Styczniowe nowości Klubu Świata Komiksu Egmont Polska

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 19-01-2018 13:31 ()


Wydawnictwo Egmont kontynuuje wydawanie albumów komiksowych z cyklu DC Odrodzenie (w oryginale DC Universe Rebirth), w której prezentujemy najważniejszych i najpopularniejszych superbohaterów. 24 stycznia do sprzedaży trafią kolejne tomy w seriach: Superman – Pierwsze próby Superboya, Batman – Jestem samobójcą i Green Arrow – Wyspa Blizn. Premierę będzie miał trzeci, po Salambo i Lone Sloane, album zbiorczy opowiadający o przygodach kosmicznego pirata i awanturnika – Lone Sloane - Gail, Chaos. Na rynek trafi również trzeci album z sześciotomowego, nowego wydania komiksowego bestselleru Kaznodzieja.

Oprócz tego 24 stycznia do sprzedaży trafią:

Millenium. Saga - Nowi spartiaci, drugi tom kontynuacji komiksowej adaptacji trylogii Millennium Stiega Larssona. Czarny Młot: Wydarzenie, drugi tom serii o nietypowej grupie superbohaterów. Farma już nigdy nie będzie taka sama! Pierwszy tom serii o Miguelu O’Harze, Spider-Manie z przyszłości, który próbuje odnaleźć się we współczesnym Nowym Jorku, Spider-Man 2099 - Nie z tego czasu Moon Knight - Z martwych, pierwszy tom klimatycznej serii, docenionej zarówno przez krytyków, jak i przez czytelników. Moon Knight boksuje się z duchami, prowadzi śledztwo w sprawie ryzykownego eksperymentu ze snem i odkrywa mroczne tajemnice Nowego Jorku. Pozostałe komiksy superbohaterskie  m.in.: Uncanny Avengers - Preludium do Axis; Spider-Man i Czarna Kotka: Zło, które ludzie czynią; Wolverine i kolejny tom o przygodach znanych na całym świecie niebieskich skrzatów - Smerf Dzikus oraz Star Wars Legendy. Dziewczyna z Rebelii. Zdławiona nadzieja.

Premiera 24 stycznia 2018 r.

 

Lone Sloane - Gail, Chaos, tom 2

Scenariusz: Philippe Druillet

Rysunki: Philippe Druillet

Przekład: Wojciech Birek

Oprawa: twarda

Objętość: 120 stron

Format: 215x290

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-1978-9

Język oryginału: francuski

Seria: Mistrzowie Komiksu

Tematyka: science fiction

Trzeci, po Salambo i Lone Sloane, album zbiorczy opowiadający o przygodach kosmicznego pirata i awanturnika – Lone Sloane’a. Tom zawiera dwie opowieści: Gail i Chaos. Osią akcji jest wieloletnia walka głównego bohatera z imperatorem Shaanem. W pierwszej historii Sloane zostaje przywieziony do ogólnogalaktycznego więzienia, gdzie wybucha bunt, a pirat orientuje się, że jakieś wyższe siły wyznaczyły mu ważną rolę w uwolnieniu wszechświata od groźby najazdu z innego wymiaru. W drugiej opowieści bohater pojawia się po dziesięciu latach nieobecności, by stoczyć ostateczny pojedynek z Shaanem. Kim tak naprawdę okaże się krwawy tyran?

Twórcą Lone Sloane’a jest jedna z największych gwiazd komiksu francuskiego, urodzony w 1944 roku Philippe Druillet, autor m.in. albumów La Nuit czy Nosferatu, a także współzałożyciel legendarnego magazynu „Métal Hurlant”. Serię o piracie przyszłości Druillet tworzył od roku 1966 do 2012.

 

Kaznodzieja, tom 3

Scenariusz: Garth Ennis

Rysunki: Steve Dillon

Przekład: Maciej Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 352 strony

Format: 170x260

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-2641-1

Język oryginału: angielski

Seria: Kaznodzieja II edycja

Tematyka: horror

 

Trzeci album z sześciotomowego, nowego wydania komiksowego bestselleru.

