Dzieje się. Konkurs na opowiadanie fantastyczne dotykające współczesnych kwestii społeczno-politycznych

Autor: Grupa Wydawnicza Alpaka Redaktor: Motyl

Dodane: 14-09-2017 10:43 ()


Ilu czytelników, tyle definicji, czym powinna być fantastyka. Od alegoryczności po eskapizm – spory o to, czy bliskie wiązanie się z rzeczywistością jest obowiązkiem fantastyki czy balastem, który powinna odrzucić, toczą się bez końca. Skłońmy się na moment ku tej pierwszej opcji.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którym niestraszne są smoki i polityka, potwory morskich głębin i potwory genderu, kosmiczne imperia i ziemski imperializm, gwiezdne wojny i lokalne kryzysy, to, co przyniesie nam przyszłość i to, co tu i teraz, do nadsyłania tekstów na konkurs literacki organizowany przez Grupę Wydawniczą Alpaka.

Zgodnie z poglądem Ursuli K. Le Guin, że fantastyka pogłębia nasze zrozumienie świata, w którym żyjemy, użyjmy wyobraźni, by opisać, zanalizować, zdiagnozować i skrytykować naszą teraźniejszość. Czasami z dystansu widać lepiej, a nasze obawy i pragnienia, o których nie chcemy lub nie możemy mówić wprost, warto spróbować przebrać w fantastyczny strój – i odkryć, że gdy z wędrówki po odległych krainach wrócimy z powrotem do domu, będziemy już kimś zupełnie innym, a świat stanie się trochę bardziej zrozumiały – i może też trochę lepszy?

Termin nadsyłania tekstów: 15 października 2017

Adres: alpaka@ksf.org.pl

Wymogi formalne: 500–25000 znaków ze spacjami, TNR 12, .doc, .docx, .rtf

https://www.facebook.com/g.w.alpaka/

https://www.facebook.com/events/190013588201113/


comments powered by Disqus