Charlie Fletcher NADZÓR - zapowiedź i fragment

Autor: Fabryka Słów Redaktor: Motyl

Dodane: 18-10-2017 11:06 ()


Już 27 października do sprzedaży trafi Nadzór Charliego Fletchera. Prezentujemy fragment i ilustracje zdobiące powieść. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami publikacji Fabryki Słów.

O KSIĄŻCE

Jedynie pięcioro strzeże jeszcze granicy pomiędzy światami. Nadzór, tajne stowarzyszenie strażników granicy pomiędzy światem śmiertelników i magicznych istot, liczył niegdyś setki dzielnych dusz. Teraz policzyć je można na palcach jednej dłoni. Kiedy do głównej kwatery Nadzoru w Londynie pewien opryszek przynosi krzyczącą dziewczynę, wydaje się, że pojawia się nowa nadzieja na uzupełnienie szeregów, jednakże ona sama jest pułapką, a jej pojawienie się stanowi zagadkę, którą ostatni strażnicy Nadzoru musza rozwikłać, inaczej utracą siebie i swoją organizację na zawsze. Granica pomiędzy zwyczajnym i magicznym światem zostaje naruszona, w mieście panoszą się okrutni mordercy, Nadzór zostaje osłabiony i rozdarty, a wrogowie są coraz bliżej. Mroczna, dickensowska historia opowiada o łowcach czarownic, magikach, podróżnikach przechodzących przez lustra i najbardziej zaskakujących bohaterach wygrzebanych z czeluści brytyjskich legend. Poznajcie Nadzór i pamiętajcie - jeśli oni polegną, polegniemy wszyscy.


Ekscytująca, oszałamiająca, straszna i poruszająca w równych częściach książka "Nadzór" jest bogatym obrazem świata złych uczynków i czarnej magii w błyskotliwej oprawie. Wygląda to na początek czegoś niesamowitego.
M. R. Carey

Wiktoriański Londyn Fletchera jest bogaty, żywy i przetkany nicią makabrycznego humoru. Czai się w nim prawdziwe niebezpieczeństwo, ze świata naturalnego i paranormalnego, niebezpieczeństwo, które pożądliwie wyczekuje na każde potknięcie.
Frances Hardinge

Opowiedziana we frapujący, hipnotyzujący poetycki sposób, który mnie bierze... Z pewością przeczytam następną część.
Boing Boing

Niesamowita atmosfera, intensywny wycinek epoki Wiktoriańskiej - gotycki, z wspaniale ukazanym światem, w którym zwyczajne sąsiaduje z nieziemskim.
Adam Roberts

"Farapująca - mariaż Charlesa Dickensa i Susanny Clarke."
Lou MorganFRAGMENT KSIĄŻKI
Charlie Fletcher NADZÓR


Wytatuowany mężczyzna sięgnął pod płaszcz i dobył swojej broni. Dziwnie zakrzywione ostrze zalśniło złotawo w blasku świecy. Wyglądało jak wygięty sierp z brązu. Nieznajomy przystawił je do szyi dziewczyny. Uśmiechnęła się sennie i zachichotała, kiedy krawędź załaskotała ją w gardło.

- Posłuchaj, chłopcze, chciałem się tylko zabawić z tą laleczką i po sprawie, ale skoro sprawa poszła na ostrza, myślę, że na dobry początek zwilżę swoje, a głowa tej ślicznotki spadnie na twoje delikatne sumienie. Może więc lepiej schowaj nożyk i odejdź. Nie zamierzam zrobić jej niczego, czego już by nie robiła, albo czego nie będzie robiła po wielokroć w przyszłości. Nic jej nie będzie, no chyba że się nie dogadamy.(...) nagle, zanim dokończył zdanie, oszołomiona dziewczyna zaczęła ruszać się tak szybko, że nie zdołał nawet pomyśleć o obronie. Wykręciła się, zanurkowała w dół wydostając się spod ostrza, podbiła mu przegub, a kiedy wyprostował ramię, uderzyła w łokieć zginając go z chrzęstem w drugą stronę.

Broń wypadła z drgających palców, usta mężczyzny otworzyły się do krzyku, a wtedy dziewczyna kopnęła go w bok kolana, wybijając je ze stawu.

Runął wykrzywiony na bruk i w następnej chwili miał przy szyi ostrze, które złapała w locie.

Zastygł w dziwacznej pozycji, a krzyk zamarł mu w gardle.

Granica między światem zwyczajnym a magicznym jest zaskakująco cienka, a strzeże jej jedynie pięcioro ludzi. Niegdyś Nadzór, tajny związek strażników, liczył setki dzielnych dusz, dziś można ich policzyć na palcach jednej dłoni. W mieście panoszą się okrutni mordercy, magiczne istoty żerują pod osłoną nocy a wrogowie podchodzą coraz bliżej. Nadzór jest osłabiony i rozdarty. Pewnej nocy pod drzwiami jego siedziby zjawia się opryszek z workiem z niecodzienną zawartością. Wydaje się, że oto pojawiła się szansa na uzupełnienie sił. Jednak wiele wskazuje na to, że pozorne błogosławieństwo jest raczej zmyślną pułapką, która ma doprowadzić Nadzór do ostatecznego i całkowitego upadku.

Mroczna, dickensowska historia opowiada o łowcach czarownic, magach, podróżnikach przechodzących przez lustra i najbardziej zaskakujących bohaterach wygrzebanych z czeluści brytyjskich legend. Poznajcie Nadzór i pamiętajcie - jeśli oni polegną, polegniemy wszyscy.


ILUSTRACJE
Paweł Zaręba
O AUTORZE

Charlie Fletcher

Charlie Fletcher mieszka w Edynburgu dzieląc swój czas pomiędzy literaturę i film. Trylogia jego autorstwa "Stoneheart" (Kamień Serca) została przełożona na kilkanaście języków i znalazła się w czołówce nominacji do nagrody w dziedzinie literatury dziecięcej Branford Boase oraz na liście nominacji Guardian children's fiction prize. "Nadzór" jest jego pierwszą powieścią dla dorosłych.


comments powered by Disqus