Wieści z Falkonu 2016

Autor: Karolina Wnuk Redaktor: Motyl

Dodane: 27-08-2016 09:31 ()


Ruszyła już odnowiona i przygotowana na komiksowo strona internetowa www.falkon.co. Jest to główne źródło (tuż obok fanpage’a) informacji o festiwalu. Na stronie w zakładce „program” widnieje formularz, dzięki którym można zgłaszać swoją atrakcję – prelekcję, konkurs, pokaz i wiele innych. Liczymy na pomysłowość i wyobraźnię naszych uczestników! Pamiętajcie, że za każdy prowadzony punkt programu przysługują zniżki.

  • Chcemy, żeby tegoroczną edycję w dużym stopniu tworzyli uczestnicy, a więc otwieramy dla nich kolejną możliwość wpływu na kształt programu. Na Facebooku została utworzona grupa Herosi Falkonu, do której każdy może dołączyć. Jest to forum wymiany wspólnych poglądów, idei i uwag odnośnie festiwalu oraz miejsce, gdzie organizatorzy poddają pod dyskusję niektóre pomysły. Zapraszamy na: www.facebook.com/groups/130224180723960/
  • Program Falkonu to nie tylko prelekcje. Podczas festiwalu zostanie zaprezentowany łazik marsjański Orion II, który został zbudowany na Politechnice Lubelskiej. Kto wie, może za kilka lat będziemy pokazywać pojazdy międzygalaktyczne? :)
  • Zupełnie nowym i ciekawym punktem programu będą wyścigi dronów, które swoją popularnością podbijają cały świat. Dzięki Parrot Polska będziemy świadkami zmagań dronów lądowych Jumper i powietrznych minidronów. Firma zaprezentuje też swój najnowszy model – Parrot Disco. Kto jest za tym, aby wyścigi dronów stały się falkonową dyscypliną sportową?
  • Na Falkon z pewnością przychodzi wiele osób prężnie działających w dziedzinie IT. Specjalnie dla nich razem z Gamespol przygotowujemy prelekcję o tworzeniu gier mobilnych, nie tylko o tematyce fantastycznej.
  • Co ze sobą zrobić, kiedy już skończyły się wszystkie ciekawe prelekcje, a halę wystawców znacie już na pamięć? Pora na dobrą planszówkę w jednym z największych GamesRoomów w Polsce, czynnym 24 godziny na dobę. Ponad 300 tytułów będzie czekać na wypożyczenie, a wolontariusze chętnie wytłumaczą zasady każdej gry. W GamesRoomie swoje tytuły zaprezentują takie wydawnictwa jak Rebel.pl, Fabryka Gier Historycznych, Galakta, Black Monk, Portal, Fox Games i Hobbity.eu. Niektóre z nich zorganizują turnieje.
  • Są też pierwsze wieści na temat gości! Odwiedzą nas dwie utalentowane artystki, które dodadzą festiwalowi komiksowego uroku – Katarzyna Babis oraz Beata Ari Smugaj, profesjonalnie zajmujące się grafiką. Ponadto poszerzamy horyzonty i otwieramy się na youtuberów. Pierwszą osobą z tego środowiska, która pojawi się na Falkonie jest Piotr Kosek, znany z kanału Astrofaza. Przygotujcie się więc na połączenie fantastyki i nauki, bo Piotrek z pewnością udowodni Wam, że kosmos wcale nie jest taki nudny!
  • Nie sposób zapomnieć o stałych gościach Falkonu, przedstawicieli 501st Legionu i Rebel Legion Eagle Base. Miłośnicy Gwiezdnych Wojen urozmaicą swoim stoiskiem oraz wspaniałymi strojami naszą imprezę. Obie grupy pojawiają się na Falkonie od wielu lat.
  • Z dumą przedstawiam sponsorów strategicznych Falkonu 2016, czyli tych, bez których nasz program i atrakcje nie byłyby takie barwne. Naszymi sponsorskimi Herosami są: Rebel.pl serwujący najlepsze gry, Fabryka Słów oferująca setki fantastycznych książek oraz Kakuzu – sklep pełny mangowych cudów.

A teraz krótko o jednym z pięciu działów. Falkon tworzą bloki przeznaczone dla uczestników o różnorodnych zainteresowaniach.

Mam przyjemność napisać słówko o bloku Manga&Anime reprezentowanym przez pierwszego z naszych Superherosów: Nekohamę. Ten pochodzący z północnych wysp Japonii lisek jest reinkarnacją jednego z legendarnych stworzeń, odpowiedzialnych za pogodę ducha i życiową pomyślność.

Oczy Nekohamy mówią bezgłośne „Hug me!”. Któż nie polubiłby takiego cudownego pluszaka? Tylko uważajcie! Nasz Superheros ma specjalną umiejętność: potrafi czytać w myślach! Na szczęście dotyczy to tylko osoby, która go dotknie. Chętni?

Dział Manga&Anime jest przygotowywany dla każdego uczestnika Falkonu, który interesuje się wytworami cechującymi się japońskim stylem. Wśród atrakcji znajdą się prelekcje o tematyce japońskich kreskówek oraz komiksów. Po wielu głosach uczestników przemawiających za udoskonaleniem strefy Manga&Anime, zdecydowaliśmy, że oprócz pojawiającej się co roku gry Dance Dance Revolution zorganizujemy także UltraStar, czyli karaoke. Komiksowość tej edycji z pewnością znajdzie swój wyraz w tym dziale – na Falkonie będzie można podszlifować swoje umiejętności rysunku na warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów. Ze strony uczestników mile widziane będą przebrania z mang i anime - im bardziej oryginalne i precyzyjne, tym lepsze!


comments powered by Disqus