Marcowe nowości Klubu Świata Komiksu Egmont Polska

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 08-03-2017 14:03 ()


W marcu do rąk czytelników trafi pierwszy zbiorczy tom komiksowej adaptacji powieści Millennium, której autorem jest szwedzki pisarz Stieg Larsson. Album zawiera dwa tomy francuskiego wydania. Autorami serii są Sylvain Runberg, belgijski scenarzysta kilkudziesięciu serii kryminalnych, historycznych i fantastycznych (m.in. znanej w Polsce trylogii Konungowie) oraz José Homs, hiszpański rysownik znany z ilustracji do kilku cykli, w tym komiksu fantasy Red Sonja, stworzonego na podstawie prozy Roberta Howarda.

Wśród nowych albumów Klubu Świata Komiksu do sprzedaży 15. marca br. trafią również: czwarty tom wyróżnionej trzema Nagrodami Eisnera postapokaliptycznej opowieści słynnego scenarzysty Briana Vaughana, Y – ostatni z mężczyzn. Corto Maltese, Pod znakiem Koziorożca, drugi tom historii przygodowej będącej największym dziełem włoskiego mistrza komiksu Hugona Pratta. Na fanów komiksów superbohaterskich czekają m.in.: X-Men Mordercza geneza, 1. tom Hawkeye, Thunderbolts, Avengers, Jonah Hex, trzeci tom przygód Harley Quinn, jednej z najpopularniejszych superbohaterek ostatnich lat, kolejny tytuł z Batmanem. Oprócz tego w marcu ukaże się kolejny tom Star Wars Legendy, kolejny tytuł w cyklu Armada Dla dzieci, choć nie tylko trzy tomy opowieści o Tintinie - słynnym reporterze i jego nieodłącznym psie Milusiu. A dla wiernych czytelników kolejne części humorystycznego cyklu przygód komiksowego kowboja Lucky Luke’a.

 

Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont Polska

Premiera 15 marca 2017 r.

 

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, tom 1

Scenariusz: Sylvain Runberg

Rysunki: José Homs

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 128 stron

Format: 216x285

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-1836-2

Język oryginału: francuski

Seria: Millennium

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: kryminał

 

Pierwszy zbiorczy tom komiksowej adaptacji powieści Millennium, której autorem jest szwedzki pisarz Stieg Larsson. Album zawiera dwa tomy francuskiego wydania.

Dziennikarz śledczy Mikael Blomkvist przegrywa proces z wpływowym przedsiębiorcą Wennerströmem. Jest to nie tylko jego osobista porażka, ale także potężny cios dla miesięcznika „Millennium”, którego Blomkvist jest współwłaścicielem. Szybko jednak dostaje szansę na odbudowę wizerunku zawodowego i zdobycie wsparcia dla pisma, kiedy zjawia się u niego pewien adwokat z dość nietypowym zleceniem. Tak rozpoczyna się śledztwo, które doprowadzi Mikaela do krwawych tajemnic od dziesięcioleci skrywanych przez jedną z najbogatszych rodzin Szwecji. Równolegle toczy się wątek uznawanej za chorą psychicznie i nieprzystosowaną społecznie Lisbeth Salander, młodej pracownicy prywatnej firmy detektywistyczno-ochroniarskiej. Drogi tych dwojga bohaterów w końcu się połączą, aby doprowadzić do mrocznego finału...

Autorami serii są Sylvain Runberg, urodzony w 1971 roku belgijski scenarzysta kilkudziesięciu serii kryminalnych, historycznych i fantastycznych (m.in. znanej w Polsce trylogii Konungowie) oraz José Homs, hiszpański rysownik (rocznik 1975) znany z ilustracji do kilku cykli, w tym komiksu fantasy Red Sonja, stworzonego na podstawie prozy Roberta Howarda.

