FIFA na Nintendo Switch

Autor: Barbara Brozda Redaktor: Motyl

Dodane: 24-01-2017 08:17 ()


To już pewne – Nintendo mierzy wysoko z konsolą Switch. W tym roku na nowym urządzeniu zagramy m.in. w FIFA. Patrick Söderlund, wiceprezes zarządu Electronic Arts (EA), głęboko wierzy w projekt Nintendo. Według niego konsola nowej generacji pozwoli Japończykom powrócić na czołowe miejsce w branży gier.

Kompetycja między Nintendo Switch a PS4 (oraz Xbox One) rozpoczęta? Nie do końca – wiele wskazuje na to, że do takiego współzawodnictwa w ogóle nie dojdzie. Switch jest atrakcyjną pozycją dla graczy, którzy już posiadają konsolę stacjonarną. Mobilność nowej platformy Nintendo daje dużo więcej możliwości zabawy tak, by fani grali ze sobą, kiedy zechcą i jak zechcą.

To, dlaczego posiadacze konsol mają kupić kolejne urządzenie, dostrzegł m.in. zarząd Electronic Arts. Dziś już wiemy na pewno, że najpopularniejsza na świecie seria gier sportowych trafi na Nintendo Switch. Jak zapowiedziało EA, FIFA ma być specjalnie przygotowana pod nową platformę. Możemy spodziewać się niemałych wrażeń, biorąc pod uwagę, że Nintendo zaprojektowało konsolę Switch z myślą o grach dedykowanych jakościowo urządzeniom stacjonarnym.

Na prawdopodobny sukces Nintendo wskazuje też stosunkowo niska cena nowej konsoli (299,99$). Paradoksalnie być może stoimy przed wyzwaniem rzuconym producentom urządzeń mobilnych. Dopiero pierwsze tygodnie po 3 marca – dniu premiery – pokażą, w jak trudnej sytuacji stało Nintendo. Wydaje się jednak już teraz, że kreślenie alternatywy: „konsola nowej generacji czy konsole stacjonarne?” jest nietrafione.

Fani Nintendo czekają na targi E3 w Los Angeles, z którymi wiążą nadzieje poznania kolejnych tytułów przeznaczonych na konsolę Switch. W tym roku targi odbędą się na przełomie drugiego i trzeciego tygodnia czerwca.


comments powered by Disqus