"Kurier Kosmiczny" #2 Tygodnik Festiwalu Fantastyki FALKON

Autor: Agata Ścibura Redaktor: Motyl

Dodane: 14-10-2017 15:15 ()


Zapraszamy wszystkich do dołączenia do Federacji Fantastyki Falkon już teraz, poprzez „wzięcie udziału” w naszym wydarzeniu na Facebooku! Możecie to zrobić klikając w link: https://www.facebook.com/events/1464947063626734/.

W pierwszy weekend listopada widzimy się na Targach Lublin S.A., które na ten czas staną się centrum Federacji Fantastyki Falkon. Jedną z targowych hal wypełnimy kilkudziesięcioma wystawcami oferującymi książki, koszulki i inne fantastyczne gadżety. Tam znajdzie się także KID Zone, specjalne miejsce pełne atrakcji dla najmłodszych oraz strefa e-sportu. Druga hala stanie się gigantycznym GamesRoomem z ponad 300 tytułami czekającymi na wypożyczenie. Zasady rozgrywki każdej z nich chętnie wytłumaczą wolontariusze. Nie zabraknie także sal prelekcyjnych goszczących znanych autorów literackich, youtuberów, twórców gier oraz fanów, którzy podzielą się z Wami swoją pasją.Oprócz tego oddajemy do Waszej dyspozycji szkołę programową (Szkoła Podstawowa nr 20, naprzeciwko Targów), w której non stop będą rozgrywane sesje gier RPG i LARPy.
Oferujemy też bezpłatne noclegi dla każdego uczestnika w Szkole Podstawowej nr 31(ul. Lotnicza 1).

Program imprezy dostępny jest pod adresem - www.falkon.co/program
Wszelkie informacje znajdziecie na naszej stronie - www.falkon.co.

Dołącz do Federacji, przyjedź na Falkon i poczuj Fantastykę na własnej skórze.

 

Program Falkonu już dostępny!

Opublikowana została tabela programową tegorocznego Falkonu. Jest to program wstępny, który może ulec jeszcze drobnym zmianom. Dodatkowo będziemy sukcesywnie dodawać kolejne atrakcje, m. in. te związane z grami planszowymi.

Mamy nadzieję, że przygotowany program przypadnie wszystkim do gustu i spotkamy się wspólnie już 3 listopada, by przeżyć fantastyczne chwile podczas XVIII edycji Festiwalu Fantastyki Falkon.
Tabelę znajdziecie pod adresem - 
http://falkon.co/program/.

Do grona gości tegorocznego Falkonu dołączyli:

Leszek Błaszkiewicz

Studiował astronomię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie obronił doktorat w 2001 roku. Jego specjalnością naukową jest radioastronomia. Od 15 lat mieszka w Olsztynie i pracuje na Uniwersytecie Warmińsko-Mazruskim oraz w Olsztyńskim Planetarium. W ostatnich latach zajmował się budową i uruchamianiem teleskopów radiowych wchodzących w skład europejskiego systemu LOFAR. Obecnie prowadzi, przy użyciu tego instrumentu, obserwacje i badania pulsarów. Bardzo duży nacisk kładzie na popularyzację nauki, a jako wielki fan fantastyki (głównie SF) prowadzi popularnonaukowe prelekcje i pokazy podczas konwentów miłośników fantastyki, które cieszą się wielkim powodzeniem. Pisuje okazjonalnie felietony i od 6 lat prowadzi audycję radiową „Między Nauka a Fikcją” w której podejmuje tematy z pogranicza nauki i fantastyki. Jest też miłośnikiem muzyki elektronicznej.

Jacek Łukawski

Autor związany z wydawnictwem SQN. Jego debiutancka powieść „Krew i stal”, stanowiąca pierwszy tom cyklu Kraina Martwej Ziemi, ukazała się w lutym 2016 roku. Tom drugi: „Grom i szkwał” w marcu 2017. Urodził się w Kielcach,
z zawodu jest grafikiem komputerowym. Gdy nie miał jeszcze obowiązków, a miał czas, machał mieczem i strzelał z dział czarnoprochowych. Hartował ciało i ducha w organizacji strzeleckiej, brał udział w zawodach sprawnościowych i ćwiczył karate. Próbował też jeździć konno. Zwiedzał Polskę autostopem i na motocyklu. Zaczytywał się w książkach historycznych i klasycznym fantasy. Jest laureatem wojewódzkiego konkursu. Talenty 2000. Napisał cykl opowiadań, które pojawiły się drukiem w antologii Gawędy motocyklowe. Współtworzył kwartalnik motocyklowy „Swoimi Drogami”. Wraz z żoną mieszka w pobliżu chęcińskiego zamku.