 

X-Men – Mordercza geneza

Scenariusz: Ed Brubaker

Rysunki: Trevor Hairsine, Pete Woods

Przekład: Kamil Śmiałkowski

Oprawa: twarda

Objętość: 204 strony

Format: 170x260

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-1863-8

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Czasem historie, znane nam od lat, kryją w sobie mroczne tajemnice, które wypływają na powierzchnię w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach. Niedługo po wydarzeniach z sagi Ród M, gdy na Ziemi pozostało niespełna dwustu mutantów, wychodzą na jaw fakty z przeszłości, które wstrząsają w posadach ich światem.

Twórcami tej historii są czterokrotny laureat Nagrody Eisnera, scenarzysta Ed Brubaker (Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, Tajni Avengers) oraz rysownicy Trevor Hairsine (Kapitan Ameryka, Ultimate Six) i Pete Woods (Deadpool, Excalibur).

 

Spot promocyjny albumu: https://youtu.be/QL21trxbYBQ.

 

Hawkeye – Moje życie to walka, tom 1

Scenariusz: Matt Fraction

Rysunki: David Aja, Javier Pulido, Alan Davis

Przekład: Marceli Szpak

Oprawa: oprawa miękka ze skrzydełkami

Objętość: 132 strony

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-1948-2

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Premierowy tom głośnej, wielokrotnie nagradzanej (m.in. Nagrodą Eisnera czy Harveya) serii komiksowej, w której przyglądamy się codziennemu życiu najnormalniejszego z Avengers. Clint Barton, czyli tytułowy Hawkeye, nie ma żadnych supermocy – po prostu jest świetnym łucznikiem. Jak więc wygląda jego życie poza misjami supergrupy? Gdzie mieszka, z kim się przyjaźni, jak trenuje?

Autorzy komiksu Hawkeye: Moje życie to walka to scenarzysta Matt Fraction (The Immortal Iron Fist, Uncanny X-Men) oraz rysownicy David Aja (Daredevil, The Immortal Iron Fist), Javier Pulido (The Incredible Hulk, The Amazing Spider-Man) i Alan Davis (ClanDestine, Excalibur).

 

Thunderbolts – Bez litości, tom 4

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Carlo Barberi, Kim Jacinto Paco Diaz Luque

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 156 stron

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-1939-0

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Po wydarzeniach z sagi Nieskończoność i utracie swojej łodzi podwodnej zespół Thunderbolts musi przegrupować się i na nowo ustalić priorytety. Najbardziej palącym problemem jest rozwiązanie sprawy Mercy – niebezpiecznej nadprzyrodzonej istoty, która towarzyszy grupie, ale staje się coraz większym zagrożeniem. By się jej pozbyć, Thunderbolts są gotowi udać się (dosłownie) do piekła. A to dopiero początek przetasowań w składzie grupy.

Autorzy tego tomu przygód Thunderbolts to scenarzysta Charles Soule (Daredevil, Śmierć Wolverine’a) i rysownicy Carlo Barberi (Amazing Spider-Man, Guardians of Infinity), Kim Jacinto (Venom, Uncanny Inhumans) i Paco Diaz Luque (Scarlet Spiders, Solo).

 

Avengers – Dostosuj się lub zgiń, tom 5

Scenariusz: Jonathan Hickman

Rysunki: Salvador Larroca, Esad Ribic, Mike Deodato, Butch Guice

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 132 strony

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-1873-7

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Najważniejszy zespół ziemskich superbohaterów staje przed kolejnymi wyzwaniami. W pierwszym pomaga im Iron Man z przyszłości, w drugim naprzeciwko Avengers stają Avengers z innego świata. Czy ci inni są równie prawi i uczciwi? Czy chcą służyć ludzkości, czy nią władać? I czy na pewno da się jednych odróżnić od drugich?

Twórcy tego tomu to scenarzysta Jonathan Hickman (Secret Warriors, Fantastic Four, New Avengers) i hiszpański rysownik Salvador Larroca (X-Treme X-Men, Ghost Rider).

 

Harley Quinn – Cmok, cmok, bang, dziab!, tom 3

Scenariusz: Jimmy Palmiotti, Amanda Conner

Rysunki: Chad Hardin, John Timms

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: twarda

Objętość: 204 strony

Format: 170x260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-1958-1

Język oryginału: angielski

Seria: Nowe DC Comics

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Trzeci tom przygód Harley Quinn, jednej z najpopularniejszych superbohaterek ostatnich lat.

