„Sisters” tom 7: „Spalone słońcem” - recenzja

Autor: Dominika Malecka Redaktor: Motyl

Dodane: 05-08-2017 16:41 ()


Wydawnictwo Egmont publikuje ze szwajcarską precyzją przygody dwóch niesfornych sióstr Wendy i Marine. Jak przystało na upalny okres wakacyjny, nie mogło zabraknąć albumu traktującego o letnim leniuchowaniu bohaterek wykreowanych przez Williama Maury’ego i Christophe Cazenove’a. Spalone słońcem to już siódmy tom humorystyczno-rozrywkowego cyklu.

Z dwóch sióstr to ta młodsza – Marine – wydaje się wulkanem energii, jeśli chodzi o wypady poza miasto. Szkopuł w tym, że wszędzie pali się pierwsza do atrakcji, a jak przychodzi co do czego, to okazuje się, iż nie cierpi wody. Jest impulsywna i niecierpliwa, gdy z kolei Wendy oddaje się zasłużonym kąpielom słonecznym. Nawet tu, na plażach wypełnionych po brzegi relaksującymi się wczasowiczami dziewczynki nie przestają rywalizować, jak nie o mocniejszą opaleniznę to o zrobienie idealnej fotki z wakacyjnej wyprawy. Nikt nie jest bezpieczny na plaży, przez którą przechodzą niczym tornado te dwa ścierające się ze sobą ogniste żywioły. Wysyłanie pocztówek z letniej eskapady również leży w sugestii młodszej z sisters, z tym, że jej zmysł korespondencyjny jest odrobinę… osobliwy.

Autorzy cyklu skupiają się również na codziennych sprawunkach rezolutnych i uprzykrzających sobie życie dziewczynek. Przebieranki, ogrodnictwo czy w końcu wrestling – walka w domu rozgrywa się na każdym możliwym polu, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone. Nie można narzekać na brak wyobraźni twórców, ponieważ sięgają po coraz nowsze pomysły, nie powtarzają w kółko sprawdzonych dowcipów. Z pewnością wychowywanie dwóch córek daje duże pole do popisu Williamowi Maury'emu, co widać szczególnie w pomysłach na umuzykalnienie dziewczynek czy radzenie sobie w sytuacjach, gdy trzeba się pozbyć atencji drugiej siostry. Na ogół kolejne plansze skrzą się inteligentnym i zabawnym humorem. Czasami w kadrze możemy znaleźć mrugnięcia okiem do czytelnika jak na przykład wykorzystanie bohaterów kultowego komiksu Billa Wattersona.

Każdy, kto na bieżąco śledzi przygody Marine i Wendy nie powinien być zawiedziony najnowszą partią ich perypetii. Obie dziewczynki nie spuszczają gardy, a stosowana przez nie taktyka wyprowadzenia w pole przeciwnika (czyli drugiej siostry) niejednokrotnie nie tylko gwarantuje salwy śmiechu, ale też jest prawdziwą kopalnią pomysłów. Wyobraźnia twórców udanie przekłada się na kolejne zwariowane przygody bohaterek. Kto nie miał jeszcze styczności z tym tytułem może swobodnie sięgnąć po wybrany tom cyklu. Z pewnością się nie zawiedzie, a gwarantuję, że na jednym tomie nie skończy lektury. Polecam.  

 

Tytuł: „Sisters" tom 7: „Spalone słońcem"

 • Scenariusz: Christophe Cazenove, William Maury
 • Rysunek: William Maury
 • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Data wydania: 19.07.2017 r.
 • Liczba stron: 48
 • Format: 215x290 mm
 • Oprawa: miękka
 • Papier: kredowy
 • Druk: kolor
 • Wydanie: I
 • Cena: 24,99 zł

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie komiksu do recenzji. 

Galeria


comments powered by Disqus