Nowości październikowe Klubu Świata Komiksu

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 20-10-2017 13:32 ()


W październiku br. wydawnictwo Egmont kontynuuje wydawanie albumów komiksowych z cyklu DC Odrodzenie (w oryginale DC Universe Rebirth), w której prezentujemy najważniejszych i najpopularniejszych superbohaterów. Do końca roku na rynek trafi, aż 16 serii, m.in. Batman, Superman, Wonder Women, Green Arrow, Flash, Suicide Squad. W tym miesiącu na rynku są dostępne: Flash, Liga Sprawiedliwości, Batman Detective Comics oraz Superman Action Comics. Przypominamy, że w salonach EMPIK równolegle do zwykłej serii dostępna jest w sprzedaży  również specjalna, limitowana wersja ze srebrnymi okładkami.

Po sukcesie Asteriksa u Piktów i Papirusu Cezara scenarzysta Jean-Yves Ferri i rysownik Didier Conrad powracają z nowym albumem o przygodach, słynnych na cały świat, walecznych Galów, postaci stworzonych przez znakomitych artystów – René Goscinnego i Alberta Uderzo! Do rąk czytelników trafi już 26 października Asteriks w Italii, tom 37.

Oprócz tego premierę będą miały:

Myszka Miki. Kawa „Zombo”, opowieść o Myszce Miki – przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych! – autorstwa znakomitego francuskiego scenarzysty i rysownika Régisa Loisela, po mistrzowsku narysowana w stylu wczesnych komiksów disnejowskich z lat 30. XX wieku; oraz komiksy superbohaterskie m.in.: Daredevil, Grzech pierworodny: Thor i Loki, Hawkeye, Uncanny X-Men, a także ostatni tom serii rozgrywającej się w mieście Batmana Gotham Central i kolejny tom przygód Usagiego, ronina przemierzającego drogi i bezdroża dawnej Japonii.

 

Premiery 11 października 2017 r.

 

Flash – Piorun uderza dwa razy, tom 1

Scenariusz: Joshua Williamson

Rysunki: Carmine Di Giandomenico, Ivan Plascencia

Przekład: Tomasz Kłoszewski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 192 strony

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-2770-8

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Pierwszy tom serii Flash w nowej linii wydawniczej DC Odrodzenie.

Barry Allen jest najszybszym człowiekiem na Ziemi. Coraz lepiej poznaje moc prędkości, czyli źródło swej niezwykłej siły, a jednocześnie odkrywa tajemnice własnej przeszłości. Dowiaduje się, że jest odpowiedzialny za wydarzenie zwane Punktem Krytycznym, które zmieniło bieg historii i doprowadziło do stworzenia nowej rzeczywistości. Gdy szalejąca nad Central City burza mocy prędkości obdarza wielu ludzi niezwykłymi zdolnościami, Flash uczy nowicjuszy, używać tych darów. Niektórzy z nich zaczynają pomagać superbohaterowi w walce z przestępczością, ale inni używają mocy dla niecnych celów. Flash musi zmierzyć się ze złoczyńcami, którzy nawet dla niego mogą okazać się zbyt szybcy...

Scenarzystą serii jest Joshua Williamson (Deathstroke), a jej głównym rysownikiem Carmine Di Giandomenico (All New X-Factor).

 

Liga Sprawiedliwości – Maszyny zagłady tom 1

Scenariusz: Bryan Hitch

Rysunki: Tony S. Daniel, Sandu Florea, Tomeu Morey

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-2771-5

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Pierwszy album o Lidze Sprawiedliwości w nowej linii wydawniczej DC Odrodzenie.

Superman – największy bohater, jakiego znał świat – nie żyje. Zginął, broniąc Ziemi. Teraz członkowie Ligi Sprawiedliwości muszą walczyć bez jego wsparcia. Na szczęście pojawia się nowy Człowiek ze Stali – doświadczony heros z nieistniejącego już wszechświata.