Praca psychiatry, zarządzanie kamienicą pełną wymagających lokatorów i rozbrykanych zwierząt, regularne starty w zawodach wrotkarskich i początki nowego romansu pozostawiają Harley Quinn niewiele czasu na czynienie dobra. Bohaterka postanawia zatrudnić ekipę asystentek!

Proces rekrutacji będzie bardzo trudny... i krwawy.

A to jeszcze nie wszystko! W tym tomie Harley włamuje się do Azylu Arkham, by uratować swą najlepszą przyjaciółkę Poison Ivy. Zadurza się po uszy w przystojnym milionerze Brusie Waynie i wprawia wszystkich w dość szczególny świąteczny nastrój.

Uwielbiana przez wszystkich świruska kontynuuje przygody w wielkim mieście w tomie autorstwa uznanych twórców: Amandy Conner i Jimmy’ego Palmiottiego oraz rysowników Chada Tardina i Johna Timmsa.

 

Batman – Waga superciężka, tom 8

Scenariusz: Scott Snyder

Rysunki: Greg Capullo

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 156 stron

Format: 170x260

Cena: 75,00

ISBN: 978-83-281-1936-9

Język oryginału: angielski

Seria: Nowe DC Comics

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Ósmy tom sagi o obrońcy Gotham City.

Po starciu z Jokerem Mroczny Rycerz zaginął i został uznany za zmarłego. Teraz na Jimie Gordonie, byłym komisarzu policji, spoczywa obowiązek kontynuowania misji Batmana. I nie ma mowy o prostym naśladownictwie.

Po pierwsze, Jim patroluje miasto nie w tradycyjnym stroju, a w olbrzymiej, zaawansowanej technologicznie zbroi. Po drugie, nowy Batman nie jest kolejnym samozwańczym obrońcą prawa, lecz oficjalnym, współpracującym z policją przedstawicielem służb miejskich. Po trzecie, Mroczny Rycerz nie opiera swojej działalności na zasobach Bruce’a Wayne’a, lecz na wielomilionowym budżecie zapewnianym przez firmę Powers International.

Czy taki wizerunek będzie pasował Gordonowi? Czy wystarczy mu mocno ograniczona swoboda działania? Sam się o tym przekona, kiedy w Gotham pojawi się tajemniczy pan Bloom, superzłoczyńca, który planuje nadzwyczaj niebezpieczne działania...

Głów nymi twórcami serii są dwaj amerykańscy autorzy: popularny pisarz, wykładowca pisarstwa i scenarzysta Scott Snyder (Amerykański Wampir, Swamp Thing) oraz Greg Capullo, ilustrator komiksów (Spawn, X-Force) i projektant postaci do filmów animowanych (Ministranci, Spawn).

 

Jonah Hex, Tylko zacni umierają młodo, tom 4

Scenariusz: Jimmy Palmiotti, Justin Gray

Rysunki: Jordi Bernet, Phil Noto, David M. Beck

Przekład: Tomasz Kłoszewski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-1937-6

Język oryginału: angielski

Seria: Jonah Hex

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Jonah Hex, były żołnierz Konfederacji, a obecnie łowca nagród, niewiele ma ludzkich uczuć, za to celne oko i nieposkromiony apetyt na złoto, które zgarnia za głowy poszukiwanych przestępców… Ten samotnik o oszpeconej twarzy wymierza sprawiedliwość na Dzikim Zachodzie, choć zasady, którymi się kieruje, u niejednego mogą budzić wątpliwości.

Na swej drodze spotyka kobiety zabójczynie, poznaje dziwne wynalazki Thomasa Edisona i budzącą grozę wiedźmę prerii. Nie słucha niczyich rozkazów, a śmierć towarzyszy mu na każdym kroku.

W czwartym tomie serii pojawiają się również postaci Bat Lasha i El Diabla.

