"Droga Miecza" w Solarisie

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 18-05-2007 18:02 ()


22 maja na półki księgarskie wkracza kolejna powieść ukraińskiego duetu Gromow / Ładyżenskij, piszącego pod pseudonimem Henry Lion OLDI - "Droga Miecza".

Dotąd polski czytelnik poznał: „Mesjasz formatuje dysk", „Otchłań głodnych oczu", „Magia przeciw Prawu", czy napisaną z Diaczenkami „Granicę".

 

Jak pisze wydawca:

 

"To jedna z najbardziej zakręconych powieści fantasy ostatnich lat, oryginalna i niepowtarzalna. Oldi pokazują, że na wiele ich stać.

Kto powiedział, że tylko człowiek jest istotą obdarzoną inteligencją? Czy tylko człowiek może być Panem świata? A gdyby jego oręż: miecz, szabla, nóż, topór czy halabarda także były inteligentne, miały swoje legendy, historię, hierarchię? I gdyby człowieka traktowały jak... Przydatka, niedorozwinięty środek transportu, przydatny, ale wcale nie niezbędny? Oto powieść, która na to odpowie.

Oto świat, w którym istnieją dwie rasy - Ludzi i Blaskomiotnych, jedna z drugą współpracują ze sobą, ale nie wiedzą o sobie wzajemnie. Dopiero kiedy Czienowi w turnieju zostaje obcięta dłoń i mistrz kowalstwa wykuje mu żelazną rękę, kontakt zostanie nawiązany.

W samą porę, bo nad światem, nieznającym dotąd wojen i zabijania, zawisła śmiertelna groźba ze strony barbarzyńskich plemion."

 

ISBN 83-89951-08-8

tł. Andrzej Sawicki

ss. 500;

cena det. 39,00 zł

 

 

Źródło: Solaris


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...