Seria, która wywarła wielki wpływ na nowoczesny amerykański komiks. Naturalistycznie ukazana historia teksańskiego duchownego, nawiedzonego przez nadnaturalny byt łączący w sobie moce nieba i piekła. Tytułowy kaznodzieja, Jesse Custer, szuka Boga, by zmusić go do wzięcia odpowiedzialności za cierpienia ludzi.

W tym tomie pastor, jego dziewczyna Tulip i wampir Cassidy jadą na południe Stanów Zjednoczonych, by odzyskać równowagę po starciu z siłami Graal, Jesse musi stawić czoła wściekłemu Gębodupie, który szuka zemsty za śmierć ojca, a Tulip słyszy wyznanie miłości z ust Cassidy’ego!

Album zawiera także historię Świętego od Morderców oraz opowieść o spotkaniu Cassidy’ego z wampirami.

Autorem scenariusza jest irlandzki twórca, laureat Nagrody Eisnera, Garth Ennis, znany fanom komiksu również m.in. z takich tytułów jak: Punisher, Hellbazer, Hitman, Judge Dredd. Rysunki są dziełem Steve’a Dillona, wieloletniego współpracownika Ennisa, autora licznych prac z Sędzią Dreddem dla magazynu „2000 AD” oraz rysunków do serii Hellblazer i Punisher.

Komiks tylko dla dorosłych.

 

Millenium. Saga - Nowi spartiaci

Scenariusz: Sylvain Runberg

Rysunki: Belèn Ortega

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydekami

Objętość: 60 stron

Format: 216x285

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-1870-6

Język oryginału: francuski

Seria: Millenium

Tematyka: kryminał

 

Kontynuacja komiksowej adaptacji trylogii Millennium Stiega Larssona.

Tajemnicza organizacja o nazwie „Sparta” porywa kolejnych członków Republiki Hakerów. Zamaskowani spartiaci zmuszają ich do włamania się na serwery nowego centrum danych szwedzkich tajnych służb. Tylko Lisbeth Salander ucieka bandytom, po czym wraz z dziennikarzem Mikaelem Blomkvistem próbuje ustalić, co łączy porwania jej przyjaciół z antyfeministycznym działaczem Markiem Borrowem. Bohaterowie nie mają pojęcia, z jak niebezpiecznymi ludźmi zadarli. Co gorsza, walkę z Blomkvistem i pismem „Millennium” rozpoczyna skrajnie prawicowa partia Szwedzkich Republikanów...

Autorami serii są Sylvain Runberg, belgijski scenarzysta kilkudziesięciu serii kryminalnych, historycznych i fantastycznych (m.in. Konungowie, Millennium), oraz hiszpańska rysowniczka Belèn Ortega, która zdobyła popularność dzięki komiksowi Himawari.

 

Czarny Młot: Wydarzenie

Scenariusz: Jeff Lemire

Rysunki: Dean Ormston, David Rubín

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 176 stron

Format: 170x260

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-1972-7

Język oryginału: angielski

Seria: Czarny Młot

Tematyka: superbohaterowie

Farma już nigdy nie będzie taka sama!

Na Farmie pojawia się niespodziewany gość z zewnętrznego świata, który przynosi jej mieszkańcom, bohaterom Złotej Ery, wieści ze Spiral City. Przybycie córki Czarnego Młota budzi wspomnienia, a zarazem daje Abrahamowi, Gail i spółce nadzieję, że wreszcie uda im się opuścić to dziwaczne więzienie.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach serii Black Hammer #7–11 i #13 wydawnictwa Dark Horse Comics.

 

Superman – Pierwsze próby Superboya

Scenariusz: Peter J. Tomasi, Patrick Gleason

Rysunki: Patrick Gleason, Doug Mahnke, Jaime Mendoza i in.

Przekład: Jakub Syty

Oprawa: miękka ze skrzydekami

Objętość: 156 stron

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-2638-1

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Tematyka: superbohaterowie

Drugi tom przygód Supermana z nowej serii DC Odrodzenie.

