Batman na wrocławskich Dniach Fantastyki!

Autor: Marek Kamiński Redaktor: Motyl

Dodane: 05-07-2017 08:01 ()


Już w najbliższy weekend, w dniach 7-9 lipca w Centrum Kultury „Zamek” we Wrocławiu odbędzie się trzynasta edycja Dni Fantastyki. Z przyjemnością informujemy o medialnej współpracy z DeeFami oraz o wprowadzeniu batmanowych klimatów do imprezy.
 


Pełną wersję programu Dni Fantastyki znajdziecie pod tym linkiem, a poniżej trzy bat-atrakcje:

Sobota 8 VII, godz. 17:00, [II piętro] Sala prelekcyjna V – 204:
 
[KONKURS] Jeden z dziesięciu Robinów, sezon trzeci - prowadzenie Marek Kamiński
Konkurs, w którym pytania będą dotyczyć wiedzy związanej z Batmanem z różnych mediów (film, serial, gra, komiks, muzyka, książka itp.), a okazjonalnie także innych postaci lub produkcji związanych z DC Comics. Rywalizacja – w zależności od liczby uczestników – indywidualnie lub drużynowo.
 
Sponsorami nagród w tegorocznym konkursie są: Galapagos Films (dystrybutor DVD Batman: Zabójczy Żart), Cenega Polska (dystrybutor gier z serii Batman: Arkham i Injustice), Grupa Helion SA (wydawca książki Batman i filozofia), Organizatorzy Dni Fantastyki oraz autor konkursu.

Niedziela 9 VII, godz. 12:00, [Tarasy] Namiot I:
 
Nie tylko Batman: The Animated Series, czyli o innych serialach z Człowiekiem-Nietoperzem - prowadzenie Marek Kamiński 
Wielu osobom „serial o Batmanie” niemal automatycznie kojarzy się ze słynną kreskówką z ostatniej dekady XX wieku, z Kevinem Conroyem i Markiem Hamillem w rolach Batmana i Jokera. Oczywiście na tym nie kończy się dość bogata i różnorodna oferta odcinkowych serii z Mrocznym Rycerzem. Wspomnianych zostanie kilka innych seriali z Człowiekiem-Nietoperzem w roli głównej lub gościnnej, między innymi: The Batman, Beware the Batman, Gotham i Powerless. Każdy z nich warto polecić. Zobaczycie, że nie tylko Batman: The Animated Series ma swoje plusy…

Niedziela 9 VII, godz. 16:00, [Podziemia] Sala prelekcyjna I – 413:
 
Batman po drugiej stronie lustra – czyli Mroczny Rycerz w (kolejnym) bardzo krzywym zwierciadle - prowadzenie Marek Kamiński 
Batman od swoich „narodzin” w 1939 roku był przedstawiany na wiele sposobów. Obecnie najbardziej znany jako Mroczny Rycerz, śmiertelnie poważny i ponury – wręcz bucowaty – stróż prawa w Gotham City. Wdzięczny temat do parodii, czego dowody będziecie mieli okazję obejrzeć sami. Jesteście zaproszeni na kolejną wycieczkę po gabinecie krzywych zwierciadeł Detektywa z Gotham. Darkwing Duck, Mysterion, Batman w wersji LEGO (ale który?), a może Radioactive Man? Kogo tym razem zobaczycie? Przekonajcie się sami! (Materiały wideo będą głównie w języku angielskim).

Tegoroczne punkty programu są zadedykowane niedawno zmarłemu Adamowi Westowi, odtwórcy roli Batmana w słynnym serialu z lat 60. ubiegłego wieku. Część wystąpień będzie związana właśnie z tą produkcją.

Cennik karnetów na Dni Fantastyki oraz wszelkie informacje logistyczne znajdziecie na stronie http://dnifantastyki.pl w odpowiednich zakładkach.

Adres, pod który należy się skierować:
Centrum Kultury „Zamek”
pl. Świętojański 1
54-076 Wrocław

Serdecznie zapraszamy!


comments powered by Disqus