Nowe wieści z Mantikory 2016

Autor: Ewa Jaszczak Redaktor: Motyl

Dodane: 07-09-2016 16:35 ()


Lubartowski Konwent zbliża się dużymi krokami. Organizatorzy (Klub Fantastyki Zielony Smok) zdradzają pierwsze punkty programu oraz atrakcje, które będą czekać na konwentowiczów.

Nowością podczas lubartowskiej Mantikory jest konferencja pt. „Gry planszowe jako narzędzie dydaktyczne”. Wystąpią na niej przedstawiciele: Instytutu Pamięci Narodowej, wydawnictwo Lucrum Games oraz Fabryka Gier Historycznych. Udział mogą w niej wziąć nauczyciele wszystkich placówek oświatowych, pracownicy instytucji kulturalnych oraz studenci studiów pedagogicznych. Konferencja odpowie na pytanie, dlaczego warto wdrożyć gry planszowe do edukacji dzieci.

Ponieważ tegoroczny konwent odbywa się pod hasłem „Festiwal Planszówek”, na konwentowiczów czekać będzie Games Room. Odbywać się w nim będą równolegle dwa turnieje: Festiwal Planszówek oraz Turniej o Tytuł Najlepszego Gracza:

  • Festiwal Planszówek – trwa od piątku od godz. 15:00 do niedzieli do godz. 14:00. W wyznaczonych godzinach rozegrane zostaną mini-turnieje popularnych gier planszowych (łącznie 23). Każdorazowo zwycięzca zostanie nagrodzony za pierwsze miejsce.

  • Turniej o Tytuł Najlepszego Gracza – szczegółowy harmonogram turnieju oraz regulamin zostanie wkrótce opublikowany na stronie www.mantikora.kfzs.pl

Mantikora to najlepsza okazja do zapoznania się z grami planszowymi, dlatego na konwentowiczów czekać będą pokazy gier oraz Games Room z prawie 200 grami (w tym od wyd. Rebel i Lucrum Games).

Miłośnicy gier komputerowych znajdą swoje miejsce w sali konsolowej, gdzie odbędą się turnieje Tekken i inne.

Prelekcje, to nieodłączny element konwentów fantastyki, dlatego w programie znajdzie się kilka takich punktów. Już dziś zapraszamy na prelekcję Wiktora Czornika pt. „Maaaaaaaaski włóż!, czyli jak na wojnie używać nocnika”. Jako Klub ZS opowiemy o wolontariacie w kulturze i fandomie. Serdecznie zapraszamy – mówi Ewa Jaszczak z Klubu Zielony Smok.

Mantikora odbywać się będzie w dniach 7-9 października 2016r. w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Cena wejściówki to tylko 10 zł. Zainteresowani nauczyciele/instruktorzy ośrodków kultury/studenci, którzy chcą obejrzeć samą konferencję, otrzymają akredytację za jedyne 5 zł.

Szczegółowy program konwentu oraz informacje o samej imprezie znajdziecie na stronie www.mantikora.kfzs.pl.

 


comments powered by Disqus