Superman wraz z rodziną na dobre zadomowił się już na nowej Ziemi, a sam odzyskał status najpotężniejszego herosa na planecie. Teraz, wraz z żoną Lois Lane, pomaga synowi Jonathanowi w okiełznaniu jego objawiających się niezwykłych zdolności. Dla tej niesamowitej rodziny nie ma czegoś takiego jak nuda. I tak nie jest najgorzej, zważywszy na towarzystwo, w jakim się obracają. Weźmy na przykład niespodziewaną podróż na Wyspę Dinozaurów lub przypadkowe spotkanie z Frankensteinem i jego nikczemną narzeczoną. Dla Człowieka ze Stali i jego syna to zwykła codzienność. Dużo większym wyzwaniem jest zainteresowanie ze strony Mrocznego Rycerza dziwnymi przybyszami z innego świata oraz wybuchowa rywalizacja Superboya z Robinem, synem Batmana.

 

Batman – Jestem samobójcą

Scenariusz: Tom King

Rysunki: Mikel Janín, Mitch Gerads, June Chung

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydekami

Objętość: 156 stron

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-2640-4

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Tematyka: superbohaterowie

Drugi tom nowej serii o Mrocznym Rycerzu w kolekcji DC Odrodzenie. Album składa się z dwóch opowieści.

W pierwszej historii Batman musi opuścić swoje miasto i wyruszyć w misję samobójczą na wyspę Santa Prisca, do siedziby złoczyńcy Bane’a. Nietoperz zbiera ekipę złożoną z pensjonariuszy Azylu Arkham, gdyż tylko dzięki ich pomocy zdoła dotrzeć na straszliwą wyspę, a potem ujść z niej cało. Czy obrońca Gotham będzie mógł liczyć na lojalność szaleńców z zakładu dla obłąkanych? W drugiej opowieści dowiemy się więcej o skomplikowanej więzi uczuciowej, która od wielu lat łączy Batmana z piękną, ale niebezpieczną Catwoman. Czy miłość do Kotki ma szansę zatriumfować nad głęboko wpojonym Nietoperzowi poczuciem poszanowania dla prawa?

 

Green Arrow – Wyspa Blizn

Scenariusz: Benjamin Percy

Rysunki: Stephen Byrne, Otto Schmidt, Juan Ferreyra

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydekami

Objętość: 132 strony

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-2639-8

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Tematyka: superbohaterowie

Drugi tom przygód Olivera Queena w nowej kolekcji DC Odrodzenie. Green Arrow zadał druzgocący cios Dziewiątemu Kręgowi, ale upadek globalnego przestępczego imperium finansowego kosztował Olivera Queena i jego sojuszników wiele. Są poranieni, osłabieni i rozdzieleni. W Japonii siostra Olivera Emiko Queen wznosi łuk przeciwko swojej matce Shado, zabójczyni Yakuzy. W półświatku nadnaturalnych istot walczy o honor i wolność swojej rodziny. Natomiast na tajemniczej wyspie powiązanej z Dziewiątym Kręgiem Green Arrow i Black Canary przemierzają niegościnne tereny, walcząc z mechanicznymi niedźwiedziami i tubylcami, którzy gotowi są zabijać, by chronić swoją tajemnicę. Czy może być jeszcze gorzej? Aby wrócić do domu, najgroźniejsza wybuchowa para DC Comics musi przetrwać katastrofalną dziewiczą podróż Empire Expressem!

 

Uncanny Avengers - Preludium do Axis

Scenariusz: Rick Remender, Cullen Bunn

Rysunki: Daniel Acuña, Sanford Greene,

Salvador Larroca, Paul Renaud, Gabriel Hernandez Walta

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-1930-7

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now

Tematyka: superbohaterowie

Drużyna Jedności pokonała Kanga i ocaliła Ziemię, ale jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić? Podczas gdy Havok i Wasp próbują pogodzić się ze stratą córki, na horyzoncie pojawia się kolejne zagrożenie. Dręczony wspomnieniami Magneto odkrywa straszliwą tajemnicę, która zmusza go do krwawej rozprawy z Red Skullem. Wróg, który posiadł moce samego Charlesa Xaviera, może teraz zagrozić równowadze całego uniwersum!

