MC SILK VS LEM

Autor: Czwórka Redaktor: Motyl

Dodane: 23-11-2017 18:49 ()


Już w najbliższą środę tj. 29 listopada, odbędzie się premiera projektu MC Silk vs Lem, stworzonego we współpracy z FINA, Filmoteką Narodową Instytutem Audiowizualnym oraz Radiową Czwórką. Na projekt składają się 3 elementy: zin, utwór "Ostatni z nas", oraz teledysk. Wspólna inicjatywa inspirowana twórczością Stanisława Lema mierzy się z wizją przyszłości pisarza w sposób łączący sztukę filmową, muzyczną oraz rysunkową.

W środę światło dzienne ujrzy wideoklip, zrealizowany przez samego autora utworu : MC Silka. Artysta zajmował się zarówno sferą muzyczno-tekstową całego projektu, ale także- co jest rzadkością- produkcją i postprodukcją video. Współpraca z Instytutem Audiowizualnym zaowocowała filmową kolaboracją, której efekty będzie można zobaczyć już niebawem. W załączeniu fotosy z klipu, planu zdjęciowego oraz trailer do projektu.

Część graficzną projektu stanowi zin, który stworzyli zaproszeni artyści: Katarzyna "Zavka" ZawadkaKrzysztof HainJakub "Dem" DębskiKrzysztof "Prosiak" OwedykKamil Targosz oraz Łukasz Janusz. Poproszeni o interpretację tekstu i muzyki MC Silka, przygotowali swoje graficzne komentarze do słów utworu. Żaden z zaproszonych twórców nie widział wideoklipu przed rozpoczęciem pracy, aby interpretacje wersów były całkowicie autorskie.

„Ostatni z nas” to pełna emocji 7 minutowa podróż…

Gdzie zmierza nasz bohater?

Jaki los go czeka?

Jakie podejmuje decyzje?

Kim jest?

Na te i inne pytania odpowiedź już  29.11.2017 w mediach społecznościowych MC Silka i Radiowej Czwórki.


comments powered by Disqus