Gratka dla miłośników "Gwiezdnych Wojen"

Autor: Krzyś-Miś Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 15-05-2007 23:27 ()


W dniach 25 i 26 maja w Warszawie odbędzie się szereg atrakcji dla miłośników gwiezdnowojennej sagi.

 

Oto, co na jej temat napisali organizatorzy:

 

"Z okazji 30. rocznicy premiery przypominamy "gwiezdną sagę", zapoczątkowaną przez George'a Lucasa „Gwiezdnymi wojnami" - wzorowaną na komiksach z lat 30., fantastyczno-naukową baśnią, będącą jednym z największych sukcesów kasowych w historii kina, pełną pomysłów i radosnego optymizmu. Film trafił idealnie w zapotrzebowanie publiczności końca lat 70., oszałamiając sprawnością i techniczną perfekcją wielkiego widowiska. Był to także fenomen socjologiczno-psychologiczny, który szczególnie w USA nadal budzi wielkie emocje i wywołuje burzliwe dyskusje.

Jak pisał Jan F. Lewandowski w swoim Wielkim Kinie: „Lucas stworzył galaktyczną mitologię, w której toczy się walka Dobra i Zła. Za czasów prezydentury Ronalda Reagana pojęcie „Imperium Zła" trafiło nawet do języka amerykańskiej polityki. Nic dziwnego, że „Gwiezdne Wojny" doczekały się kontynuacji w postaci filmów „Imperium kontratakuje" i „Powrót Jedi", a po dwudziestu latach sam Lucas zaprezentował poprawioną komputerowo wersję filmu w technice cyfrowej, co okazało się preludium do kolejnych filmów z gwiezdnego cyklu."

 

Projekcję w dniu 25 maja - w dokładną rocznicę amerykańskiej premiery - uatrakcyjni obecność fanów w strojach wzorowanych na kostiumach filmowych, konkurs wiedzy oraz wystawa prac inspirowanych gwiezdną sagą. Ze względu na późną godzinę wyświetlania oraz wersję z napisami, pokaz dedykowany jest starszej publiczności.

 

W dniu 26 maja zapraszamy dużych i małych wielbicieli „Gwiezdnych Wojen" nie tylko na filmy! Dodatkowe atrakcje zgromadzone będą wokół kina Iluzjon, a czekają między innymi: pokazy i nauka walki na miecze, konkursy z nagrodami, malowanie buziek oraz dużo zabawy.

 

Z okazji Dnia Matki będzie możliwość narysowania wspólnej, kosmicznej laurki! Napisy we wszystkich trzech filmach będzie czytał lektor.

 

Bilety JUŻ W SPRZEDAŻY! w cenie:

 

25 maja (piątek): 15 zł

26 maja (sobota) - pojedynczy seans 15 zł, wszystkie 3 seanse: 30 zł

 

Godziny projekcji:

 

25 maja:

„Nowa nadzieja" g. 20:00

26 maja:

„Nowa nadzieja" g. 14:00

„Imperium kontratakuje" g. 16:30

„Powrót Jedi" g. 19:30

 

 

Pokaz wspólnie z Filmoteką Narodową organizuje stowarzyszenie S.W.A.T. - Star Wars Artistic Team przy wsparciu stowarzyszeń: Kamino, Eagle Outpost oraz Outlander. Serdecznie zapraszamy!

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...