Kurier Kosmiczny #1 Tygodnik Festiwalu Fantastyki FALKON

Autor: Agata Ścibura Redaktor: Motyl

Dodane: 29-09-2017 13:26 ()


Do Federacji Fantastyki FALKON dołączają fantastyczni goście- czyli kto nas odwiedzi? Na tegorocznym Falkonie grono znamienitych osobowości reprezentować będą:

 

 ANDRZEJ PILIPIUK

Na rynek weszły już pięćdziesiąt dwie książki podpisane jego nazwiskiem (w tym dziewiętnaście tomów cyklu „Pan Samochodzik”, pod którymi podpisał się pseudonimem: Tomasz Olszakowski). Ma na swoim koncie Nagrodę im. Janusza A. Zajdla oraz cztery nagrody Nautilusa.

Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania gawędziarz. Mówi o sobie, że jest „największym piewcą polskiej wsi od czasów Reymonta”. Twórca niezapomnianej postaci Jakuba Wędrowycza i niezliczonych opowiadań.

 

 

ANETA JADOWSKA

Doktor nauk humanistycznych, pisarka i publicystka, autorka serii o Dorze Wilk, miłośniczka popkultury. Debiutowała opowiadaniem „Kalejdoskop” na łamach „Science Fiction Fantasy i Horror” w 2004 roku, by na kilka lat zostawić literaturę dla pracy naukowej i doktoratu z polskiej literatury współczesnej. Wróciła na dobre na łamy literatury i fantastyki w 2012 roku, kiedy wydała swoją debiutancką powieść, „Złodzieja dusz”, pierwszą z sześciu tomów przygód policjantki-wiedźmy, Dory Wilk. Ukazały się już: „Bogowie muszą być szaleni”, „Zwycięzca bierze wszystko”, „Wszystko zostaje w rodzinie”, „Egzorcyzmy Dory Wilk” i „Na wojnie nie ma niewinnych”. Po nich nastąpiła seria szamańska – „Szamański blues” i „Szamańskie tango” – oraz seria o Nikicie, którą tworzą powieści „Dziewczyna z Dzielnicy Cudów” oraz „Akuszer bogów”. Jako że jest entuzjastyczną pracoholiczką, pracuje już nad kolejnymi projektami

 

 

 MARCIN PRZYBYŁEK

Pisze fantastykę naukową i prowadzi prelekcje o nauce. Jego druga osobowość jest lekarzem i prowadzi treningi rozwoju osobowości w swojej firmie Hekson. Wyjadacz konwentowy. Przyznaje, że jeszcze żaden konwent go nie zmęczył, choć po ubiegłorocznej edycji trudno nam w to uwierzyć.

W 2013 roku wydał razem z Janem Madejskim grę Gamedec nawiązującą do jego książek z cyklu o takim samym tytule, słynie również z dwóch tomów „Orła Białego”.

 

 

KLAUDIA HEINTZE

Dobry duch polskiego fandomu. Wieloletnia prezes Śląskiego Klubu Fantastyki, organizatorka niezliczonych konwentów, koordynatorka Seminariów Literackich, Asuconów i Polconów. Główna koordynatorka jubileuszowego trzydziestego Polconu. Członek zarządu Związku Stowarzyszeń „Fandom Polski”. Erudytka i tłumaczka. Ceniona prelegentka i panelistka specjalizująca się w tematach literackich, mitologicznych i psychospołecznych.

 

 

MARTA KŁADŹ-KOCOT

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, autorka książki „Dwa bieguny mitopoetyki. Archetypowe narracje w twórczości Johna Ronalda Reuela Tolkiena i Stanisława Lema” oraz artykułów o twórczości m.in. Ursuli K. Le Guin, C.S. Lewisa i Andrzeja Sapkowskiego. Należy do Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego. Wyposażona w ostry redaktorsko-korektorski pazur, jest jednak w zasadzie niegroźna. Nałogowa czytelniczka tropiąca z zapałem relacje fantastyki i mitu. Opublikowała dotychczas opowiadanie „Morze dziwnych opowieści”, a powieść „Noc kota, dzień sowy” już niedługo czeka się publikacji w wydawnictwie Genius Creations.

 

 

SIMON ZACK

Twierdzi, że idea e-pisania narodziła się w nim w chwili, gdy pierwszy raz wziął do rąk swój czytnik e-booków. Pomyślał wtedy, że wspaniale byłoby przeczytać na nim coś swojego. Od tego wszystko się zaczęło. Śledząc jego wpisy, fanpage, zdjęcia i opowiadania macie możliwość podejrzeć, jak pracuje, zmienia się i rozwija pisarz. Publikuje zarówno prace z samych początków swojej pisarskiej przygody, sprzed kilkunastu lat, jak i te najaktualniejsze.

 

 

 

MIROSŁAW GOŁUŃSKI

Doktor, badacz literatury, od dłuższego czasu zafascynowany fantastyką wszelkiej maści ze szczególnym uwzględnieniem historii z jednej strony i gatunkowych hybryd z drugiej. Maniakalny czytelnik „Uczt Wyobraźni” i „Artefaktów” – poszukiwacz literackich perełek. Stały recenzent „Szortalu”. Na co dzień animator bydgoskiego Centrum Kultury Fantastycznej i współorganizator Trójkąta Fantastycznego.

