„Remedium 111” Marka Boszko-Rudnickiego - zapowiedź

Autor: Muza Redaktor: Motyl

Dodane: 03-01-2018 16:11 ()


Od dawna nie było w polskiej literaturze sensacyjnej takiej książki. Międzynarodowe intrygi i lokalne tajemnice, historyczne zagadki i największe współczesne globalne zagrożenia. „Remedium 111” Marka Boszko-Rudnickiego w księgarniach od 17 stycznia.

Gdy ginie amerykański generał, a siatki szpiegowskie na całym świecie podejmują szereg niezrozumiałych działań, w sztabach agentów wywiadu zaczyna wrzeć. Polscy oficerowie przyjmują zadanie, które może się okazać ostatnim krokiem w walce z międzynarodowym terroryzmem. Porozumienie szpiegów z wrogich sobie państw prowadzi do odkrycia jednej z tajemnic, która od lat jest pilnie strzeżona w zapomnianym zamku na Pomorzu. Jeśli zlokalizowana tam broń zostanie odkryta, światem może wstrząsnąć kolejna wojna.

W tym samym czasie w gminie obejmującej Rewal, Trzęsacz i Pogorzelicę rozpoczyna się wielki międzynarodowy festiwal folkowy. Gmina otrzymuje od rozmaitych organizacji związanych z ONZ olbrzymie sumy na rozwój infrastruktury w zamian za udostępnienie terenów powojskowych, na których przeprowadzane są jakieś niestandardowe manewry.

Polski dziennikarz, wysłany przez naczelnego swojej gazety do nadbałtyckich letnich kurortów, zostaje wplątany w rozgrywki wywiadów. Wraz z przebojową hiszpańską agentką zaczynają wyścig z czasem i usiłują odnaleźć tajemniczą broń o kryptonimie Remedium 111. Jeżeli nie zdążą przed asami międzynarodowych sił specjalnych, świat może zamienić się w piekło. Gdy wydaje się, że gorzej już być nie może, akcja nabiera rozpędu.

Intryga poprowadzi czytelników przez Hiszpanię i Ukrainę do Polski, na tereny Pomorza Zachodniego, sięgając do historii: tej bardzo odległej i dotyczącej templariuszy, schedy po nich oraz okresu caratu, i tej bardziej współczesnej, obejmującej dzieje rodów pomorskich oraz czas drugiej wojny światowej.

Od dawna nie było w polskiej literaturze sensacyjnej takiej książki. Międzynarodowe intrygi i lokalne tajemnice, historyczne zagadki i największe współczesne globalne zagrożenia. Rywalizacja i współdziałanie służb specjalnych amerykańskich, ukraińskich i polskich. Żywiołowa akcja, szereg dynamicznych pościgów i bohaterowie na tropie zagadek łączących elementy historii, sztuki i religii. Ta historia jest jak jazda corvettą, w której ktoś uszkodził hamulce. Trzeba bardzo uważać, bo wczorajsi przyjaciele mogą się stać śmiertelnymi wrogami. A stawką w tej wojnie jest cały świat.

Marek Boszko-Rudnicki – dziennikarz i redaktor kilku tytułów prasowych, laureat nagród dziennikarskich Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Business Centre Club. Z wykształcenia informatyk, pasjonat historii i paleoastronautyki. Autor wielu publikacji dotyczących tajemnic historii i odkryć z pogranicza nauki nieakademickiej oraz kilku książek, w tym kilkakrotnie wznawianej kontrowersyjnej książki „Bękarty bogów”.


comments powered by Disqus