a zorganizuje go stowarzyszenie Krakowska Sieć Fantastyki.


comments powered by Disqus