Wystawa Komiksów Łukasza Kowalczuka w Ełku

Autor: Karol Sus Redaktor: Motyl

Dodane: 19-01-2018 08:57 ()


Ełckie Centrum Kultury oraz Galeria Ślad zapraszają 25.01 na wernisaż wystawy komiksów i ilustracji Łukasza Kowalczuka SZLAM 4. Wystawę będzie można oglądać do 24 lutego, w godzinach otwarcia placówki.

W ramach SZLAMu 4 zaprezentowane zostaną najnowsze rysunki, powstałe w 2017 roku. Oryginalne plansze oraz wydruki. Wojownicy ninja, gigantyczne potwory, człekokształtne jaszczury, potwory, mutanty, apokalipsa, groza, sensacja, akcja, humor i szlam. Hektolitry szlamu.

W piątek 26 stycznia, o godzinie 9, zapraszamy na warsztaty komiksowe prowadzone przez Łukasza Kowalczuka. Autor opisze jak wygląda praca nad komiksem – od znalezienia inspiracji do zatwierdzenia plików w drukarni. W części praktycznej uczestnicy będą pracować nad swoimi pomysłami na komiksy. Warsztaty adresowane są do osób powyżej 13 roku życia. Słuchacze nie muszą być zaawansowani, ale powinni być zaangażowani.

Zapisy telefoniczne: 87 621 80 00

O autorze

Urodzony w 1983, w północnej Polsce.

Tata czytał mu na dobranoc komiksy, a mama nie miała nic przeciwko. Pierwsza samodzielnie przeczytana historyjka to Przyjaciele Roda Taylora autorstwa Jerzego Wróblewskiego. Potem nadeszła era superbohaterów i wydawnictwa TM-Semic, któremu w 2013 złożył hołd w postaci książki. Nie ukończył żadnych studiów artystycznych, bo nie chciał uczyć się z hipisami.

Inspiracje? Przede wszystkim kultura popularna oraz śmieciowa lat 80. i 90. Poszukiwanie materiałów najczęściej polega na czytaniu książek i komiksów, oglądaniu filmów klasy B i graniu w gry video. Może wymieniać setki nazwisk ulubionych twórców, ale zacznie od Janusza Christy, Jacka Kirby'ego czy Roberta Crumba. Ma na koncie kilkanaście samodzielnych tytułów, autorskich wystaw oraz kilkadziesiąt krótkich historii w antologiach i zinach. Jego komiksy są wydawane i prezentowane na całym świecie (Polska, Stany Zjednoczone, Kanada, Francja, Niemcy, Chile, Szwecja).

 

 


comments powered by Disqus