Wikingowie przejmują Warsaw Comic Con. Imprezę odwiedzi Maude Hirst - serialowa Helga

Autor: Michał Jachimek Redaktor: Motyl

Dodane: 16-11-2017 20:28 ()


Wikingowie powracają na antenę stacji HISTORY już w czwartek, 30 listopada. Z tej okazji tydzień wcześniej, w dniach 24-26 listopada na 2. Warsaw Comic Conie, w Ptak Warsaw Expo, powstanie specjalna Wioska Wikingów.

Interaktywna inscenizacja obozowiska skandynawskich wojowników składać się będzie z szeregu namiotów, kuźni oraz specjalnej strefy treningowej. Na terenie obozowiska uczestnicy festiwalu będą mieli okazję posłuchać sag o bohaterskich wikingach, przyozdobić swoje twarze w nordyckie runy bojowe, przetestować wikiński oręż, spróbować swoich sił w przepychankach na tarcze, skosztować tradycyjnego jadła, nauczyć się intonować nordyckie pieśni oraz poznać tajniki zawodu kowala czy szwaczki. Ale to nie koniec atrakcji. Gościem Warsaw Comic Conu będzie serialowa Helga, czyli Maude Hirst – brytyjska aktorka i producentka.

Imprezę odwiedzi w sumie 17 międzynarodowych gwiazd filmów i seriali, a także pisarze, scenarzyści, twórcy komiksów i youtuberzy. Na uczestników Warsaw Comic Conu czeka całe mnóstwo atrakcji, w tym: dwa konkursy cosplayowe, Games Room z turniejami i wypożyczalnią gier, prelekcje i spotkania z autorami, wystawy rysowników, Wystawa Samochodów Filmowych, strefy tematyczne Star Wars, Doctora Who i Harrego Pottera, Wioska Wikingów oraz Obóz PostApo.

Warsaw Comic Con odbędzie się w dniach od 24 do 26 listopada, w Ptak Warsaw Expo, w warszawskim Nadarzynie. Niezmotoryzowanych na imprezę dowiozą bezpłatne autobusy odjeżdżające z centrum Warszawy.


comments powered by Disqus