Dla Batmana, Wonder Woman i innych członków Ligi nowy Superman jest jednak kimś obcym. Podobnie jak młodzi Green Lanternowie, zastępca starego Supermana musi się wykazać, by zostać zaakceptowanym przez grupę herosów. Co więcej, musi zrobić to szybko, bo nadciąga zagrożenie, z jakim członkowie Ligi do tej pory nie mieli do czynienia. Zostają uruchomione maszyny zagłady, które mogą unicestwić planetę i przemienić ludzi w żywą broń.

Autorami opowieści są supergwiazdy komiksu amerykańskiego – scenarzysta Bryan Hitch (JLA) oraz rysownik Tony S. Daniel (Superman/Wonder Woman, Detective Comics).

 

Batman Detective Comics – Powstanie Batmanów, tom 1

Scenariusz: James Tynion IV

Rysunki: Eddy Barrows, Alvaro Martinez, Al Barrionuevo,

Raúl Fernández, Eber Ferreira

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 156 stron

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-2772-2

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Pierwszy tom serii Detective Comics w nowej linii wydawniczej DC Odrodzenie. W Gotham pojawił się elitarny oddział „nietoperzy” stosujących metody walki Batmana i używających sprzętu wzorowanego na jego wyposażeniu. Motywy nieznanych żołnierzy pozostają tajemnicą, nie ma jednak wątpliwości, kto jest ich celem: nowi „Batmani” namierzają samozwańczych pogromców zbrodni. Mroczny Rycerz wie, że nie poradzi sobie z nimi w pojedynkę, postanawia więc we współpracy z Batwoman zwerbować własną armię. Zyskuje pomoc Red Robina, Spoiler, Orphan i zresocjalizowanego przestępcy Clayface’a. Czy jednak zebrani na szybko sprzymierzeńcy będą potrafili współpracować? I czy dowiedzą się, kto stoi za atakiem „nietoperzy”?

Powstanie Batmanów to świetny thriller ze scenariuszem Jamesa Tyniona IV (Wieczni Batman i Robin, The Woods) oraz rysunkami Eddy’ego Barrowsa (Nightwing) i Alvaro Martineza (Ultimate Comics X-Men).

 

Superman Action Comics – Ścieżka zagłady, tom 1

Scenariusz: Dan Jurgens

Rysunki: Art Thibert, Stephen Segovia, Tyler Kirkham, Patrick Zircher

Przekład: jakub Syty

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 132 strony

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-2773-9

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Pierwszy tom serii Superman: Action Comics w nowej linii wydawniczej DC Odrodzenie.

Superman był największym ziemskim superbohaterem. Potem jego świat przestał istnieć. Uciekając wraz z żoną i synem, trafił na dziwną, nową wersję Ziemi. Tutaj działał w ukryciu i obserwował, jak inny Superman – młodszy, mniej doświadczony, lecz równie odważny – bronił swojej planety. Ten młody bohater zginął, a teraz oryginalny Człowiek ze Stali jest gotów wyjść z cienia i go zastąpić.

Dostrzegając życiową okazję, Lex Luthor przywdział bojową zbroję o niezwykłej mocy i ogłosił się nowym Supermanem. Co więcej, w Metropolis pojawił się również ktoś, kto utrzymuje, że nazywa się Clark Kent. A potem pośrodku tego chaosu ląduje najgroźniejszy przeciwnik, z jakim Superman kiedykolwiek się mierzył: Doomsday.

Aby ocalić Metropolis oraz rodzinę przed potwornym zagrożeniem, Superman musi połączyć siły z każdym możliwym sojusznikiem lub wrogiem, ponieważ wie, dokąd prowadzi ścieżka zagłady.

Scenariusz komiksu napisał legendarny autor przygód Supermana Dan Jurgens, a rysunki wykonali Patrick Zircher, Tyler Kirkham, Stephen Segovia oraz Art Thibert.

