"Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady" - limitowane wydanie kolekcjonerskie

Autor: Ongrys Redaktor: Motyl

Dodane: 07-04-2017 14:08 ()


Wydawnictwo Ongrys przygotowuje wznowienia komiksów "Jak ciotka Fru-Bęc  uratowała świat od zagłady", "To doprawdy kiepska sprawa kiedy bestia się pojawia", a także limitowane wydanie zbiorcze. Więcej informacji znajdziecie na stronie - http://ongrys.pl/ciotkafrubec.htm

Album "Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady" to jeden z komiksów mistrza Tadeusza Baranowskiego skierowany dla młodszych czytelników. Bohaterami są nieduże leśne skrzaty - fruwaczki. Dwoje z nich - Amadynka i Huzarek - zostaje porwanych przez sługi Czarnego Ptaszyla. Fruwaczki organizują wyprawę ratunkową.

Album "Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady" wydany był w 1989 roku przez wydawnictwo "Akapit". Później, w latach 90-tych oryginały komiksu zostały skradzione przez nieuczciwego wydawcę, co uniemożliwiło jego wznowienie. Ostatnio autor komiksu wspólnie z malarką Aleksandrą Spanowicz oraz Wydawnictwem Ongrys postanowili odtworzyć ten komiks i wydać go jeszcze raz. Zachowały się negatywy kreski plansz komiksowych, z których wydawca przygotował duże, czarno-białe wydruki. Rysowniczka pomalowała je ręcznie, wzorując się na kolorach z pierwszego wydania albumu. Wkrótce prace nad wznowieniem zostana zakończone i mali czytelnicy znów będą mogli śledzić zmagania fruwaczków z Czarnym Ptaszylem.

Przygotowanie albumu i odtworzenie koloru było dość czasochłonne i pracochłonne. Aby zrekompensować poniesione koszty, chcielibyśmy zaproponować czytelnikom limitowany album będący pierwszym (a kto wie, czy nie ostatnim) zbiorczym wydaniem przygód fruwaczków!

Album zawierał będzie:
- komiks "Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady",
- komiks "To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia",
- wywiad z autorem dotyczący kulisów powstania tych komiksów,
- reprodukcję okładki czasopisma "Ja, Ty, My" na której pojawiły się fruwaczki,
- szkice postaci.

 Przewidywana łączna objetość albumu: 168 stron.

Do albumu dołączone będą specjalne dodatki:
- plansza lub część planszy komiksu z wydrukowanym konturem, ręcznie pomalowana przez Aleksandrę Spanowicz,
- oryginalna, odręczna ilustracja książkowa narysowana przez Tadeusza Baranowskiego,
- zestaw pocztówek z motywami z komiksu.

Nie planujemy sprzedaży limitowanego wydania zbiorczego bez dodatków.

Jeśli liczba zamówień albumu przekroczy 100 egzemplarzy, postaramy się przygotować płócienną, tłoczoną oprawę, podobną do albumów "Skąd się bierze Woda Sodowa" oraz "Antresolka profesorka Nerwosolka". Jeśli nie uda się zebrać tylu zamówień, album będzie miał twardą, papierową oprawę.


comments powered by Disqus