Kolejne nowości wydawnictwa Zysk i spółka

Autor: Zysk i spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 14-11-2017 11:22 ()


Prezentujemy najświeższą partię nowości wydawnictwa Zysk i spółka. Tytuły wczoraj trafiły na księgarskie półki.

Powrót króla. Wersja ilustrowana
J.R.R. Tolkien

 

Format: 155 x 230 mm
Stron: 368
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-8116-175-6
Premiera: 13.11.2017
Sugerowana cena det.: 49,90 zł

BOGATO ILUSTROWANE, EKSKLUZYWNE WYDANIE JEDNEJ Z NAJSŁYNNIEJSZYCH KSIĄŻEK W HISTORII

Zebrały się armie Władcy Ciemności, a jego przerażający cień sięga coraz dalej. Połączone siły ludzi, krasnoludów, elfów i  entów stają naprzeciw nawałnicy mroku. Tymczasem Frodo i  Sam uparcie wędrują w  głąb Mordoru, zamierzając zrealizować cel ich heroicznej misji i zniszczyć Pierścień Jedyny. Trzecia część Władcy Pierścieni, porywającej przygody, stworzonej z epickim rozmachem przez J.R.R. Tolkiena.

 

Wszyscy powinniśmy być feministami
Chimamanda Ngozi-Adichie

 

Format: 135 x 205 mm
Stron: 80
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-196-1
Premiera: 13.11.2017
Sugerowana cena det.: 29,90 zł

Autorka bestsellerowej powieści Amerykanka zastanawia się, co to znaczy być dzisiaj kobietą i zachęca, byśmy wszyscy zostali feministami.

Cieszący się wielkim uznaniem, skłaniający do refleksji bestseller z listy „New York Timesa” – osobisty, poparty doskonałymi argumentami esej powstały na podstawie podziwianej prelekcji o tym samym tytule wygłoszonej na konferencji TEDx. Chimamanda Ngozi Adichie formułuje jedyną w  swoim rodzaju definicję feminizmu dla XXI wieku, zakorzenioną w pojęciach wspólnoty i świadomości. Czerpiąc pełnymi garściami z własnego doświadczenia oraz głębokiego zrozumienia często ukrytych realiów polityki seksualnej, ta niezwykła autorka stara się obalić stereotypy i  błaskawić złe skojarzenia zwykle wywoływane przez ten termin. Twierdzi, że koniecznie należy położyć nacisk na feminizm, ponieważ skupianie się jedynie na ogólnych „prawach człowieka” sprawia, że „odrzuca się problemy związane z płcią kulturową. Byłoby to w pewnym stopniu udawanie, że to nie kobiety są od wieków wykluczane”. Jej nacisk na doświadczenia czarnoskórych kobiet to aspekt tego ruchu, na który nie zawsze zwracano należytą uwagę, a  Adichie przedstawia swoje własne feministyczne przeżycia w  bardziej konserwatywnej nigeryjskiej kulturze. Wybitna współczesna pisarka w prostych słowach a zarazem niebanalnie wyjaśnia, jak feminizm ma się do codziennego doświadczenia i dlaczego jest nieodzowny nie tylko kobietom, ale każdemu, kto chce być przyzwoitym człowiekiem.

Mądry, wzruszający i bardzo osobisty esej.
Agnieszka Graff
autorka m.in. Świata bez kobiet i Matki feministki

 

Opowieści wigilijne. Czym jest dla nas Boże Narodzenie
Charles Dickens

 

Format: 135 x 205 mm
Stron: 472
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-190-9
Premiera: 13.11.2017
Sugerowana cena det.: 45,00 zł

Nieznane dotąd polskiemu czytelnikowi z opowieści wigilijnych Charlesa Dickensa potwierdzają kunszt pisarza w tworzeniu wzruszających i wciąż aktualnych moralnych przypowieści. Najlepiej widać to choćby w Opowieści o goblinach, które podkradły zakrystiana, stanowiącej rozdział XXIX Klubu Pickwicka. Podobnie jak w Kolędzie prozą, tu również w roli głównego bohatera występuje mizantrop, akcja dzieje się w czasie świąt Bożego Narodzenia, pojawiają się elementy nadprzyrodzone (gobliny), a główny bohater ma wizje, które sprawiają, że staje się lepszym człowiekiem. Z kolei w Choince wiekowy narrator snuje wspomnienia związane ze świętami, a każdy motyw zainspirowany jest prezentami i zabawkami ozdabiającymi tradycyjne bożonarodzeniowe drzewko. W całej opowieści znajduje się wiele wątków, od ciepłych wspomnień ukochanych zabawek po niesamowite historie opisujące różne zmory z dzieciństwa.

 

Początek
Mercedes Lackey

 

Format: 140 x 205 mm
Stron: 364
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Joanna Szczepańska
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-172-5
Premiera: 13.11.2017
Sugerowana cena det.: 36,90 zł

Fascynująca powieść fantasy, dziejąca się w pełnym magii świecie Valdemaru. Trzynastoletniemu osieroconemu chłopcu o imieniu Mags udaje się wydostać z kopalni kamieni szlachetnych, w której zmuszany był do niewolniczej pracy. Dzieje się tak dzięki temu, iż magiczny koń, Towarzysz, wskazuje go jako Wybranego – kogoś, kto w  przyszłości stanie się Heroldem. Mags wyjeżdża do Haven i  niespodziewanie znajdzie się w samym centrum dworskich intryg, gdzie nikomu nie może ufać. Nagle odkrywa, że posiada talent, o którym wcześniej nie wiedział, stając się jednocześnie świadkiem tworzącej się legendy – formowania Kolegium Heroldów.

„Akcja powieści rozpoczyna się w  kluczowym momencie historii Valdemaru, kiedy system kształcenia Heroldów zmienia się, zaś na dworze i na uczelni wyczuwa się niebezpieczne działania ze strony innych państw. Fanom Lackey spodobają się nowe wątki, zaś ci czytelnicy, którzy nie znają jej powieści, odkryją świat pełen przygód i wartości. Lektura godna polecenia!”.
„Library Journal”


comments powered by Disqus