Harlan Ellison - geniusz fantastyki - zapowiedź "To, co najlepsze" tom 1

Autor: Prószuński i spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 31-01-2018 12:14 ()


Już w lutym nakładem wydawnictwa Prószyński i spółka ukaże się książka prezentującą po raz pierwszy w Polsce dorobek Harlana Ellisona - mistrza SF, który wywarł ogromny wpływ na twórców tego gatunku. Bez niego zapewne nie powstałyby takie filmy jak "Mad Max", "Terminator" czy "Matrix". 

Harlan to autor powieści, opowiadań i scenariuszy - m.in. do jednego z odcinków serialu "Star Trek" (City on the Edge of Forever), uznanego przez wielu fanów serii za najlepszy.

 

Tytuł: To, co najlepsze. Tom 1

  • Autor: Harlan Ellison
  • Kategoria: Fantastyka, fantasy
  • Tytuł oryginału: The Essential Ellison: A 50-Year Retrospective
  • Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz, Krzysztof Sokołowski, Maciejka Mazan, Bartosz Kurowski, Wiktor Bukato
  • ISBN: 978-83-8123-127-5
  • Format: 150 mm x 231 mm
  • Liczba stron: 672
  • Oprawa twarda
  • Cena detaliczna: 69,90 zł

Opis:

Najważniejsza premiera fantastyczna ostatnich lat!

Harlan Ellison - kontrowersyjny geniusz światowej literatury, prowokator nieustannie testujący granice wyobraźni. Obsypany nagrodami, zaliczony w poczet wielkich mistrzów SF i horroru. Jego twórczość była inspiracją m.in. dla Neila Gaimana, Dana Simmonsa, Jamesa Camerona i rodzeństwa Wachowskich. "To, co najlepsze" to dwutomowa kolekcja, po raz pierwszy ukazująca polskim czytelnikom bogactwo i różnorodność dorobku tego niezwykłego pisarza i scenarzysty. Drugi tom ukaże się jesienią 2018.

Nie mogę wyobrazić sobie science fiction późnego XX wieku bez Harlana Ellisona. Byłoby nudno!

Ursula K. Le Guin

Harlan jest gigantem wśród ludzi pod względem odwagi, waleczności, wymowy, dowcipu, czaru, inteligencji ‒ pod każdym względem oprócz wzrostu.

Isaac Asimov we wstępie do "Niebezpiecznych wizji"

Harlan Ellison został nazwany przez „Washington Post” jednym z wielkich żyjących amerykańskich autorów opowiadań. W swojej ponadpięćdziesięcioletniej karierze zdobył więcej nagród niż jakikolwiek inny żyjący twórca fantastyki. Ellison napisał lub zredagował ponad sto książek, ponad tysiąc siedemset opowiadań, esejów, artykułów i felietonów, ponad dwadzieścia scenariuszy telewizyjnych i kilkanaście filmowych. Otrzymał m.in. jedenaście Nagród Hugo, pięć Bram Stoker Award, cztery Nebule, jest dwukrotnym laureatem Nagrody Edgara. Ellison został także wyróżniony prestiżowym tytułem Wielkiego Mistrza przez Stowarzyszenia Amerykańskich Pisarzy Science Fiction i Fantasy (Damon Knight Memorial Grand Master Award).

 


comments powered by Disqus