Scenarzyści Justin Gray i Jimmy Palmiotti oraz rysownicy Jordi Bernet, Phil Noto i David Michael Beck w tomie Tylko zacni umierają młodo kontynuują tradycję brutalnego spaghetti westernu w sposób interesujący dla współczesnych czytelników.

 

Y – ostatni z mężczyzn, tom 4

Scenariusz: Brian K. Vaughan

Rysunki: Pia Guerra i Goran Sudžuka

Przekład: Krzysztof Uliszewski

Oprawa: twarda

Objętość: 288 stron

Format: 170x260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-1938-3

Język oryginału: angielski

Seria: Ygrek

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: przygodowy

 

Czwarty tom wyróżnionej trzema Nagrodami Eisnera postapokaliptycznej opowieści słynnego scenarzysty Briana Vaughana.

W 2002 roku dochodzi do katastrofy – umierają wszyscy mężczyźni na Ziemi. Wszyscy oprócz młodego nowojorczyka Yoricka Browna. Ostatni mężczyzna wyrusza w długą wędrówkę, aby odnaleźć w Australii swoją ukochaną. Towarzyszą mu dwie przyjaciółki – tajna agentka i pani naukowiec – ale mimo ich wsparcia Yorick wszędzie musi ukrywać swoją tożsamość, gdyż polują na niego organizacje wywiadowcze, medyczne, kościelne i feministyczne. Jedne chcą go złapać, aby zbadać w celu odnowienia płci męskiej, inne zamierzają go wykorzystać propagandowo lub ustanowić swoim przywódcą, a pozostałe po prostu zabić. Tymczasem bohater wraz z towarzyszkami dociera do Australii, ale tam okazuje się, że jego narzeczona wyjechała do Europy. Następnie los rzuca Yoricka do Japonii, gdzie prowadzone są zaawansowane badania medyczne, niezwykle ważne dla ustalenia przyczyny wyginięcia mężczyzn...

Scenariusz opowieści napisał amerykański twórca Brian K. Vaughan (Ex-machina, Saga, Runaways), zdobywca aż dziesięciu Nagród Eisnera. Rysunki są dziełem różnych autorów, przede wszystkim kanadyjskiej graficzki i scenarzystki Pii Guerry (Doktor Who, Simpsonowie komiks), mogącej się poszczycić nagrodami Eisnera, Harveya i Shustera.

 

Corto Maltese, tom 2, Pod znakiem Koziorożca

Scenariusz i rysunki: Hugo Pratt

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 136 stron

Format: 216x285

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-1684-9

Język oryginału: francuski

Seria: Mistrzowie Komiksu

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: przygodowy

 

Drugi tom historii przygodowej będącej największym dziełem włoskiego mistrza komiksu Hugona Pratta.

Gujana Holenderska, 1916 rok. W krajach Ameryki Południowej rozbrzmiewają echa toczącej się w Europie wojny. Poszukiwacz przygód Corto Maltese zostaje poproszony o pomoc w odnalezieniu dokumentów, mających wyjaśnić sekrety zatopionego w starożytności kontynentu Mu. Przy okazji przystojny kapitan wplącze się w rozgrywkę szpiegowską między wywiadem brytyjskim i niemieckim, wyruszy na poszukiwanie skarbu legendarnego pirata Czarnobrodego, a w końcu wyląduje na wysepce, na której mieszka rodzina ściganych bandytów zwanych Gangiem Ewangelistów...

Seria o marynarzu włóczędze i romantycznym awanturniku Corto Maltese rozgrywa się w różnych częściach świata. Corto przeżywa liczne przygody w egzotycznych krainach, wplątuje się w intrygi polityczne, a nawet bierze udział w niezwykłych wydarzeniach o charakterze mistycznym...

Twórcą serii jest sławny włoski scenarzysta i rysownik Hugo Pratt (1927–1995), znany polskiemu czytelnikowi ze znakomitych albumów Indiańskie lato i El Gaucho. Pratt kontynuował prace nad Corto Maltese przez 25 lat, w czasie których stworzył dwanaście obszernych tomów cyklu.

