Fantastyczny początek Cytadeli

Autor: Festiwal Cytadela Redaktor: Motyl

Dodane: 27-05-2017 08:26 ()


W piątek w Modlinie otworzyły się bramy najfantastyczniejszego Festiwalu Cytadela. Na gości pierwszego dnia imprezy czekała moc atrakcji, a kolejne dni zapowiadają się jeszcze lepiej.

Cosplayerzy w strojach najpopularniejszych postaci pop-kultury, gry wideo, wirtualna rzeczywistość „Horyzont Historii”, sesje gier RPG, LARP i karcianych, walki wikingów, rozgrywki planszówek, wystawy, dyskusje, seanse i koncerty, a na koniec dnia niewiarygodny pokaz tańca z ogniem – to tylko cześć bogatego programu imprezy, który mogli obejrzeć już pierwszego dnia przybyli do Modlina.

Jutro od godziny 10:00 ruszy między innymi Szkrabstrefa pełna animacji dla dzieci, zdalnie sterowanych robotów, gier i zabaw ruchowych oraz magiczna „Slavia” - pełna magii i wierzeń wioska rodem z czasów prasłowiańskich.

Zapowiada się piękna pogoda, będzie to więc doskonała okazja, aby odwiedzić miasteczko „oswojonego post-apo”, spróbować swoich sił w walce na miecze i w strzelaniu z łuku, spotkać bohaterów Gwiezdnych Wojen, zasiąść za kierownicą pojazdów Mad Maxa oraz posłuchać dobrej muzyki.

Równie wiele dzieje się w najdłuższym budynku w Europie, który znajduje się w modlińskiej twierdzy, gdzie odbywa się Festiwal Cytadela. Prócz strefy VR (wirtualnej rzeczywistości) z unikatowym „Horyzontem Historii”, stoisk z najlepsza literaturą i komiksami, klasycznych automatów do gier wideo, stołów z planszówkami, galerii prac plastycznych i zdjęć najlepszych artystów SF, każdy będzie tu mógł znaleźć dla siebie także niezwykłe przedmioty, magiczne ozdoby i piękne pamiątki.

Imponująco zapowiada się także dalszy program dyskusji, spotkań, pokazów, warsztatów i sesji, które z pewnością zaspokoją każdego miłośnika fantastyki.

Cytadela potrwa do niedzieli, a wygląda na to, że i tak dopiero się rozkręca na dobre, więc weekend zapowiada się naprawdę imponująco.

I każdy – zarówno rodzice z dziećmi, jak i fani fantastyki pod każdą postacią będą się tu naprawdę fantastycznie bawić.

 


comments powered by Disqus