Dni Fantastyki we Wrocławiu

Autor: Krzyś-Miś Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 13-06-2007 13:15 ()


Jak wiadomo, w dniach 29 czerwca - 1 lipca we Wrocławiu odbędą się Dni Fantastyki. Oto, co piszą na ten temat organizatorzy tej imprezy.

 

"Kilkaset miłośników  fantastyki z całej Polski, spotkania z pisarzami polskimi i zagranicznymi, prelekcje popularno-naukowe, prezentacje medialne, turnieje gier bitewnych, fabularnych i karcianych - 29 czerwca w Zamku Leśnickim rozpoczynają się Dni Fantastyki, największa tego typu impreza w regionie.

 

W tym roku hasło przewodnie to:  MULTIMEDIA - OBRAZ - DŹWIĘK.

 

Program został podzielony na 9 stref: literatury, gier bitewnych, gier fabularnych, XBOX, nauki, star wars, PC, obrazu i dźwięku, rozrywki.

Gośćmi specjalnymi imprezy będzie duet niezwykle popularnych pisarzy na rynku wschodnim - ukraińscy twórcy piszący pod pseudonimem Henry Lion Oldie (to akronim ich imion - Oleg i Dimitrij). Łączny nakład ich książek  przewyższa liczbę trzech i pół miliona egzemplarzy!!! Przyjeżdżają na nasze specjalne zaproszenie, będzie to ich jedyna wizyta w Polsce.

Jak co roku w leśnickim zamku stawi się czołówka polskich twórców literatury s-f. Po raz pierwszy odbędzie się multimedialna prezentacja nagrody im. Janusza Zajdla - swój pobyt potwierdziła wdowa po Januszu - Pani Jadwiga Zajdel.

Nowością tegorocznej edycji będą strefy PC i XBOX , w ramach których odbędą się prezentacje, pokazy i turnieje gier.

Ponadto w programie przyciągające setki miłośników strefy gier bitewnych, RPG, Star Wars, dziesiątki turniejów, warsztatów, spotkań, prelekcji - m.in. specjalny pokaz filmu „Metropolis" Fritza Langa.

Oprócz tego przygotowaliśmy specjalne atrakcje: spektakl teatralny, na który złożą się 2 etiudy: jedna na podstawie komiksu Sin City Franka Millera, a druga na podstawie opowiadania Zajdla.

W zamkowych podziemiach odbędzie się  mrożący krew w żyłach występ fakira, który oprócz pokazu leżenia na naszpikowanym gwoździami materacu zaprezentuje się m.in. w próbie ogniowej oraz z pytonem tygrysim, zaś w fosie zamkowej prezentacje broni białej, która stanowi podstawowy oręż bohaterów powieści fantasy."

 

Szczegóły znajdziecie na www.dnifantastyki.pl/

 

Serwis Paradoks jest oficjalnym patronem medialnym konwentu.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...