 

Zatrzymani w czasie, tom 19

Scenariusz: Jean David Morvan

Rysunki: Philippe Buchet

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-1964-2

Język oryginału: francuski

Seria: Armada

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: science fiction

 

Dziewiętnasta część bestsellerowej serii science fiction o przygodach Navis, jedynej przedstawicielki ludzkiej rasy w Armadzie – wielkim konwoju statków kosmicznych przemierzających wszechświat.

Po rozpadzie kosmicznego konwoju na dwie frakcje Navis współpracuje z rządem demokratycznej Nowej Armady. Wciąż wykonuje misje na zlecenie, ciągle też szuka prawdziwego złodzieja ornosfery. Tymczasem na pewnej planecie trójka młodych poszukiwaczy skarbów dokopuje się do nienaruszonych komór przetrwalnikowych zapomnianej cywilizacji ludu Jeeosigan. Odkrycie to wywołuje wielkie poruszenie w całej Armadzie i powoduje, że Navis oraz jej przyjaciele zostają wciągnięci w bardzo niebezpieczną grę. Stawką jest nie tylko poznanie ogromnej mocy Jeeosigan, ale też odkrycie zbrodniczych machinacji Rady Najwyższej Armady...

Armada jest tworzona przez duet francuskich autorów – scenarzystę Jeana Davida Morvana i rysownika Philippe’a Bucheta, którzy współpracują też przy kilku innych seriach: W poszukiwaniu odpowiedzi, Nomad, Spirou i Fantasio, Navis.

 

Star Wars – Z ruin Alderaana

Scenariusz: Brian Wood

Rysunki: Ryan Kelly, Carlos D’Anda

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-1886-7

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars Legendy

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Komiks Z ruin Alderaana, rozgrywający się w czasach klasycznej trylogii filmowej, to druga opowieść w jednej z ostatnich serii wydawnictwa Dark Horse Comics, zatytułowanej po prostu Star Wars. Rebelianci podejmują wywiadowczą ofensywę, gdy księżniczka Leia wysyła dwóch swoich najlepszych pilotów – Wedge’a Antillesa i Luke’a Skywalkera – by dali się pojmać Imperium! Sama tymczasem szuka nowej bazy dla Sojuszu Rebeliantów. Darth Vader jest jednak czujny...

W kolekcji STAR WARS LEGENDY prezentujemy najciekawsze pozycje z dorobku wydawnictwa Dark Horse Comics, które przez ćwierć wieku publikowało komiksy osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

 

Przygody Tintina reportera „Petit Vingtiéme”

w kraju Sowietów, tom 1

Scenariusz: Hergé

Rysunki: Hergé

Przekład: Daniel Wyszogrodzki

Oprawa: miękka

Objętość: 144 strony

Format: 220x295

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-1934-5

Język oryginału: francuski

Seria: Przygody Tintina

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Tintin, młody reporter brukselskiej gazety i zarazem detektyw amator, wyrusza do Związku Radzieckiego, by na podstawie własnych obserwacji napisać reportaż o życiu ludzi w pierwszym na świecie państwie komunistycznym. Jak się szybko okazuje, przybysz z Zachodu nie jest mile widziany, toteż bohater, zanim wypełni swoje dziennikarskie zadanie, musi przede wszystkim przeżyć...

Przygody Tintina reportera „Petit Vingtiéme” w kraju Sowietów to pierwszy album z Tintinem stworzony przez belgijskiego artystę Georgesa Prospera Remiego, znanego na całym świecie pod pseudonimem Hergé. Komiks jest swego rodzaju wprawką – próbą stworzenia bohatera i sprawdzeniem jego potencjału. Jeśli chodzi o warstwę graficzną, czarno-biały zeszyt jest szkicownikiem, w którym możemy zaobserwować proces kształtowania się postaci Tintina.

