Zapowiedzi Rebisu na lipiec

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 13-06-2007 06:06 ()


Dom Wydawniczy Rebis przedstawił swoje zapowiedzi wydawnicze na lipiec bieżącego roku.

Przedstawiają się one następująco:

 

 

Ross King - „EKSLIBRIS"

 

Przekład: Wojsław Brydak

ISBN 978-83-7510-023-5

Seria Thriller

 

Wezwanie do odległej wiejskiej posiadłości to dla Isaaca Inchbolda, londyńskiego księgarza i antykwariusza, początek odysei przez siedemnastowieczną Europę. Zniszczony podczas wojny domowej księgozbiór, który podjął się odtworzyć, ma swoje źródło w Pradze - raju alchemików. Szukając zaginionego dzieła hermetystów, Inchbold staje się wbrew woli pionkiem w śmiertelnie niebezpiecznej rozgrywce, w której karty rozdają najwięksi współcześni szpiedzy, przemytnicy i fałszerze.

 

Ross King, znawca literatury angielskiej i europejskiej kultury, debiutował w 1995 roku głośną powieścią historyczną Domino. Sławę przyniosły mu bestsellerowe książki poświęcone sztuce: Brunelleschi's Dome i Michelangelo & the Pope's Ceiling. King mieszka pod Oksfordem.

 

 

 

Patrick Robinson - „MYŚLIWY"

 

Przekład: Janusz Szczepański

ISBN 978-83-7301-784-9

Seria Thriller

 

Saudyjski następca tronu, książę Mohammed, rozpoczyna tajną operację mającą zniszczyć rodzimy przemysł naftowy i doprowadzić monarchię do bankructwa. Sprzymierza się z Francją, której okręty podwodne mogą zrównać z ziemią instalacje naftowe na wybrzeżach Morza Czerwonego i Zatoki Perskiej.

Gdy pułkownik Gamoudi, zwany też Myśliwym, pogrąża w chaosie światowy rynek ropy, wezwany do Białego Domu admirał Arnold Morgan dowiaduje się, że do Francuza dołączył wojskowy szef Hamasu, generał Rawi Raszud. Myśliwy szybko staje się zwierzyną - polują na niego i Francuzi, i Amerykanie. Pierwsi chcą go zabić, drudzy zmusić do ujawnienia dywersyjnych działań Francji.

 

Patrick Robinson jest autorem thrillerów morskich, m.in. znanej w Polsce Klasy Nimitz, oraz wydanych przez REBIS: HMS Unseen, USS Seawolf, Bunt na USS Shark, Barracuda 945 i Tsunami - bestsellerów nie ustępujących najlepszym technothrillerom Toma Clancy'ego.

 

 

 

„PSYCHOPATA" -  Keith Ablow

 

Przekład: Mariusz Ferek

ISBN 978-83-7301-859-4

Seria Thriller

 

Frank Clevenger, znany psychiatra, chce uciec od rozgłosu i skupić się na problemach swego adoptowanego syna. Nadaremnie. FBI prosi go o pomoc w ujęciu Autostradowego Zabójcy, który sieje postrach w całym kraju. Jego ofiary odkryto już w dwunastu stanach. Sprawa staje się jeszcze głośniejsza, gdy morderca - też doświadczony psychiatra - rzuca Clevengerowi wyzwanie: ten ma go leczyć za pośrednictwem listów drukowanych w „New York Timesie". Kiedy jednak Clevenger zaczyna terapię, morderstwa nie ustają...

 

Keith Ablow, psychiatra sądowy, jest autorem książek medycznych i thrillerów. REBIS wydał w 2003 roku jego Przymus. Ablow mieszka w Massachusetts, gdzie ma prywatną praktykę.

 

 

 

„PORUCZNICY" - W.E.B. Griffin

 

Przekład: Tadeusz Rachwał

ISBN 978-83-7301-974-4

Seria Thriller

 

Pierwszy tom cyklu „Wojownicy".

 

Wszyscy oni byli młodzi, błyskotliwi i mieli marzenia. Od penetrowanych przez nazistów bezdroży Afryki po udręczoną Europę, zawsze z godnością odpowiadali na wezwanie. Wojna była ich obowiązkiem, ich pracą, ich życiem. Rozpoczęli ją jako chłopcy, ale ci wszyscy, którzy przetrwali jej piekło, wyszli z tego doświadczenia jako twardzi mężczyźni i najwyższej próby profesjonaliści. Z całą pewnością zaś Craig W. Lowell, Rudolph G. MacMillan i Sanford T. Felter.