Witold Jabłoński

Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim, sekretarz Jerzego Andrzejewskiego, w latach 1995–1997 dziennikarz i recenzent teatralny Gazety Wyborczej oraz publicysta dodatku kulturalnego „Verte”. Od 1998 dyrektor Wydziału Kultury i Sztuki w łódzkim urzędzie miejskim, od 1999 do 2003 dyrektor Śródmiejskiego Forum Kultury, zwolniony z tej posady przez prezydenta Jerzego Kropiwnickiego. Zdaniem pisarza, jest to wynik oskarżeń o antykościelność powieści Uczeń czarnoksiężnika. Z drugiej strony rzecznik prezydenta Łodzi twierdził, stało się tak ponieważ dom kultury nie przynosił spodziewanych dochodów. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich od 1996 roku. Laureat nagrody Towarzystwa Kultury Teatralnej za osiągnięcia w dziedzinie „prasa popularyzatorem teatru”. Powieść Fryne hetera była nominowana do Nagrody im. Jerzego Żuławskiego.

Tomasz Duszyński

Dziennikarz (pracował w RMF FM i Radiu Aplauz), pisarz, scenarzysta gier komputerowych, a w wolnych chwilach maratończyk. Współtwórca wrocławskiego Tramwaju Gwiazd – wyjątkowego projektu, w ramach którego do ruchomej alei gwiazd zapraszane były gwiazdy filmowe, muzyczne i sportowe. Debiutował zbiorem opowiadań Produkt uboczny. Od tamtej pory opublikował kilka powieści i kilkanaście opowiadań fantastycznych. Jest także autorem książek dla dzieci i młodzieży oraz legend związanych z regionem, w którym mieszka. 30 sierpnia miała premierę jego najnowsza powieść „Impuls”, wydana przez wydawnictwo SQN.

Tomasz Marchewka

Urodzony w Krakowie, rocznik ’87. Jako dziecko zamiast strażakiem chciał zostać hackerem. Jest scenarzystą w studiu CD PROJEKT RED – pracował nad grą „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, a także nad dodatkiem „Krew i Wino”. W maju ukazała się jego debiutancka powieść „Wszyscy patrzyli, nikt nie widział”. Poza pisaniem, entuzjasta dobrej kawy, sztuk walki i kolekcjoner tuszu pod skórą.

Błażej Augustynek

Quest Designer w CD PROJEKT RED. Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i współautor książki "Olbrzym w cieniu: Gry wideo w kulturze audiowizualnej". Pracę w branży gier zaczął w 2011 roku w studio Reality Pump. Brał udział w zakładaniu krakowskiego oddziału CD PROJEKT RED gdzie jako Quest Designer pracował nad grą "Wiedźmin 3: Dziki Gon" oraz nad dodatkiem "Krew i Wino".

Jakub „Dem” Dębski

Autor komiksów z serii Demland, tak papierowych, jak i tych w internecie, znanych także pod nazwą "Duże Ilości Naraz Psów". We wrześniu wydał swój pierwszy gruby album komiksowy pod tytułem "Jeże". Poza tym, twórca humorystycznych serii "Star Trek Przerobiony", "Ogarnij Się" i innych na youtubowym kanale dem3000. Od kilku lat także amatorski krytyk filmowy na swoim fanpage'u "Kinowy Ekspres" i w różnych seriach wideo.

Wojciech Rzadek

Rocznik 80’. Krakus. Mistrz Gry, Game Designer, Product Manager, Trener. Z wykształcenia tłumacz i pedagog, magister filologii romańskiej UJ. Od 24 lat zajmuje się wszelkiego typu rozrywką interaktywną: grami RPG, grami planszowymi, LARP’ami, grami terenowymi i symulacyjnymi. Od 20 lat aktywny i czynny MG. Jest autorem czterech gier planszowych: „Rice Wars”, „Abetto”, „Astro Jam” oraz „W pustyni i w puszczy”. Poprowadził na konwentach ponad 300 punktów programu: prelekcji, warsztatów i konkursów (głównie o RPG). Jest członkiem grupy kreatywnej Lans Macabre. Od 2011 roku organizator konkursu Puchar Mistrza Mistrzów. Jest laureatem większości nagród i konkursów związanych z grami fabularnymi: Laureat nagrody Śląkfa 2014 w kategorii Fan Roku, Trzykrotny zdobywca Pucharu Mistrza Mistrzów: w 2003, 2004 oraz 2009 roku. Siedmiokrotny finalista tego konkursu, Zwycięzca konkursu dla MG, Złote Kości 2013, Zwycięzca konkursu dla MG - Złote Topory 2010, Wyróżniony w konkursie Quentin 2009, Zwycięzca Konkursu GRAMY! w 2006, Zwycięzca Konkursu Archipelag na najlepszą drużynę – 2016, Prelegent Roku 2010 w konkursie organizowanym przez platformę Master Mind. Prowadzi własną działalność ADMONDO, która zajmuje się projektowaniem gier oraz szkoleniami w połączeniu z szeroko pojętą rozrywką interaktywną dla biznesu. Od 2015 współpracuje też z wydawnictwem FoxGames jako wydawca gier planszowych.