 

Lucky Luke. Kanion Apaczów, tom 37

Scenariusz: René Goscinny

Rysunki: Morris

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-1909-3

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Wszyscy wielcy wodzowie Apaczów żyją w pokoju obok bladych twarzy. Tylko Patronimo, wódz Apaczów Szimiszuri, wydaje się wyjątkowo uparty i nie chce zaprzestać walk. Jedynym chętnym, który decyduje się zostać emisariuszem i będzie pertraktował z groźnym Patronimo, jest oczywiście Lucky Luke. Czy odkryje tajemnicę odkopywanych obozów, czy nie zlęknie się dziwnych tortur, do których Indianie używają miodu i czerwonych mrówek? A może postanowi przyłączyć się do plemienia Apaczów i razem z nimi będzie przygotowywał zasadzki i zrzucał kamienie na „długie noże”?

Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977, autora bestsellerowych książek o Mikołajku oraz scenariuszy do tak słynnych cykli komiksowych jak Asteriks i Iznogud) oraz rysownika Morrisa (własc. Maurice de Bevere, 1923–2001).

 

Lucky Luke. Przeklęte ranczo, tom 56

Scenariusz: Guylouis, Xavier Fauche, Jean Léturgie

Rysunki: Morris i Michel Janvier

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-1910-9

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Pewna ekscentryczna staruszka hodująca bizony kupuje stojący na uboczu wielki dom. Nie ma pojęcia, że wszyscy okoliczni mieszkańcy uważają tę starą rezydencję za nawiedzoną. Kłopoty z duchami zaczynają się już pierwszej nocy... Na szczęście do akcji wkracza Lucky Luke, który postara się rozwikłać zagadkę strasznego domu.

Album zawiera także trzy inne historie, w których Samotny Kowboj zmierzy się z podstępną wróżką, bogaczem uważającym się za władcę Dakoty Południowej oraz bezwzględnym posiadaczem ziemskim.

Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (własc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów takich, jak duet autorski Xavier Fauche i Jean Léturgie (Bzik, Percevan).

 

Premiery 25 października 2017 r.

Gotham Central. Corrigan, tom 4

Scenariusz: Greg Rucka, Ed Brubaker

Rysunki: Kano i in.

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 228 stron

Format: 167x255

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-2712-8

Język oryginału: angielski

Seria: Gotham Central

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Ostatni tom serii rozgrywającej się w mieście Batmana zawiera kilka opowieści.

Mieszkańcy Gotham są wstrząśnięci znalezieniem zwłok Robina. Detektywi z Wydziału Poważnych Przestępstw muszą rozwiązać zagadkę jego śmierci. Czy skorzystają z pomocy Batmana oraz Nastoletnich Tytanów?

Zaraz potem nastąpi kosmiczny chaos, gdy najpotężniejsza istota we wszechświecie, Spectre, zacznie szukać gospodarza dla swego nowego wcielenia.

Detektyw Renee Montoya będzie uczestniczyć we wszystkich tych wydarzeniach, lecz najważniejsze dla jej kariery i zdrowia psychicznego okaże się prywatne dochodzenie w sprawie Jima Corrigana, nieuczciwego pracownika policyjnego laboratorium. Właśnie to śledztwo doprowadzi ją do roli jednej z czołowych bohaterek innej przebojowej serii wydawnictwa DC: 52.

Finalny album Gotham Central stworzyli wybitni scenarzyści Greg Rucka (Batman, Zamieć, Za Królową i Ojczyznę, Wonder Woman) i Ed Brubaker (The Fall, Catwoman, The Authority) oraz rysownicy na czele z Kano (Action Comics, Marvel Zombies 5).

Komiks tylko dla dorosłych.

 

Usagi Yojimbo. Piekielne malowidło, tom 26

Scenariusz: Stan Sakai

Rysunki: Stan Sakai

Przekład: Jarosław Grzędowicz

Oprawa: miękka

Objętość: 192 strony

Format: 145x250

Cena: 35,00

ISBN: 978-83-281-1848-5

Język oryginału: angielski

Seria: Usagi Yojimbo

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: fantasy

Kolejny tom przygód Usagiego, ronina przemierzającego drogi i bezdroża dawnej Japonii.

