Program i inne wieści z Falkonu

Autor: Karolina Wnuk Redaktor: Motyl

Dodane: 28-10-2016 10:59 ()


Na stronie Falkonu ukazał się już program w ostatecznej, uzupełnionej wersji. Znajdziecie go TUTAJ.

Ponadto organizatorzy podali kilka istotnych informacji z prośbą o ich rozpowszechnienie:

- Falkon zapewnia ułatwienia dla niepełnosprawnych; dla takich osób gwarantujemy miejsca w pierwszych rzędach w salach prelekcyjnych, pełną dostępność wind oraz otwartość wolontariuszy, którzy będą przeznaczeni do pomocy niepełnosprawnym w wejściu do szkoły programowej i sleeproomu oraz przemieszczaniu się po miejscach niedostosowanych dla takich osób,

- Nad bezpieczeństwem imprezy będą czuwać profesjonalni ochroniarze oraz grupa organizatorów, która będzie pomagać w zapewnieniu najlepszych warunków. Organizatorzy i wolontariusze będą dokładać wszelkich starań, by zabawa uczestników konwentu nie była w żaden sposób zakłócana. Nie jest to jednak możliwe bez pomocy samych uczestników, dlatego Organizatorzy proszą o zwracanie szczególnej uwagi na wszelkie zachowania niebezpieczne lub naruszające zasady współżycia społecznego, w tym na osoby agresywne, nietrzeźwe lub natarczywe wobec innych uczestników konwentu. Osoby będące świadkami takich incydentów proszone są o zgłaszanie ich do organizatorów imprezy lub na telefon zaufania. Numer telefonu to 737 572 769.

- Dokładamy wszelkich starań, by uczynić teren Festiwalu jak najlepiej dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Teren Targów Lublin jest w pełni przystosowany do ich potrzeb, a na etapie przygotowywania festiwalu podjęliśmy pewne decyzje, które dodatkowo powinny ułatwić uczestnictwo w Falkonie osobom z niepełnosprawnością. Ułatwienia:

– Osoby z niepełnosprawnością oraz ich opiekunowie mogą podchodzić do akredytacji z pominięciem kolejki;

– W każdej sali prelekcyjnej znajdują się odpowiednio oznaczone: * przestrzeń dla wózka inwalidzkiego oraz miejsce dla opiekuna osoby z niepełnosprawnością, * dwa miejsca z przodu dla osób niedowidzących i niedosłyszących. W przypadku zajęcia takiego miejsca przez osobę nieuprawnioną, musi ono zostać zwolnione na prośbę osoby, której przysługuje;

– Na terenie Targów Lublin znajdują się windy.

Szkoła programowa, niestety, nie posiada podjazdów ani wind – w przypadku trudności z dotarciem do sal programowych prosimy o zwracanie się o pomoc do wolontariuszy. Obsługa Falkonu została poinstruowana, by zwracać uwagę na potrzeby osób z niepełnosprawnością.

 


comments powered by Disqus