 

 

KAMIL MUZYKA

Zmora fandomu i człowiek-orkiestra. Doktorant Polskiej Akademii Nauk, badacz stanu techniki, prawnik, szkoleniowiec, tłumacz i popularyzator nauki zaangażowany w projekty naukowe i legislacyjne w Polsce i na świecie. Członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Transhumanistycznego, National Space Society i Haskiej Grupy Roboczej ds. Zarządzania Surowcami Kosmicznymi. Ukończył staż naukowy w IEET. Z powołania ratownik-ochotnik, z pasji majsterkowicz, z zamiłowania psuj. Kociarz i kolekcjoner anegdot. Jego największymi pasjami są militaria, robotyka, transhumanizm i kosmonautyka. Na te tematy publikował też w „Kosmonaucie”, „JET”, „Kosmonautyce”, „Space Review”, „Freelab” oraz recenzowanych publikacjach naukowych. Uwielbia hard SF i cyberpunk. Laureat konkursu Okiem na Horror oraz Fantastyczni 2012 Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 AGNIESZKA HAŁAS

Rocznik ’80, z wykształcenia doktor nauk biologicznych, aktualnie tłumaczka i autorka fantastyki. W dorobku ma ponad dwadzieścia opowiadań opublikowanych w czasopismach i antologiach, zbiory opowiadań „Między otchłanią a morzem” (2004) i „Po stronie mroku” (2012), trzytomowy cykl dark fantasy „Teatr węży” oraz powieść „Olga i osty” (2016). Laureatka I miejsca w konkursie literackim Horyzonty Wyobraźni (2010). Od 2011 r. kieruje działem literackim magazynu internetowego „Esensja”. Nominowana do nagród: Nautilus (2003), Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego (2017) i dwukrotnie do Śląkfy w kategorii Twórca Roku (2013, 2016). Kocha góry i koty

 

Czy jest na sali gdżdacz? Dołącz do zespołu wolontariuszy i wspólnie z nami stwórz Falkon 2017!

Gżdacze, wolontariusze, czy - jak tradycyjnie nazywamy fantastyczną obsługę w Lubelskim - helperzy, to osoby które swoją pracą chcą przyczynić się do rozwoju Festiwalu Fantastyki Falkon, jak także społeczeństwa fanowskiego na Lubelszczyźnie.

Setki osób rok w rok łączą się w jeden żywy, fantastyczny organizm, który pozwala zaistnieć Festiwalowi Fantastyki Falkon i co za tym idzie przenieść Lublin w fantastyczną rzeczywistość.

W tym roku również, Falkon nie odbyłby się bez helperów. Dlatego prowadzimy zapisy, które potrwają do 14 października. Jak przy każdej edycji festiwalu zapewniamy darmową wejściówkę, wyżywienie na dyżurze oraz specjalną helperową koszulkę. Dodatkowo przygotowujemy także różne niespodzianki.

Na stronie falkon.co/wolontariat/ znajduje się formularz zgłoszeniowy, jak także opisy sekcji w ramach których można działać przy organizacji Falkonu.

 

E-sport na Falkonie!

 

Do 12 października istnieje niepowtarzalna okazja zadeklarować swój udział w wyjątkowych turniejach w ramach bloku e-sportowego, który przygotowuje Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" wraz ze Stowarzyszeniem NeverLight.

Całkowity koszt udziału to jedyne 40 PLN (10 zł online, 30 zł offline) na uczestnika/członka drużyny. Gwarantujemy, że 100% kwoty zapisów przeznaczamy na powiększenie puli nagród!

W ramach bloku e-sportowego odbywać się będą następujące turnieje:

 CounterStrike Global Offensive

Rozpiętość puli nagród pieniężnych: 5 600 PLN - 10 800 PLN*

Finały: 04-05.11.2017

CounterStrike Global Offensive 1v1

Rozpiętość puli nagród pieniężnych: 820 PLN - 1 780 PLN*

Finały: 03.11.2017

League of Legends

Rozpiętość puli nagród pieniężnych: 3 400 PLN - 8 600 PLN*

Finały: 03-04.11.2017

Overwatch

Rozpiętość puli nagród pieniężnych: 2 420 PLN - 5 780 PLN*

Finały: 05.11.2017

Dota 2

Rozpiętość puli nagród pieniężnych: 2 100 PLN - 4 900 PLN*

Finały: 03-04.11.2017

Rainbow Six Siege

Rozpiętość puli nagród pieniężnych: 1 500 PLN - 4 300 PLN*

Finały: 05.11.2017

Hearthstone

Rozpiętość puli nagród pieniężnych: 1 460 PLN - 2 740 PLN*

Finały: 04.11.2017

GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana

Rozpiętość puli nagród pieniężnych: 1 460 PLN - 2 740 PLN*

Finały: 04.11.2017

FIFA 18

Rozpiętość puli nagród pieniężnych: 1 460 PLN - 5 620 PLN*

Finały: 04.11.2017

*(w zależności od liczby uczestników)

Obok nagród pieniężnych, Główny Sponsor strefy e-sport: Trust Gaming, przewiduje także atrakcyjne nagrody rzeczowe dla najlepszych graczy.

Pozostałych sponsorów będziemy ujawniać stopniowo.

Już teraz można rejestrować się na www.zapisy.neverlight.pl. Tam też znajduje się regulamin rozgrywek.


comments powered by Disqus