 

 

 

„WAMPIR ARMAND" - Anne Rice

 

Przekład: Ładysław Jerzyński

ISBN 978-83-7510-004-4

Seria  Horror

 

Szósty tom „Kronik wampirów".

 

Prawdziwa odyseja, wielka podróż przez czas - to skomplikowane, pełne gwałtownych zwrotów, fascynujące dzieje Armanda, jednego z najstarszych wampirów. Uprowadzony przez Tatarów z Rusi Kijowskiej, ten młody malarz ikon trafił do Konstantynopola, a następnie do renesansowej Wenecji. Tam - jako zniewalającej urody Amadeo - dostał się pod skrzydła Mariusa, znanego artysty i... wampira. Związek z intrygującym protektorem to nie tylko burza namiętności, ale i przemiana, która zapewnia nieśmiertelność - dar i przekleństwo zarazem. Szczególnie wyraźnie uzmysławia to sobie Armand we współczesnym Nowym Orleanie...

 

 

 

„KRÓLOWA POTĘPIONYCH" - Anne Rice

 

Przekład: Paweł Korombel

ISBN 978-83-7510-091-4

Seria  Horror

 

 

 

„TROJA. TARCZA GROMU" - David Gemmell

 

Przekład: Zbigniew A. Królicki

ISBN 978-83-7301-915-7

Seria Powieść historyczna

 

Wojna wisi w powietrzu, a wszyscy królowie znad Wielkiej Zieleni snują swe mroczne plany. Tymczasem troje bohaterów - Piria, kapłanka strzegąca potwornej tajemnicy; Kalliades, szlachetny właściciel słynnego miecza; oraz jego przyjaciel Banokles, który dopiero zdobędzie sławę wojownika - mimo licznych zdrad i przeszkód, zmierza ku legendarnej Troi. Nie wiedzą jeszcze, że nad miasto nadciąga mrok, który przyćmi bohaterskie czyny i osobiste tragedie zwykłych śmiertelników.

 

David Gemmell (1948-2006) to jeden z najbardziej znanych brytyjskich autorów fantasy i powieści historycznych. Usunięty ze szkoły za organizowanie rozgrywek hazardowych, pracował jako ochroniarz w barach Soho oraz pisał dla „Daily Mail", „Daily Mirror" i „Daily Express". Debiutował w 1984 roku powieścią Legenda. Polski czytelnik zna takie jego cykle, jak „Saga Drenajów", „Rigante" czy „Opowieści Sipstrassi".

W 2006 roku REBIS wydał powieść Troja. Władca Srebrnego Łuku - pierwszą część nowego cyklu Gemmella. Troja. Tarcza Gromu to jego kontynuacja.

 

 

 

„JADEITOWY TRON" - Naomi Novik

 

Przekład: Paweł Kruk

ISBN 978-83-7301-943-0

Seria Science Fiction

 

Drugi tom cyklu „Temeraire".

 

Choć tak Will Laurence, jak i smok Temeraire byli w Korpusie Powietrznym od niedawna, dowiedli swej wartości podczas walk z siłami inwazyjnymi Napoleona. Tymczasem jednak Chińczycy, zorientowawszy się, że ich luksusowy dar dla Bonapartego wpadł w brytyjskie ręce, domagają się przez emisariuszy zwrotu niezwykłej istoty. Laurence nie chce o tym słyszeć, ale wobec groźby zesłania na galery, towarzyszy Temeraire'owi na Daleki Wschód. Podróż jest długa, pełna niebezpieczeństw i intryg, lecz dopiero na dworze cesarskim czekają ich prawdziwe zagrożenia i wstrząsające odkrycia.

 

 

 

„OSTATECZNA DIAGNOZA" - James White

 

Przekład: Radosław Kot

ISBN 978-83-7301-813-6

Seria Science Fiction

 

Hewlitt był chłopcem, gdy jego rodzinna Etla starła się z Federacją. Od tamtej pory cierpi na ksenofobię. Ale ma jeszcze większy problem - może nosić wirusa każdej znanej ludziom i obcym choroby. Szkopuł w tym, że w Szpitalu Kosmicznym nikt nie chce w to uwierzyć. Wszak wiadomo, że wirusy groźne dla jednego gatunku nie infekują innych gatunków. Wszyscy sądzą tak do chwili, gdy ujawnia się syndrom Hewlitta, a wirusy przekraczające bariery gatunkowe zaczynają grozić istnieniu Federacji...

