Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz 2017

Autor: Konrad Gajowiec Redaktor: Redakcja

Dodane: 28-06-2017 11:57 ()


Kapitularz to Łódzki Festiwal Fantastyki organizowany przez fundację Fantastyczne Inicjatywy. To także, doceniane już niejednokrotnie, wydarzenie kulturalne nominowane przez mieszkańców miasta do łódzkiego konkursu „Plastry Kultury” jako wydarzenie literackie roku. W aktualnej formie odbywa się od 2012 roku. Co roku jednoczy coraz więcej osób powiązanych z fandomem z całego kraju.

Na festiwalu miejsce dla siebie znajdą zarówno fani fantastyki i gier fabularnych, jak i komiksu czy kultury japońskiej. Tak jak w poprzednich latach i w tym roku odbędzie się kilkaset godzin programu: konkursów, paneli, sesji RPG, LARPów i spotkań z twórcami podzielonych na kilkanaście nitek tematycznych. Uczestnicy będą mieli okazję poznać m.in. Michała Gołkowskiego, Krzysztofa Haladyna, Ilonę „Kobietę-Ślimak” Myszkowską. Znajdzie się tu wszystko - od popkultury po naukę, od epic fantasy aż po hard science fiction z dodatkiem grozy.

Motyw przewodni Kapitularza od lat niezmiennie łączy się z urban fantasy i horrorem. W tym roku jest nim Universal Monsters. Na festiwalu zaroi się więc od najbardziej klasycznych z klasycznych potworów!

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego w dniach 1-3 września. Nieważne, czy to dla Ciebie ostatni weekend przed rozpoczęciem roku szkolnego, początek ostatniego miesiąca wakacji albo Wielkiego Wrześniowego Boju o Zaliczenie  – jest takie miejsce, gdzie choć na chwilę będzie można oderwać się od jesiennej rzeczywistości!

Link do wydarzenia na Facebooku.


comments powered by Disqus