Anna Trojanowska "Piołun na zapomnienie" - zapowiedź

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 12-03-2018 13:01 ()


Już 26 marca czeka nas wyjątkowa premiera - dzięki Annie Trojanowskiej przeniesiemy się w polską belle epoque wypełnioną zapachami ziół, ale także walki o swoje przekonania. "Piołun na zapomnienie" to intrygujący obraz Warszawy z przełomu XIX i XX wieku!
 
 
 
Anna Trojanowska  
Piołun na zapomnienie  
Stron: 640  
Format: 145 x 210 mm  
Wydanie: 1  
Oprawa: miękka ze skrzydełkami  
Gatunek: powieść obyczajowa/literatura kobieca  
ISBN: 978-83-8116-298-2  
Cena detaliczna: 39,90 zł  

Zasady, które złamie  
Męski świat, który zapragnie poznać  
Wróg, którego pokocha  

Rok 1895. Lea, młoda kobieta z prowincji, poślubia Józefa, statecznego aptekarza, i przenosi się do Warszawy. Swojego męża ledwie zna. Lea ufa, że postępując zgodnie z naukami swej ciotki, stworzy szczęśliwą rodzinę. Wkrótce przekonuje się, że wyniesione z domu umiejętności nie są przydatne, a jej znajomość leczniczych ziół to zdaniem Józefa przesądy.  
Wiele musi się wydarzyć, aby poznała siebie i zawalczyła o swoje miejsce w męskim świecie, jakim w owych czasach jest apteka. Niebezpieczna okazuje się również przeszłość, dawne sekrety męża, które Lea za wszelką cenę chce poznać…  

Napędzająca tę książkę intryga jest jak nadchodząca zza linii horyzontu burza – najpierw wydaje się tylko przelotną chmurką, pojedynczym porywem wiatru, aż niepostrzeżenie zmienia się w ścinającą z nóg nawałnicę. Jeśli dodać do tego pełnokrwistych i niejednoznacznych bohaterów, także tych z drugiego planu, którzy w przekonujący sposób muszą się zmierzyć z własnymi słabościami i ograniczeniami oraz doskonale odmalowane realia przełomu XIX i XX wieku – zapachy ówczesnych warszawskich kawiarenek, smród rynsztoków, jazgot przekupek i szelest wykrochmalonych sukien dam i damulek – otrzymujemy książkę, którą trzeba przeczytać.  Polska odpowiedź na bestsellerowe "Wszystko, co lśni"! 

Zbigniew Zborowski, pisarz 

comments powered by Disqus