Miejskie historie w przedszkolu przy ul. Rybnej

Autor: Katarzyna Tośta Redaktor: Motyl

Dodane: 17-10-2016 23:42 ()


W środę 19 października o godz. 16.00 w Niepublicznym Przedszkolu dla Dzieci z Dysfunkcjami Ruchu i Opóźnieniami Psychoruchowymi przy ul. Rybnej 7a-e zostanie otwarta wystawa komiksów pt. „Łódź. Miejskie historie”.

Ekspozycję zorganizowaną przez Stowarzyszenie Twórców „Contur” i Fundację „Hippocampus”  będzie można oglądać do 3 listopada.

„Łódź. Miejskie historie” to nieszablonowy i oryginalny sposób opowiedzenia historii Łodzi za pomocą nowel graficznych. Dobór mniej spopularyzowanych acz barwnych postaci, którym zawdzięczamy obecny charakter miasta stał się kanwą opowieść o wielokulturowej Łodzi, a dzięki charakterystycznym bohaterom pozwala czytelniom łatwo się z nimi utożsamić.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” Stowarzyszenie Twórców „Contur” opublikowało album z 11 komiksami o łodzianach, którym zawdzięczamy obecny charakter miasta. Dobór mniej spopularyzowanych acz barwnych postaci, stał się kanwą opowieści o wielokulturowej i barwnej Łodzi.

Na wystawę składa się kompletna prezentacja 5 nowel graficznych z albumu „Łódź. Miejskie historie”:

„Spacer” scenariusz Robert Popielecki, rysunki Michał Arkusiński                        

„Mały kowboj Bodo” scenariusz Robert Popielecki, rysunki Tomasz Tomaszewski          

„Gambit” scen. Robert Popielecki, rys. Maciej Pałka         

„Kanał” scenariusz Robert Popielecki, rysunki Tomasz Tomaszewski        

„Trzy hymny” scenariusz Robert Popielecki, rysunki Tomasz Tomaszewski                                  

To fabularyzowane opowieści przybliżające łódzkie losy Egeniusza Bodo, Hilarego Majewskiego, Akiby Rubinsteina, Artura Rubinsteina i Stefana Skrzywana.

Galeria


comments powered by Disqus