 

James White (1928-1999) - genialny twórca SF. Debiutował w „Astounding Science Fiction". Popularność zdobył cyklem powieści o medycynie kosmicznej. REBIS wyda kolejny jego tom.

 

 

„NIEWIARYGODNE PRZYGODY ALFREDA KROPPA" - Rick Yancey

 

Przekład: Andrzej Sawicki

ISBN 978-83-7510-040-2

Seria Fantasy

 

Czasem prawdziwa wielkość objawia się w pokrętny sposób...

 

Wielki, brzydki i niezbyt lotny piętnastolatek. Cały Alfred Kropp. Sztandarowy symbol ociężałości dla wszystkich, którzy go znają. Tymczasem to właśnie Alfred Kropp zdobywa Excalibura, najsłynniejszy miecz w historii. A potem rusza prawdziwa lawina wydarzeń: rycerz starożytnego zakonu w ferrari, przestępcy na supermotocyklach i w helikopterach, pojedynek w Stonehenge i batalia o uratowanie ludzkości. Los świata spoczywa w niezdarnych rękach Alfreda Kroppa...

 

Pełna przygód, zabawna opowieść dla nastolatków, którzy szukają swego miejsca w świecie.

 

Rick Yancey to pisarz i krytyk. Wydał powieści A Burning in Homeland, The Highly Effective Detective oraz Niewiarygodne przygody Alfreda Kroppa i Alfred Kropp. Pieczęć Salomona, które otwierają jego nowy cykl książek dla młodzieży.

 

„FIMA" - Amos Oz

 

Przekład: Anna Esden-Tempska

ISBN 978-83-7510-051-8

Seria Mistrzowie Literatury

 

Fima, niespełniony izraelski intelektualista, przez większość czasu fantazjuje na temat tego, jak skutecznie rozwiązać problemy swego narodu,  a także próbuje uporządkować swoje życie osobiste. Jego wędrówka ulicami zimowej Jerozolimy - wciąż pobrzmiewającego echami dawnych czasów świętego miasta - skłania do refleksji nad sprawami najważniejszymi. Fima bowiem to zarówno uniwersalna opowieść o ludzkiej kondycji, jak i wnikliwy obraz targanego konfliktami rejonu świata.

 

Amos Oz to jeden z najciekawszych współczesnych pisarzy. Debiutował w 1965 r. zbiorem opowiadań Tam, gdzie wyją szakale.  Polski czytelnik zna m.in. jego powieści, Mój Michał, Czarna skrzynka (Prix Femina Etranger), Opowieść o miłości i mroku (Prix Culture 2004), szkice literackie Na ziemi Izraela oraz eseistykę. DW REBIS wydał jego książki Aż do śmierci (1996) i Nagle w głębi lasu (2006). Od kilku lat Oza wymienia się wśród kandydatów do Nagrody Nobla. W tym roku zaś autor został nominowany do Man Booker International Prize.

 

 

 

„STRACH PRZED LATANIEM" - Erica Jong

 

Przekład: Renata Kopaczewska

ISBN 83-7301-762-3

Seria z Salamandrą

 

Strach przed lataniem to jeden z najważniejszych w latach siedemdziesiątych manifestów feministycznych w literaturze. Jong polemizuje z utartymi poglądami na temat roli kobiet w związkach i walczy o ich szeroko rozumiane, a często negowane - otwarcie czy przez przemilczenie - prawa: do własnej wizji małżeństwa, wyzwolonej, świadomej seksualności i pełnej niezależności.

 

Erica Jong - amerykańska pisarka i poetka, autorka bestselleru Strach przed lataniem. Polski czytelnik zna m.in. jej Jak ocalić swoje życie, Spadochrony i pocałunki, Fanny, Serenissimę, Babski blues, Pamięć dopisze, Skok Safony oraz książki wspomnieniowe Diabeł na wolności i Strach przed pięćdziesiątką.

