Prawdziwa Szkoła Wiedźminów w polskim zamku!

Autor: Dastin Wawrzyniak Redaktor: Motyl

Dodane: 14-03-2017 18:00 ()


W przyszłym tygodniu zamek w Mosznej zmieni się w prawdziwą Szkołę Wiedźminów, w której zabiorą udział uczestnicy z 22 krajów z całego świata - od Stanów, Kanady przez RPA czy Tajlandię.

 

 The Witcher School: szkoła wiedźminów na polskim zamku

Uczestnicy Szkoły Wiedźminów przez 3 dni wcielają się w postaci ze świata książek Andrzeja Sapkowskiego. Walczą z potworami, używają magii i współtworzą historie pełne moralnych dylematów. To tzw. LARP, czyli live action role-playing.

Podczas każdej edycji uczestnicy przeżywają trzy dni jako adepci wiedźmiństwa: biorą udział w zajęciach z szermierki, łucznictwa czy alchemii, dokonują moralnych wyborów i mają wpływ na losy swoje oraz pozostałych bohaterów. Scenariusze odbywają się na zamkach Grodziec i Moszna. Są przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich, ponieważ fabuła oddaje ciężki klimat książek Sapkowskiego. Wszystkie elementy gry mają charakter symulacji. Uczestnicy otrzymują kostiumy, a zamek, z którego scenograf wyklucza wszystkie współczesne elementy, jest na ich wyłączność. Twierdza ożywa dzięki kilkudziesięciu aktorom, wcielającym się w nauczycieli, potwory, czarodziejki oraz pozostałe postaci tła. Realizm świata wspierają specjaliści od efektów specjalnych, charakteryzatorzy, pirotechnicy. Jedyne, co leży po stronie gracza, to zachowywanie się tak, jakby rzeczywiście przeniósł się do świata wiedźmina.

The Witcher School to projekt polskich pasjonatów z zespołu 5 Żywiołów. Przez poprzednie edycje przewinęło się już kilkaset osób. Dotychczas najmłodszy z graczy miał 18 lat, a najstarszy ponad 60. To osoby z różnych środowisk: studenci, lekarze, managerzy, programiści, prawnicy... Ponad 70% graczy nigdy wcześniej nie brała udziału w takiej formie rozgrywki. Większość wraca.

Opowieść zaczyna się na dwieście lat przed historią znaną z gry komputerowej The Witcher. Scenariusz powstaje w zgodzie z oryginałem, ale opowiada o innych wydarzeniach. Organizatorzy działają w porozumieniu i za zgodą studia CD Projekt.
 
Nasze zaplecze składa się z około 50 osób, w tym większość wspiera grę wcielając się w postaci NPC, w tym około 25 w role stałe. Zespół scenariuszowy składa się z czterech osób: Krzysztofa Maja, Bartka Zioło, Marka Starosty i Doroty Trojanowskiej. O oprawę scenograficzną dba nasz scenograf Piotr Sawicki. Nad całą grą czuwa główny organizator, Dastin Wawrzyniak wraz z bratem Dominikiem Wawrzyniak z agencji eventowej 5 Żywiołów.


comments powered by Disqus