Maskarada - wielki konkurs na najlepsze przebranie rozstrzygnięty

Autor: Pyrkon Redaktor: Motyl

Dodane: 01-05-2017 00:14 ()


Sobotni wieczór podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon stał pod znakiem Maskarady – od 19.00 do późnych godzin wieczornych dziesiątki zawodników brały udział w konkursie na najlepsze przebranie. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach grupowych i indywidualnych, prezentując nie tylko stroje znanych postaci, ale również własne, często naprawdę zaskakujące projekty. Maskarada była tym punktem programu Pyrkonu, na który czekali nie tylko rywalizujący, ale też widownia, tłumnie zajmująca Salę Ziemi i telebimy, na których nadawano transmisję. W internecie pojawił się również stream, dzięki któremu zmagania mogły obserwować osoby znajdujące się poza terenem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nagrody w konkursie ufundowały Diamond FX, CosCon, Płaszcz i Suknia, Włókno-land oraz Pracownia Gedeona. Fundatorem głównej nagrody, Grand Prix, w wysokości pięciu tysięcy złotych był Festiwal Fantastyki Pyrkon.

Po burzliwych dyskusjach jury wybrało zwycięzców. Grand Prix i nagrodę pieniężną wygrała Anna „Nona” Nowicka, która zaprezentowała efektowny strój Program Camille z gry League of Legends. Za najlepszy cosplay uznano kostium Gabrieli „Blink” Woźniak, wcielającej się w postać Junkrata z innej popularnej gry, Overwatch. W kategorii „najlepsza prezentacja grupowa” bezkonkurencyjni okazali się cosplayerzy z grupy „Wiedźmiński szlak”. Jej członkowie wystąpili na scenie w rolach Geralta i Leszego z trzeciej części komputerowej adaptacji książki Andrzeja Sapkowskiego „Wiedźmin”. Maskarada to nie tylko odwzorowywanie kultowych postaci, ale też pokaz inwencji własnej uczestników. W kategorii „najlepszy projekt własny” udział wzięło liczne grono uczestników, wśród których największe wrażenie na jurorach wywarła Weronika „Phere-Nike” Nowakowska w roli budzącej grozę Bogini Wojny. W Pyrkonowym konkursie ważne są nie tylko stroje, ale też sposób ich prezentacji. Najlepsze show podczas pokazu stworzył Wojciech „Mechaniczny Kot” Tarnowski w roli Iron Mana i to on sięgnął po laur w kategorii „najlepsza prezentacja solowa”.

Tegoroczna Maskarada, koordynowana przez Zula Costumes, stała na naprawdę wysokim poziomie i jej zwycięzcy musieli włożyć olbrzymi wysiłek, by jak najlepiej wypaść na tle pozostałych rywalizujących. W przyszłym roku kolejna edycja konkursu – już teraz warto zaznaczyć ją w swoim kalendarzu.


comments powered by Disqus