Album składa się z kilku opowieści, w których królik samuraj pomaga wieśniakom w czasie powodzi, ściga bandytów kradnących zbiory zboża i ryżu, walczy z żółwiopodobnym wodnikiem, ratuje życie wojowniczce ninja z klanu Komori, a także zanosi pewną staruszkę na szczyt wysokiej góry. Najdłuższa historia opowiada o straszliwym malowidle, które wedle legendy zostało obłożone klątwą sprowadzania nieszczęść. Czy to właśnie to przekleństwo jest przyczyną tajemniczej śmierci kilku osób w świątyni Złotego Buddy? Śledztwo w tej sprawie prowadzi inspektor Ishida, który prosi Usagiego o pomoc. Wyjaśnienie zagadki malowidła okaże się trudne i niebezpieczne...

Seria Usagi Yojimbo jest od wielu lat tworzona przez supergwiazdę komiksu amerykańskiego, scenarzystę i rysownika Stana Sakaiego.

 

Uncanny X-Men kontra SHIELD, tom 4

Scenariusz: Brian Michael Bendis

Rysunki: Chris Bachalo, Kris Anka

Przekład: Kamil Śmiałkowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 168 stron

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-1963-5

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Czwarty tom serii o mutantach z tajnej szkoły Charlesa Xaviera. Cyclops i jego X-Men mają dość tego, że ktoś wciąż na nich poluje. Konflikt z SHIELD wydaje się nieunikniony, lecz jej dyrektorka utrzymuje, że nie wie, kto stoi za atakami sentineli. Sytuację pogarsza Mystique, która podszywa się pod Dazzler – łączniczkę SHIELD do spraw mutantów. Tymczasem w wyniku zdarzeń przedstawionych w Grzechu pierworodnym odnajduje się testament Charlesa Xaviera. Zawarta w nim tajemnica może oznaczać koniec X-Men...

Scenariusz tego albumu napisał wielokrotnie nagradzany Brian Michael Bendis (All-New X-Men, Strażnicy Galaktyki), a autorami rysunków są Chris Bachalo (Amazing Spider-Man, X-Men) i Kris Anka (Captain Marvel, X-men).

 

Hawkeye: Lekkie trafienia, tom 2

Scenariusz: Matt Fraction

Rysunki: David Aja, Francesco Francavilla, Steve Lieber, Jesse Hamm

Przekład: Marceli Szpak

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 132 strony

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-1949-9

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Drugi tom wyróżnionej Nagrodami Eisnera i Harveya serii o Clincie Bartonie, łuczniku z Avengers, który nie ma niezwykłych mocy, za to przejawia prawdziwy talent do wpadania w kłopoty. W tej kolekcji błyskotliwych i kapitalnie narysowanych opowieści Hawkeye zmaga się z huraganem i psimi detektywami, próbuje w spokoju spędzić święta oraz – naturalnie – ma problemy z kobietami.

Scenariusz tego tomu napisał Matt Fraction (The Invincible Iron Man, Uncanny X-Men), laureat Nagród Eisnera i Harveya. Autorami rysunków są David Aja (Daredevil, The Immortal Iron Fist), Francesco Francavilla (Strażnicy Galaktyki), Steve Lieber (Whiteout) i Jesse Hamm (Negative Burn).

 

Original Sin – Grzech pierworodny: Thor i Loki – Dziesiąty świat

Scenariusz: Jason Aaron i Al Ewing

Rysunki: Simone Bianchi i Lee Garbett

Przekład: Marceli Szpak

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 108 stron

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-2714-2

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Podczas wydarzeń przedstawionych w Grzechu pierworodnym Thor odkrył, że oprócz Dziewięciu Światów istnieje jeszcze dziesiąty. W tym tomie wyrusza na poszukiwanie tej dziwnej nowej krainy, a także swojej zaginionej siostry, Strażniczki Galaktyki o imieniu Angela. Towarzyszy mu Loki – lecz czy można mu ufać? Jakie jeszcze tajemnice kryje w sobie Dziesiąty Świat?

