James Bond doczeka się nowego komiksu

Autor: Marcin Waincetel Redaktor: Edgar Allan

Dodane: 05-03-2017 13:12 ()


Choć James Bond najlepiej znany jest z filmów akcji, to trzeba pamiętać, że kultowego agenta do życia powołał brytyjski pisarz, Ian Fleming. Oprócz powieści szpiegowskich, warto wiedzieć, że od końca lat 50. ubiegłego wieku regularnie publikowane są również komiksy. Niedawno zapowiedziano nowy komiks.

W historii „James Bond: Service” tytułowy bohater zostanie zmuszony do tego, aby zmierzyć się z przeciwnikiem, który planuje wprowadzić chaos na geopolitycznej mapie świata, osłabiając status Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Dla agenta 007 będzie to kolejny test dający szansę na przećwiczenie zabójczych umiejętności.

„Możliwość rozpisania losów ikonicznej postaci, jaką jest James Bond, to po prostu porywające. Chcę stworzyć klasyczną bondowską historię, lecz również taką, która powie coś o Wielkiej Brytanii taką, jaką jest, i taką, jaką była.” – opowiada Kieron Gillen, autor skryptu, znany między innymi ze scenariusz do komiksów takich jak „Gwiezdne wojny: Darth Vader” czy niektórych zeszytów z serii „Young Avengers”, „Iron Man” oraz „The Wicked + The Divine”.

„James Bond oznacza Anglię, a ja uwielbiam Anglię! Oprócz tego kocham również opowieści szpiegowskie, czarne garnitury, śmiercionośne pistolety kieszonkowe, dwuznaczne uśmieszki, a także scenariusze Kierona. Czytajcie tę książkę, rozsiewajcie miłość, i Boże zachowaj Królową.” – tak o pracy nad projektem wypowiada się z kolei rysownik, Antonio Fuso, który może się pochwalić pracą przy komiksowej adaptacji powieściowego cyklu „Millenium”.

Wiemy już, że premiera albumu „James Bond: Service” nastąpi w maju tego roku.

 

 


comments powered by Disqus