Autorami scenariuszy tego tomu są Rick Remender (Punisher, Uncanny X-Force, Venom) i Cullen Bunn (Deadpool, Szósty rewolwer). Rysunki stworzyli Daniel Acuña (Avengers), Sanford Greene (Runaways), Salvador Larroca (Darth Vader, Uncanny X-Men), Paul Renaud (Captain America: Sam Wilson) i Gabriel Hernandez Walta (Vison).

 

Spider-Man 2099 - Nie z tego czasu

Scenariusz: Peter David

Rysunki: Will Sliney, Rick Leonardi

Przekład: Tomasz Kupczyk

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 120 stron

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-2789-0

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now

Tematyka: superbohaterowie

 

Pierwszy tom serii o Miguelu O’Harze, Spider-Manie z przyszłości, który próbuje odnaleźć się we współczesnym Nowym Jorku. Jako pracownik korporacji Alchemax niespodziewanie trafia do kraju ogarniętego wojną domową, gdzie zawalczy o duszę swojego dziadka i zmierzy się z dawnym przeciwnikiem Petera Parkera. Jednak tuż za rogiem czai się znacznie groźniejszy wróg, który ma zamiar pozbyć się Spider-Manów ze wszystkich światów...

Autorem tej opowieści jest laureat Nagrody Eisnera, pisarz i scenarzysta Peter David (Hulk: Koniec i inne opowieści, X-Factor), a za rysunki odpowiadają Will Sliney (Fearless Defenders) i Rick Leonardi (The Amazing Spider-Man).

 

Moon Knight - Z martwych

Scenariusz: Warren Ellis

Rysunki: Declan Shalvey

Przekład: Kamil Śmiałkowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 132 strony

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-2791-3

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now

Tematyka: superbohaterowie

 

Marc Spector ma biały garnitur, kilka różnych osobowości i wsparcie samego Khonshu, egipskiego boga księżyca. Jako samozwańczy detektyw i strażnik nocnych podróżnych postanowił chronić miasto równie zwariowane jak on sam. Jednak ta misja może okazać się dla niego bolesna – i to bardzo! W pierwszym tomie tej klimatycznej serii, docenionej zarówno przez krytyków, jak i przez czytelników, Moon Knight boksuje się z duchami, prowadzi śledztwo w sprawie ryzykownego eksperymentu ze snem i odkrywa mroczne tajemnice Nowego Jorku.

 

Autorem tej opowieści jest wybitny brytyjski scenarzysta Warren Ellis, znany z serii takich jak Planetary, Transmetropolitan i Iron Man: Extremis. Rysunki stworzył Declan Shalvey (Deadpool, Thunderbolts).

 

Spider-Man i Czarna Kotka: Zło, które ludzie czynią

Scenariusz: Kevin Smith

Rysunki: Terry Dodson

Przekład: Kamil Śmiałkowski

Oprawa: twarda

Objętość: 174 strony

Format: 170x260

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-2787-6

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Tematyka: superbohaterowie

 

Złowrogi handlarz narkotykami pan Brownstone pozostawia za sobą w całym Nowym Jorku ślad ofiar, które przedawkowały, a jedną z martwych narkomanek jest dawna przyjaciółka Felicii Hardy. Czarna Kotka w duecie ze Spider-Manem zagłębia się w mroczne narkotykowe podziemie Nowego Jorku. Podczas misji, która ma doprowadzić pana Brownstone’a w ręce sprawiedliwości, na jaw wychodzą sekrety z przeszłości Czarnej Kotki. Ich odkrycie rzuca zupełnie nowe światło na początki jej superbohaterskiej kariery.

Nagradzany twórca filmów (Clerk – Sprzedawcy czy W pogoni za Amy) Kevin Smith prezentuje pełną akcji opowieść, w której gościnnie pojawiają się między innymi Nightcrawler i Daredevil.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–6 serii Spider-Man/Black Cat: The Evil That Man Do.

