Patricia Briggs „Zrodzony ze srebra” - recenzja

Autor: Damian Podoba Redaktor: Motyl

Dodane: 16-03-2018 16:57 ()


Kontynuacja serii z Mercedes Thompson autorstwa Patricii Briggs pt. „Zrodzony ze srebra” to książka zdecydowanie trzymająca poziom poprzednich tomów.

Żadnego fana serii nie zdziwi informacja, że Mercy zostaje wplątana w kolejne niebezpieczne wydarzenia. Tym razem cała intryga zaczyna się nie do końca z jej winy. Przecież każdy może pożyczyć książkę od znajomych. Skąd kojotka mogła wiedzieć, że na lekturę będzie sobie ostrzyć zęby Królowa Wróżek?

Duża część piątego tomu jest skupiona na sprawach osobistych bohaterów. Kryzys przeżywa Samuel, syn Marroka i jeden z najsilniejszych wilkołaków. Również w stadzie Adama nie dzieje się dobrze. Mimo że Mercy zaakceptowała swoją więź z Adamem, to nie wszyscy dobrze widzą kojota w wilczym stadzie. Kto odważy się wyzwać swojego władcę na pojedynek, wykorzystując chwilę słabości? Akcji i walki tutaj nie zabraknie.

„Zrodzony ze srebra” jest ciekawym przykładem książki, w której fabuła zostaje zbudowana w zasadzie z niczego. Pewien przypadkowy ciąg wydarzeń buduje doskonałą historię, która wpisuje się w całą serię, wykorzystując kilka drobnych motywów z poprzednich tomów oraz dając furtkę na wyjaśnienia pewnych ciekawostek w kontynuacji. Oczywiście motyw romantyczny jest obecny i również napędza akcję. A w zasadzie nie jest to jeden wątek romantyczny, a co najmniej dwa.

Ciężko mi odnieść się do stylu autorki, ale sądząc po tłumaczeniu, to jest to bardzo lekkie pióro. Książkę czyta się naprawdę doskonale i z przyjemnością. Może to nudne, kiedy kolejna recenzja danej serii stwierdza, że książka jest znakomita, jednak nie da się inaczej. Podobnie rzecz ma się z jakością wydania. Znów nie można nic zarzucić redakcji i zespołowi, który pracuje nad projektem oraz drukiem. Wszystko spełnia najwyższe standardy.

Ilustracja na okładce jest utrzymana w stylu poprzedniczek. Postać Mercy wygląda świetnie na tle okna zalanego ognistym blaskiem. Zwodnicze są tatuaże, które trochę wskazują na pojawienie się wampirów, a tych jest tu jak na lekarstwo.

Chyba nie oczekujecie czegoś innego niż gorącego polecenia tego tytułu wszystkim czytelnikom? Cała ta seria składa się z książek tak przyjemnych w odbiorze i rozrywkowych, że każdy powinien przynajmniej spróbować lektury. Z niecierpliwością oczekuję na ciąg dalszy, żeby poznać losy Samuela, Adama i Mercy.

 

Tytuł: „Zrodzony ze srebra”

  • Autor: Patricii Briggs
  • Tłumaczenie: Dominika Schimscheiner
  • Wydawnictwo: Fabryka Słów
  • Miejsce wydania: Lublin
  • Data wydania: 02.2018 r.
  • Format: 125x195 mm
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Wydanie: I
  • Stron: 392
  • Cena: 39,90 zł


comments powered by Disqus