 

Artur “Dzikowy” Olchowy

Bezczelny gówniarz z Warszawy, któremu się wydaje, że jest pisarzem. Współtwórca GOREktywu i emerytowany stołeczny konwentorob. Prywatnie usłużny niewolnik świnek morskich – liczy na dobrą posadę w Nowym Porządku, gdy już przejmą władzę nad światem. Nie lubi o sobie pisać w trzeciej osobie, prawda, Arturze?
Prawda.

Przedstawiliśmy także gości strefy e-sport:

Mikołaj "Silv4n" Sinacki

Zajmuje się streamowaniem oraz komentowaniem rozgrywek League of Legends - to jego pasja i droga rozwoju. Interesuje się szeroko rozumianym e-sportem, nie ograniczając swojej uwagi tylko do jednej gry. Ponadto jest wiernym fanem literatury z gatunku Dark Fantasy oraz Science-Fiction, a także fascynuje go język i kultura Japonii.

Jakub “Lonely” Wójcik

To streamer zajmujący się szeroko pojętą tematyką gier komputerowych. Największą uwagę poświęca grze Counter Strike oraz najpopularniejszym nowościom. Ma 18 lat i uwielbia zarażać ludzi pasją do e-sportu oraz uświadamiać starsze pokolenia, że sport elektroniczny nie niesie za sobą negatywnych skutków, a wręcz pomaga graczom w rozwoju wielu przydatnych w życiu umiejętności.

Dawid “Noxy” Danieluk

Jest YouTuberem, streamerem i coachem, związanym głównie z League of Legends. Swój kanał założył w 2013 roku, a pierwsze nagrane wideo pojawiło się dwa lata później. Od tamtego czasu na swoim koncie zgromadził ponad 58 tysięcy widzów. Poza działalnością "medialną" angażuje się w organizację turniejów online.

Adrian Kostrzębski

Organizator Intel Extreme Masters 2017, rzecznik prasowy ESL Polska i jedna z najważniejszych figur na polskiej scenie e-sportowej. Z branżą związany od kilkunastu lat, wcześniej również jako prezenter i komentator Counter-Strike'a.

Komentatorami streamów League of Legends zostali:

Karol “Kasar” Suchecki

Komentowaniem zajmuje się od trzech lat. Przez ten czas komentował mniejsze turnieje, takie jak "Zgrane Granie" lub Projekt TDX, ale ostatnio można go było również posłuchać na UMCS Tournament 2017.

Kamil "Recker" Penier

E-sportem zajmuje się od czterech lat, ale komentowaniem zaczął interesować się znacznie wcześniej. Sam również gra na dobrym poziomie w niemal wszystkie popularne tytuły e-sportowe oraz spędza długie godziny na analizie rozgrywek profesjonalistów. Od niedawna ma okazję wykorzystywać nabytą wiedzę w praktyce. Jego największym hobby poza światem wirtualnym jest gra w siatkówkę i wycieczki rowerowe.

Co z tymi Larpami?

Gra w larpy polega na wcielaniu się w postaci, podobnie jak w improwizowanym teatrze oraz na wspólnym tworzeniu i przeżywaniu opowieści, w której każdy uczestnik ma jakiś cel i rolę do odegrania.

W tym roku poza larpami proponujemy wam również wzięcie udziału w jeepformach. Jest to forma szczególnie przyjazna dla nowych graczy. Uczestnicy mogą zaangażować się w scenariusz odgrywając postać, albo z widowni wpływać na przebieg zdarzeń poddając pomysły i używając konkretnych mechanik przypisanych danej grze. Można również po prostu przyjść i pozostać w roli widza. Na jeepformy nie prowadzimy wcześniejszych zapisów.

Jeśli chodzi o zapisy na larpy, każdy ma możliwość wzięcia udziału w proponowanych przez nas grach, dlatego wprowadzamy system turowy. Każdego dnia konwentu uczestnicy mogą zapisać się tylko na te gry, które odbywają się tego samego dnia oraz na larpy rozpoczynające blok programowy następnego dnia (czyli zaczynające się o 10:00). Nie przewidujemy wcześniejszych zapisów przez internet poza jednym wyjątkiem, jakim jest gra “Tajemnice Blackwater Mansion” autorstwa Piotra “Klucznika” Chmielewskiego. Ponieważ wymaga ona wcześniejszej wysyłki kart postaci, zostanie utworzone specjalne wydarzenie przez które prowadzący będzie kontaktował się zainteresowanymi. Na pozostałe gry zapisy będą odbywać się w punkcie info na terenie targów oraz w szkole programowej.

Konkurs NeRD 2017

Przed nami VII edycja konkursu NeRd, organizowanego przez Cytadelę Syriusza, w trakcie Falkonu 2017. Podczas konkursu gracze mogą grać z jednymi z najlepszych MG, którzy razem z sędziami wybiorą NeRda 2017, czyli najlepszego gracza RPG.


comments powered by Disqus