Justine Larbalestier "Moja siostra Rosa" - premiera

Autor: Bukowy Las Redaktor: Motyl

Dodane: 23-10-2017 09:15 ()


A gdyby najbardziej przerażającą osobą na świecie była twoja dziesięcioletnia siostra? Siedemnastoletni Che Taylor kocha swoją młodszą siostrę Rosę, mimo że jest nieprzewidywalna i niebezpieczna. Z wiekiem dziewczynka posuwa się coraz dalej w swoich skłonnościach do zadawania cierpień. Rosa jest inteligentna, zdolna i śliczna, a przy tym umie świetnie grać i manipulować ludźmi. Tylko brat, jej jedyny powiernik, zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Rodzice, wciąż przenoszący się z jednego krańca świata na drugi, lekceważą jego ostrzeżenia, uznając zachowania córki za dziecięce dokazywanie. Ponowna przeprowadzka, z Bangkoku do Nowego Jorku, otwiera przed dziewczynką aż nazbyt wiele możliwości. Che zawsze opiekował się siostrą i chronił ją przed światem, lecz teraz to świat potrzebuje ochrony przed Rosą.

Jedna z najlepszych książek dla młodych czytelników roku 2016 (wg YALSA, „Publishers Weekly”, „Kirkus Reviews”, Shelf Awareness i inn.), nominowana do ważnych nagród w 2017 r. (m.in. Anthony Award, Edgar Award).

Przyprawiający o gęsią skórkę thriller psychologiczny, który jest przy tym historią rodzinną, powieścią o dojrzewaniu i pierwszej miłości „Niezwykła. Zaskakująca. Trzymająca w napięciu. Brawo... Nie potrafię przestać o niej myśleć. Justine Larbalestier posiada doprawdy wspaniały i przerażający umysł".

John Green

„Larbalestier osiąga najwyższą formę w tej złożonej, budzącej emocje powieści”.

E. Lockhart

„Pasjonująca, przerażająca, świetna powieść, od której nie da się oderwać”.

Laurie Halse Anderson

„Absolutnie genialna!”

Jason Reynolds

„Pełna napięcia, ekscytująca analiza zła”. School Library Journal „Czytelnicy nie będą wiedzieli, czy bardziej bać się w obecności Rosy, czy wtedy, gdy znika im z oczu.

„Kirkus Reviews”

  • Data publikacji: 25 października 2017
  • Cena: 39,90 zł
  • ISBN: 978-83-8074-100-3
  • Format: 135 x 205 mm
  • Liczba stron: 416
  • Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
  • Gatunek: lit. młodzieżowa współczesna, thriller psychologiczny
  • Seria: Myślnik

Justine Larbalestier jest autorką wielu powieści „dla młodzieży i innych ludzi” – jak sama je określa – w tym Razorhurst oraz Liar, wyróżnionych licznymi nagrodami. Mieszka na zmianę w Sydney i w Nowym Jorku.


comments powered by Disqus