 

 

 

„O JEDEN MOST ZA DALEKO" - Cornelius Ryan

 

Przekład: Tadeusz Wójcik

ISBN 83-7301-908-1

Seria Historia

 

Książka Ryana opisuje przygotowania i realizację zakrojonej na szeroką skalę alianckiej operacji „Market Garden", która po sukcesie sprzymierzonych w Normandii miała utorować im drogę do przemysłowego serca III Rzeszy. Wskazując przyczyny niepowodzenia jednej z największych operacji powietrznodesantowych II wojny światowej, autor podkreśla męstwo zwykłych żołnierzy, stawiających - wbrew nadziei i mimo pomyłek przełożonych - opór przeważającym siłom wroga.

 

W 1977 roku powieść tę zekranizował Richard Attenborouh, a w obsadzie znaleźli się m.in. James Caan, Laurence Olivier, Liv Ullman, Dirk Bogarde, Gene Hackman, Michael Caine, Sean Connery, Robert Redford i Anthony Hopkins.

 

 

 

„TENIS DLA ŻÓŁTODZIOBÓW" - Trish Faulkner, Vivian Lemelman

 

Przełożyła Monika Rozwarzewska

ISBN 978-83-7301-987-4

Seria dla Żółtodziobów

 

 

 • Profesjonalne zalecenia zawodowej teni

 • sistki

 • Wypróbowane rady pozwalające osiągnąć przewagę nad przeciwnikiem

 • Pomocne wskazówki dotyczące serwisu, pracy nóg i wyboru uderzenia

 

 

Wiesz z pewnością, kim są Roger Federer i siostry Williams, co to Wielki Szlem i że Wimbledon jest w Anglii. No tak, tego łatwo się nauczyć. Tymczasem ty masz prawdziwe problemy, bo gdy przychodzi do odebrania smecza i zdobywania punktów, nie możesz się oprzeć wrażeniu, że w twojej rakiecie jest więcej dziur niż naciągu...

Nie rezygnuj jeszcze z tenisa! Tenis dla żółtodziobów powie ci wszystko, co musisz wiedzieć, by uprawiać ten fascynujący sport i czerpać z tego mnóstwo satysfakcji.

 

Znajdziesz tutaj:

 • - Rady, które pozwolą ci poprawić serwis, backhand i forehand.

 • - Wskazówki, dzięki którym zdołasz uniknąć kontuzji.

 • - Dziesiątki zdjęć ilustrujących wszystkie właściwe postawy i ruchy.

 • - Informacje na temat strategii rozgrywania meczu.

 

Dowiedz się, jak:

 • - Wybrać najlepszego instruktora.

 • - Nabyć dobry sprzęt.

 • - Przeprowadzić rozgrzewkę i przygotować się do gry.

 • - Serwować niczym zawodowiec.

 • - Jak i kiedy zaatakować przy siatce.

 • - Grać w debla.

 • - Zachować kondycję i czerpać przyjemność z gry.

 

Trish Faulkner, była australijska mistrzyni tenisa i dyrektor marketingu Women's Tennis Association, jest kierownikiem klubu tenisowego i fitness w Palm Beach Gardens na Florydzie. Nadal gra - od kilku lat sklasyfikowana jest na pierwszym miejscu w rankingu tenisistek powyżej 50 roku życia.

Vivian Lemelman to agentka literacka i pisarka.

 

 

 

„BALSAM DLA DUSZY MIŁOŚNIKÓW KOTÓW" - Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Marty Becker, Carol Kline, Amy D. Shojai

 

Przekład: Ewelina Jagła

ISBN 978-83-7301-998-0

Seria Bestseller

 

Od tysięcy lat koty towarzyszą człowiekowi, są jego przyjaciółmi. Czy chodzi o psotne kocięta, dostojne kocice czy senne stare koty, nie potrafimy być wobec nich obojętni - wobec ich niezależności i dumy, ale też wierności i oddania. Zatem uśmiechnijmy się przy opisach niezliczonych kocich przygód. Od radosnych i śmiesznych relacji o życiu z kotem do poruszających historii o kociej odwadze, umiejętności uczenia się i uzdrawiania, z każdej serdecznej opowieści Balsamu dla duszy miłośnika kotów przebija ten wyjątkowy rodzaj więzi, jaka łączy nas z naszymi kotami.

 

 

Źródło: DOM WYDAWNICZY REBIS


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...