 

Wolverine

Scenariusz: Jason Aaron

Rysunki: Jock, Esad Ribic, Yanick Paquette,

C.P. Smith, Ron Garney, Davide Gianfelice

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: twarda

Objętość: 320 stron

Format: 170x260

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-2751-7

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Tematyka: superbohaterowie

Kontynuacja znakomicie przyjętej opowieści o Wolverinie autorstwa Jasona Aarona (Punisher MAX, Skalp). Razem z najlepszymi rysownikami Aaron przepuszcza Wolverine’a przez prawdziwy magiel: walkę z przedziwną „żyjącą religią” zwaną Allgod, próbę wyrwania się z ośrodka złowieszczego Doktora Rota i odzyskania zdrowia psychicznego, starcie z niepowstrzymanymi, zabójczymi deathlokami z przyszłości… O utracie najlepszego przyjaciela nie wspominając. Poza tym Logan musi zmierzyć się z podwójnym zagrożeniem ze strony Normana Osborna i Mystique! Gościnnie wystąpią: Marvel Boy, Fantomex, Psylocke, Kapitan Ameryka, Avengers i wielu innych!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Dark Reign: The List – Wolverine, Wolverine: Weapon X #6–16 oraz Dark X-Men: The Beginning #3, a następnie zebrane w pierwszym tomie Wolverine. The Complete Collection ze scenariuszami Jasona Aarona.

 

Dziewczyna z Rebelii. Zdławiona nadzieja

Scenariusz: Brian Wood, Zack Whendon

Rysunki: Stéphane Créty, Facundo Percio,

Carlos D’Anda, Davidé Fabbri

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 192 strony

Format: 167x255

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-2760-9

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars Legendy

Tematyka: science fiction

 

W albumie zebrano trzy ostatnie historie wydane przez Dark Horse w ramach cyklu komiksowego o tytule Star Wars, w oryginale zamieszczone w dwóch tomach. Bohaterką pierwszej jest księżniczka Leia, która ku zaskoczeniu wszystkich ogłasza zamiar poślubienia księcia z odległej planety Arrochar, wydającej się bezpiecznym schronieniem przed żołnierzami Imperium. Jednak wraz z przygotowaniami do ślubu okazuje się, że nowi sprzymierzeńcy mogą nie mieć czystych intencji. W drugiej opowieści w centrum uwagi znajduje się z kolei Darth Vader, który po porażce z Rebelią ma na nowo zaprowadzić porządek i dyscyplinę wśród wojsk Imperium. Tymczasem Luke Sywalker, Han Solo, Chewbacca oraz, ma się rozumieć, droidy C-3PO i R2-D2 poszukują szpiega, którego odkrycia podały w wątpliwość ich zaufanie do sojuszników.

W kolekcji STAR WARS LEGENDY prezentujemy najciekawsze pozycje z dorobku wydawnictwa Dark Horse Comics, które przez ćwierć wieku publikowało komiksy osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

 

Smerf Dzikus

Scenariusz: Luc Parthoens, Thierry Culliford

Rysunki: Alain Maury

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 19,99

ISBN: 978-83-281-1880-5

Język oryginału: francuski

Seria: Smerfy Komiks

Tematyka: humor

Wraz z końcem lata nadchodzą straszliwe upały. Susza powoduje, że w Lesie Smerfów wybucha pożar. Tylko dzięki pomysłowi mądrego Papy Smerfa udaje się uratować wioskę, ale przepadają zgromadzone na zimę zapasy niebieskich skrzatów. Smerfy muszą wyruszyć na daleką wyprawę, by zdobyć pożywienie. To dopiero początek wielu niezwykłych i strasznych przygód, podczas których nasi bohaterowie spotkają tajemniczego Dzikusa, będą musieli zamieszkać w lesie i stoczą walkę z podstępnym Gargamelem!

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Jego komiksy zostały zaadaptowane na potrzeby filmów o przygodach niebieskich skrzatów. Obecnie autorami nowych opowieści o Smerfach są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.


comments powered by Disqus