Na ile bezpiecznie są gry liczbowe online? Jakie są najnowsze opinie?

Autor: gamerweb.pl Redaktor: Redakcja

Dodane: 20-06-2017 16:12 ()


Gry liczbowe online – ten termin coraz częściej pojawia się w sieci w różnych kontekstach i pewnie nieraz zdarzyło Wam się na niego natknąć. Dzisiaj poruszamy wszystkie najważniejsze kwestie związane z tym tematem. Na czym to w ogóle polega i jakie są opinie użytkowników? Czy faktycznie można wygrać pieniądze, korzystając z aplikacji online, czy to jedna wielka ściema? Sprawdzamy też, czy granie w lotto online jest bezpieczne, czy może nie do końca.

 

 

Lotto online – z czym to się je?

 

W Internecie znaleźć można coraz więcej firm oferujących usługi lotto online. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że reklamy lotto online mnożą się jak grzyby po deszczu. Skąd ta popularność i jak rozpoznać godną zaufania firmę?

Gry liczbowe online najczęściej polegają na obstawianiu liczb, które wypadną w oficjalnych losowaniach. Dla przykładu – można zagrać w oficjalne lotto EuroMillions, kupując papierowy kupon, albo można skorzystać z wersji online (zaznaczając liczby kursorem na elektronicznym kuponie). W obu przypadkach brane są pod uwagę te same, oficjalne wyniki losowania, natomiast różnica polega na tym, że nagrody wypłacane są z różnych źródeł – albo przez oficjalnych organizatorów EuroMillions (w wersji tradycyjnej), albo przez firmę oferującą usługi lotto online.

Samoistnie pojawia się więc ważne pytanie dotyczące kwestii bezpieczeństwa – skąd można mieć pewność, że w przypadku ewentualnej wygranej pieniądze faktycznie zostaną nam wypłacone?

 

Opinie innych użytkowników

 

Daną firmę czy stronę można „sprawdzić” przy pomocy zaledwie kilku banalnych kroków. Po pierwsze, mamy do czynienia z usługą, która wiąże się z płatnościami online. Zazwyczaj działa to tak, że zakłada się konto gracza, a następnie dokonuje się zakupu zakładów, czy kuponów online.

Strony „z prawdziwego zdarzenia” działają w ten sposób, że w momencie trafienia nagrody, automatycznie zostajemy o tym poinformowani drogą mailową. Co więcej, niektóre firmy dodatkowo oferują zagranie za pomocą darmowej aplikacji na urządzenia mobilne.

Zanim w ogóle weźmiemy udział w takiej grze, warto więc sprawdzić wszystkie podstawowe kwestie bezpieczeństwa (jak odpowiednie zabezpieczenie witryny). Kolejna rzecz może wydać się banalna, ale zawsze warto pokusić się o przejrzenie opinii innych graczy. Sprawdźmy koniecznie, czy zdarzyło się komuś, że nagroda nie została wypłacona? Czy może było wprost przeciwnie?

Równo dwa lata temu głośno było w sieci o pierwszej dużej polskiej wygranej w lotto online. Dokładnie 12 milionów złotych udało się wówczas trafić Polakowi mieszkającemu na stałe w Wielkiej Brytanii. W Internecie można znaleźć wywiad, który przeprowadził z nim sam Ryszard Rembiszewski – postać chyba najbardziej kojarzona z grami liczbowymi (więcej opinii tutaj).

Kolejne kwestie, które w tym wypadku trzeba wziąć pod uwagę to jasny regulamin, polityka prywatności i sprawa ubezpieczenia. Czy na stronie danej firmy bez problemu znajdziemy te wszystkie informacje? Warto pamiętać o tym, że pula na wygrane w niektórych, zagranicznych lotto liczona jest w milionach albo nawet miliardach euro czy dolarów (przykład: amerykański PowerBall).

 

Jak to działa?

 

Internetowy kupon lotto online niczym właściwie nie różni się od tego tradycyjnego, który kupuje się w kolekturach. Z tym że zamiast zaznaczać liczby ołówkiem, klika się na nie kursorem. Ot, cała filozofia. Niezaprzeczalnym plusem takiego kuponu jest fakt, że nie da się go zgubić (w przeciwieństwie do kuponu w wersji tradycyjnej). Zatem lotto online będzie idealnym rozwiązaniem dla zapominalskich lub bardzo zajętych osób.

Jeśli korzystamy z zaufanych stron, najlepiej takich, które istnieją przynajmniej kilka lat na rynku (nie tylko polskim, ale tych zagranicznych również), wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, by od czasu do czasu zabawić się w „polowanie na miliony”.


comments powered by Disqus