 

Tintin w Kongo, tom 2

Scenariusz: Hergé

Rysunki: Hergé

Przekład: Daniel Wyszogrodzki

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 220x295

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-1935-2

Język oryginału: francuski

Seria: Przygody Tintina

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Reporter Tintin i jego pies Miluś wybierają się do afrykańskiego Konga, w owym czasie będącego belgijską kolonią. Bohaterowie przeżywają tam liczne przygody i nieraz wpadają w tarapaty. Tintin zostaje czarownikiem w królestwie Babaoro'm. Musi także stawić czoła gangsterom związanym z Alem Capone, którzy chcą przejąć kontrolę nad wydobyciem diamentów w Kongo.

Tintin w Kongo został wydany w 1931 roku w wersji czarno-białej. W 1946 roku Hergé przerysował go w kolorze, usuwając przy okazji zbyt kolonialne akcenty.

 

Tintin i alph-art

Scenariusz: Hergé

Rysunki: Hergé

Przekład: Daniel Wyszogrodzki

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 220x295

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-1966-6

Język oryginału: francuski

Seria: Przygody Tintina

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Kapitan Baryłka, za namową śpiewaczki Bianki Castafiore, kupuje wielką literę H z pleksiglasu. Jest to tak zwany alph-art, dzieło sztuki nowoczesnej autorstwa niejakiego Ramó Nasha. Niedługo potem właściciel galerii, pan Fourcart, zostaje zamordowany. Badający sprawę reporter Tintin odkrywa związki galerii z sektą, w której od niedawna jest Castafiore…

Tintin i alph-art jest ostatnią, niedokończoną z powodu śmierci autora, opowieścią. Ponieważ Hergé nie życzył sobie kontynuacji przygód Tintina, nigdy nie poznamy jej dalszego ciągu. Mimo to skończona część albumu została wydana. Składa się ze szkiców wykonanych ołówkiem oraz dialogów i krótkich opisów akcji podanych w formie didaskaliów.

 

Cyrk Western

Scenariusz: René Goscinny

Rysunki: Morris

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-1905-5

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

 

Kolejny tom humorystycznego cyklu przygód komiksowego kowboja Lucky Luke’a, którego postać wymyślili sławni autorzy francuscy – Morris i René Goscinny.

Skąd się wziął słoń na prerii? Na widok tego wielkiego zwierzęcia nawet odważnemu Jolly Jumperowi drżą ze strachu pęciny. Okazuje się jednak, że nie ma się czego bać – to tylko Cyrk Western dotarł ze swoim przedstawieniem na Dziki Zachód. Czy Lucky Luke, znakomity jeździec i strzelec, zrobi karierę artysty cyrkowego? Nie będzie to proste, zwłaszcza że na jego drodze do sławy staną chciwy bogacz, okrutny rewolwerowiec i spragnieni wody ognistej Indianie...

Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977, autora bestsellerowych książek o Mikołajku i scenariuszy do słynnych cykli komiksowych takich jak Asteriks czy Iznogud) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001).

 

Daily Star

Scenariusz: Xavier Fauche, Jean Léturgie

Rysunki: Morris

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-1906-2

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Kolejny tom humorystycznego cyklu przygód komiksowego kowboja Lucky Luke’a, którego postać wymyślili sławni autorzy francuscy – Morris i René Goscinny.

Zawód dziennikarza bywa niebezpieczny, o czym często przekonuje się Horacy P. Greely, właściciel, wydawca i reporter gazety „Daily Star”. Jako że bez pardonu piętnuje w swym piśmie ludzkie wady i ujawnia przeróżne machlojki, wciąż jest przepędzany z kolejnych miasteczek Dzikiego Zachodu. Pewnego dnia spotyka Lucky Luke’a, a ten postanawia stanąć w obronie uczciwego dziennikarza. Czy ich wspólna działalność w osadzie Dead End City okaże się sukcesem, czy też Horacy zostanie wygnany przez spiskujących przeciwko niemu nieuczciwych przedsiębiorców: właściciela salonu, sklepikarza i grabarza?

Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977, autora bestsellerowych książek o Mikołajku i scenariuszy do słynnych cykli komiksowych takich jak Asteriks czy Iznogud) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów.


comments powered by Disqus