Scenariusz tego albumu napisali Jason Aaron (Thor Gromowładny, Wolverine i X-Men) i Al Ewing (Loki: Agent of Asgard). Autorami rysunków są Simone Bianchi (New Avengers, Thanos powstaje) i Lee Garbett (Loki: Agent of Asgard).

 

Daredevil: Nieustraszony!  tom 1

Scenariusz: Brian Michael Bendis

Rysunki: David Mack, Alex Maleev, Manuel Gutierrez,

Terry Dodson i Rachel Dodson

Przekład: Marceli Szpak

Oprawa: twarda

Objętość: 480 stron

Format: 170x260

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-2747-0

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Daredevil. Prawnik za dnia, bezlitosny sędzia i kat w nocy. Niewidomy superbohater, który na skutek wypadku w dzieciństwie utracił wzrok, ale którego inne zmysły zyskały niespotykaną ostrość. Pomagając ludziom i walcząc z przestępcami, Matt Murdock szybko przekonuje się, że w kwestii sprawiedliwości nie ma czarno-białych podziałów, istnieją jedynie odcienie szarości. Tym razem będzie musiał się zmierzyć nie tylko z konsekwencjami swoich działań, lecz także z brutalną próbą ujawnienia jego sekretnej tożsamości.

Daredevil to jedna z najtragiczniejszych, a zarazem najciekawszych postaci w świecie komiksu. Frank Miller przedefiniował świat Matta Murdocka, ale to Brian Bendis pchnął tę opowieść w zupełnie nowym kierunku, nie porzucając przy tym klasycznych elementów. Seria stworzona we współpracy z Alexem Maleevem i Davidem Mackiem to jeden z najlepszych przykładów kreatywności w świecie Marvela.

 

Myszka Miki. Kawa „Zombo”

Scenariusz: Régis Loisel

Rysunki: Régis Loisel

Przekład: Magdalena Miśkiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 80 stron

Format: 305x196

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-2741-8

Język oryginału: francuski

Seria: Myszka Miki

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Opowieść o Myszce Miki – przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych! – autorstwa znakomitego francuskiego scenarzysty i rysownika Régisa Loisela, twórcy takich dzieł jak Piotruś Pan, Skład główny czy W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Album Kawa „Zombo” został po mistrzowsku narysowany w stylu wczesnych komiksów disnejowskich z lat 30. XX wieku.

W Ameryce trwa Wielki Kryzys. Miki i jego przyjaciel Horacy bez powodzenia próbują znaleźć pracę. Zniechęceni, postanawiają wyjechać ze swoimi przyjaciółkami Minnie i Klarabellą na biwak do wiejskiego domku Kaczora Donalda. Po powrocie ze zdumieniem odkrywają, że większość domów w ich miejscowości została wykupiona pod pole golfowe, a mieszkańcy zniknęli... Miki i Horacy będą musieli odkryć, kto za tym stoi i stawić czoło szajce oszustów, którzy zmieniają ludzi w zombi i wykorzystują ich do niewolniczej pracy.

 

Premiera 26 października 2017 r.

Asteriks w Italii, tom 37

Scenariusz: Jean-Yves Ferri

Rysunki: Didier Conrad

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 19,99

ISBN: 978-83-281-2743-2

Język oryginału: francuski

Seria: Asteriks

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Po sukcesie Asteriksa u Piktów i Papirusu Cezara scenarzysta Jean-Yves Ferri i rysownik Didier Conrad powracają z nowym albumem o przygodach, słynnych na cały świat, walecznych Galów, postaci stworzonych przez znakomitych artystów – René Goscinnego i Alberta Uderzo! Asteriks i Obeliks znów przeżyją rozliczne, pełne humoru perypetie. Na Teutatesa! W październiku 2017 roku będzie się działo i czytało… Asteriksa w Italii!


comments powered by Disqus